Portekiz Sigorta İşlemleri

Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Portekiz, kaliteli üniversitelerinde öğrencilerimizi kabul etmektedir. Siz de Bologna kriterlerine uygun şekilde eğitim veren bu seçkin kurumlarda öğrenci olabilirsiniz. Portekiz Üniversiteleri hakkında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimizden bilgi alabilirsiniz.

Portekiz'de Eğitim

Portekiz Öğrenci Sigorta İşlemleri

Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Portekiz, kaliteli üniversitelerinde öğrencilerimizi kabul etmektedir. Siz de Bologna kriterlerine uygun şekilde eğitim veren bu seçkin kurumlarda öğrenci olabilirsiniz. Portekiz Üniversiteleri hakkında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimizden bilgi alabilirsiniz. Çağrı merkezimiz, internet sitemiz ve şubelerimiz üzerinden her zaman iletişim kurabilir ve her konuda destek alabilirsiniz. Portekiz Schengen vizesi ile öğrencilerimizi ve genel anlamda vatandaşlarımızı kabul etmektedir. Ancak, bir başka AB ülkesinden alınan vize ile giriş yapılmaz. Sadece elçilik ve ülkenin konsoloslukları bünyesinde vize işlemleri yapılmaktadır.

Eurostar İle Portekiz Vizesi ve Portekiz  Sigorta İşlemleri:

Öğrencilerimize, danışmanlarımız bünyesinde vize hakkında bilgiler vermekte ve vize başvurularınızı takip etmekteyiz. Portekiz vize başvurularında, mutlaka bazı belgelerin hazırlanması ve başvuru dosyanıza eklenmesi gerekmektedir. Uygun güncel şartlara haiz pasaport, nüfus cüzdanı, seyahat sağlık sigortası, vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru olarak doldurulması, 2 adet biyometrik fotoğraf, otel rezervasyonu, üniversite kabul belgesi, öğrencinin kendisine ve aile bireylerine ait çalışma kayıtları, banka hesapları, kredi kartları bilgileri, araç kayıtları, taşınma kayıtları, aileye ait maaşlı çalışma durumu varsa maaş bordrosu, 18 yaşından küçük olan gençler için aileden alınacak izin belgesi, öğrencinin mezun olduğu okuldan alınacak belge evrakın eklenmesi lazımdır. Bunların eksik olması durumunda, başvurular reddedilmez ancak eksiklik karar altına alınır ve vize başvurusu olumlu yanıtlanmaz. Öğrenci danışmanlarımız belgelerin durumunu kontrol eder ve öğrencimize bildirir.

Portekiz sigorta işlemleri kapsamında yer alan ve vize için başvuru evrakı içinde bulunan seyahat sağlık sigortası için dikkat edilmesi gereken bilgiler bulunmaktadır. İster eğitim, ister iş ya da turistik amaçlı gidilsin sağlık sigortası önemli olmakla birlikte, öğrenciler için bazı unsurların bulunması poliçelerde gerekmektedir. Buna göre, seyahat sigortası bir senelik olmalıdır ve daha kısa süreli olmamalıdır. Tüm Avrupa Birliği Ülkelerinde geçerli olacak şekilde hazırlanması lazımdır ve poliçe üzerinde “tüm Schengen ülkelerinde geçerlidir.” ifadesi yer almalıdır. Ayrıca eğitim amaçlı ülkeye giriş yapıldığına ilişkin açıklama olmalı ve “eğitim amaçlı gidişler için” şeklinde ifade bulunmalıdır. Sigorta yaptıran kişinin kimlik bilgileri ve özellikle t.c. kimlik numarasının yer alması gerekir. Sigorta bedeli minimum 30.000 EURO değerinde olmalıdır. Bu tür bir poliçenin 60 EURO ödemeli olacağını belirtelim.

Portekiz sigorta işlemleri için yukarında belirtilen sigorta poliçesi, öğrenci danışmanlarımızdan da bilgi alınarak, sigorta şirketlerine ya da bankalara yaptırılabilir. Bu sigorta ile öğrenciler hem Portekiz sigorta işlemleri tam olduğundan vizelerini alabilirler, hem de sağlık giderleri için teminatları olur. Kapsamlı bir sigorta ile hem ayakta, hem de yatarak tedavilerinizi yaptırabilirsiniz. Ülkenin kamu ve özel sağlık kurumları ile birlikte, aynı zamanda, Avrupa Birliği sınırlarında olan tüm ülkelerde de sigortanız geçerli olacaktır. Ülkeye giriş yapmanız ve eğitiminize başlamanızla birlikte oturma izni alınca sağlık hizmetlerinden vatandaşlar gibi faydalanabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1