Portekiz Posta Kodu

Türkiye’den Portekiz’e gittiniz ve bu ülkede kalmaya karar verdiniz. Sevdiklerinizle iletişim kuramayacağınızı düşünerek üzülmeyin. Portekiz posta kodu sayesinde sevdiklerinize paketlerinizi hızlı bir şekilde iletebileceksiniz bu nedenle posta kodunun en doğru halini öğrenin.

Portekiz'de Eğitim Posta Kodu: 1000

Portekiz Posta Kodu

Başkenti Lizbon ve birbirinden güzel kentleri ile Portekiz, kesinlikle Avrupa’nın en görülmesi gereken ülkelerinden biridir. Portekiz, sadece turistik amaçlı olarak değil, eğitim amaçlı olarak da tercih edilebilecek bir ülkedir. Öğrencilerimiz bu ülkenin kaliteli ve uluslararası geçerliliği olan üniversitelerinde eğitimlerini alabilirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimizin sadece eğitim kurumları seçimlerinde değil, sonrasında eğitim yıllarında da yardımcı olmaktayız. Portekiz’de eğitim alan öğrencilerimiz, elbette ülkemiz ve başka ülkeler ile gönderi alışverişi yapacaklar. Bu noktada, posta kodu bilgilerinin girilmesi alışkanlığının edinilmesi çok önemlidir.

Portekiz, ülkemize benzer şekilde çeşitli yönetim bölgelerine ayrılmaktadır. Lizbon, Porto, Amadora, Braga, Setubal, Columbra, Qeuluz, Funchal, Agualva Cacem, Vila Nova De Gaia, Loures, Evora, Rio de Mouro, Odivelas, Aveiro bölgelerine göre posta kodları da değişmektedir. Portekiz posta kodlar bölgelerin ilk sırasına göre, 1000 ile başlamaktadır ve buna göre devam etmektedir. Öğrencilerimizin yapması gereken, bulundukları bölgeye göre posta kodlarını öğrenmeleridir. Ailenizden ve yakınlarınızdan, ya da farklı kişi ile kurumlardan gönderilerinizi alırken,posta kodunuzu da eklemelerinin altını çizin.

Portekiz Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Portekiz posta kodu öğrenmek ve bilgi almak için her zaman web sitemizden yararlanabilirsiniz. Çağrı merkezimiz ve şubelerimiz de her zaman iletişim kurmanız için hazır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, posta kodu bilgilerinizi alabilirsiniz. Bunu Portekiz’de iken, yerel idareler ve posta idaresi ile internet üzerinden de alabilirsiniz. Öncelikle hangi bölge dahilinde olduğunuzu tespit etmelisiniz.

Portekiz Posta kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Portekiz posta kodu adresinize ekli olarak mutlaka hatasız şekilde yazılmalıdır. Bunun için, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmelisiniz. Kendi gönderilerinizde eklemeli, göndericilere de adres bilgilerinde eklemelerini her zaman belirtmelisiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1