Şili Posta Kodu

Son derece kolay olan Şili posta koduna ulaşmanız artık hiç de zor değil. Şili’ye ait pos kodunu bulma konusunda tam adres ve kodlara ulaşabilmek için bulunduğunuz semti ve şehri sayfamızda arama yaparak gerekli kodlara çok hızlı bir şekilde ulaşabilir ve paketlerinizi iletebilirsiniz.

Şili'de Eğitim Posta Kodu: 7591538

Şili Posta Kodu

Güney Amerika Ülkeleri ile ülkemiz arasındaki ilişkiler son yıllarda son derece arttı. Bu ülkelerin başında ise Şili gelmektedir. Başkenti Santiago olan Şili ile ülkemiz arasında, hem turizm amaçlı, hem de eğitim amaçlı gidiş gelişler söz konusudur. Bu gidişlerde ve konaklamalarda, ülkemizle yapılan gönderimlerde önemli olan bir detay Şili posta kodu bilgisidir. Bir adres ararken, ikamet adresinizi yetkililere sunarken, ülkenizden ya da yurtdışında bir ülkeden gönderi alırken posta kodunuzu bildirmelisiniz. Aksi takdirde, gönderi uluslararası posta ortamında kaybolabilir.

Şili, çeşitli bölgelere ayrılan bir ülkedir. Bunlar, Arica ve Parinacota Bölgesi, Tarapaca Bölgesi Antofagasta Bölgesi, Atacama Bölgesi, Coquimbo Bölgesi, O Higgins Bölgesi ve Valparaiso Bölgesi olarak şekillenmektedir ve bölgelerin içinde kentler bulunmaktadır. Buna göre, sıralamada ilk kent olan Arica posta kodu 1000000 olup, en son kent olan Los Andes ise 2100000 olarak posta kodları belirlenmiş bulunmaktadır. Posta kodları kentlerin her birine göre ayrıca belirlenmektedir ve hangi kentte yaşamakta, bulunmakta iseniz bu şekilde posta kodunuzu kesinlikle kullanmalısınız.

Şili Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Yukarında belirtildiği gibi, Şili posta kodu bölge ve kentlere göre değişmektedir. Bulunduğunuz şehre göre posta kodunuzu öğrenebilirsiniz ve kullanabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımızdan ve web sitemizden posta kodunuzu ülkeye gitmeden önce ya da sonrasında öğrenebilirsiniz. Posta kodunuzu her zaman kullanmalısınız.

Şili Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Şili posta kodu belirlemelerinizi yaparken mutlaka bulunduğunuz kenti ve bölgeyi belirlemeli ve ilgili posta kodunu kullanmalısınız. Bu şekilde, adresinizi hem ülkedeki resmi kurumlara, hem de çevrenize verebilirsiniz. Eksik ya da hatalı bir posta kodu vermek, gönderilerin hatalı şekilde ulaşmana, hatta kaybolmasına neden olmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1