Şili Sigorta İşlemleri

Avrupa'nın en önemli ülkelerinden olan Almanya, yoğun Türk nüfusu ile dikkGüney Amerika’da bulunan Şili, İnka kültürü, dillere desten mimarisi ve imparatorluk tarihçesi ile çokla merak ediliyor. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanı ağırlayan Şili, aynı zamanda eğitim göçü de alan bir ülke. Resmi dilinin İspanyolca olması, Arjantin kültürünün bir parçası olduğunu da açıkça gösteriyor.

Şili'de Eğitim

Şili Öğrenci Sigorta İşlemleri

Güney Amerika’da bulunan Şili, İnka kültürü, dillere desten mimarisi ve imparatorluk tarihçesi ile çokla merak ediliyor. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanı ağırlayan Şili, aynı zamanda eğitim göçü de alan bir ülke. Resmi dilinin İspanyolca olması, Arjantin kültürünün bir parçası olduğunu da açıkça gösteriyor. Güney yarım kürede olan bu ülke, bizler yazı yaşarken kışı yaşamaktadır. Bu nedenle Şili’ye gidilecek en güzel tarihler ağustos ayından sonra başlamaktadır. Şili Türk vatandaşlarına, 90 günü aşmayan ziyaretler için vize uygulamamaktadır. Dolayısıyla yalnızca turistik amaçlı bu ülkeye vizesiz olarak geçiş yapabilirsiniz.

Şili vize olmadan da gidilebilecek ülkelerden biri olsa dahi, seyahat sağlık sigortası yaptırılması mutlaka önerilmektedir. Çünkü ülkemizde SGK tarafından yapılan sigortaların yurtdışında herhangi bir geçerliliği bulunmaz. Bu nedenle yurtdışında yaşanan olası bir risk beraberinde yüklü ödemeler getirebilir. Üstelik vefat halinde ülkeye nakil gerçekleştirilmeyebilir ve sürekli sakatlık gibi durumlarda tazminat alınamaz. Bu nedenle Şili de dâhil olmak üzere, gidilecek tüm ülkeler için seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır.

Şili suç oranı bakımından Güney Amerika ülkeleri arasında, dada düşük bir skalada yer almaktadır. Ancak yine de gasp ve kapkaç olayları, ülkeye gelen turistlerin sıka başına gelmektedir. Şili’ye yapacağınız ziyaret sırasında, seyahat sigortası yaptırmanız sizleri bu risklerden de koruyacaktır. Çünkü seyahat sigortası içerisinde, gasp, kapkaç ve hırsızlık gibi olayların teminatı bulunur. Belgelemeniz halinde bu olaylar sonrasındaki zararınız sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Şili İspanyolca öğrenmek ve yurtdışında yüksek lisans almak isteyenlerin de rahatlıkla gidebileceği ülkelerden biridir. Eğitim için gidilen ülkeler için, eğitim vizesi almak gerekmektedir. Genellikle 1 yıldan fazla süren eğitim süreci boyunca yaşanabilecek her türlü olumsuzluk, seyahat sağlık sigortası kapsamına alınmalıdır. Öğrencilerin hastalanması durumunda tedavi olabilmesi, kaza geçirmesi halinde hak talebinde bulunabilmesi ve gasp, kapkaç gibi durumlarda uğradıkları zararları temin edebilmesi bu sigortaların kapsamına bağlıdır.

Son zamanların en tehlikeli virüsü olan zika, Güney Amerika’da hızla yayılmaktadır. Riskli ülkelerden biri de Şili’dir. Her ne kadar sağlık kuruluşu anlamında sıkıntı yaşanmasa da, sizlere seyahatiniz sırasında uygulanacak acil müdahalelerin ödemesini sigorta şirketinizden alabilirsiniz. Şili’ye yapacağınız ziyaretinizin bazı riskleri barındırdığını unutmamalı ve sağlıklı bir seyahat için kapsamlı sağlık sigortası yaptırmalısınız.

Şili’de bazı ilaçların temini konusunda hala sorunlar yaşanmaktadır. Bu nedenle şeker, tansiyon, kalp gibi hastalıkları olan kişilerin, sürekli kullandıkları ilaçları yanlarında götürmesi gerekmektedir. Ayrıca kapsamlı seyahat sigortanızda da ilaç temini teminatının bulunup bulunmadığını muhakkak kontrol etmelisiniz. Her ülkede olduğu gibi Şili’de de yaşayacağınız her türlü riskli durumun ödemesini belgelemelisiniz. Bu belgeler ile sigorta şirketinden ödemenizi geri alabilirsiniz. Zorunlu seyahat sigortası ve Şili sigorta işlemleri konusunda çok daha detaylı bilgiye firmamızdan erişebilir, en doğru teminatları kapsayan sigortayı edinebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1