Şili Öğrenci Konaklama

Eğitim, kariyer ve daha birçok konuda sizlere bilgi ve destek sağlayan Eurostar danışmanları Şile öğrenci konaklama fırsatları konusunda da bilgi ve destek veriyor. Üniversitelerin yurtlarının yetersiz kaldığı durumlarda Eurostar danışmanları aracılığı ile ülkeye giden öğrenciler Eurostar yurtlarında konaklamaya başlıyor.

Şili'de Eğitim

Şili Öğrenci Yurtları ve Konaklama

Şili, ya da Şili Cumhuriyeti Güney Amerika ülkesidir. Başkenti Santiago, para birimi Şili Pesosu, resmi dili İspanyolca ve uluslararası telefon kodu +56’dır. 2017 Dünya Bankası verilerine göre Şili’nin nüfusu 18.05 milyon ’dur.

Sevecenliği, güleryüzlülüğü, yardımseverliği ile ün salmış olan Şili halkı ülkeye eğitim için gelen yabancı öğrencilere  karşı da çok sıcak ve yardımseverdirler. Şili halkından herhangi biriyle bir sorununuzu paylaşmanız halinde sorununuzu çözmek için elinden gelen ne varsa yapacağından emin olabilirsiniz. Anlayacağınız o kadar yardımseverdir Şili halkı.

Şili öğrenci konaklama şekillerinden kısaca bahsedecek olursak, Şili’de uluslararası öğrenciler  aile yanı ya da öğrenci evlerinde kalabilmektedirler. Şili üniversitelerinin özenle seçmiş olduğu aileler tek yada iki kişilik odalarda ister yarım pansiyon (hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonu ise öğle yemeği ile akşam yemeği de dahil) konaklama imkanı sunmaktadır. Aile yanı konaklama şeklinde banyo ve tuvalet aile bireyleri ile birlikte ortak olarak kullanılmaktadır.

Öğrenci evleri aile yanı konaklamaya göre daha özgür konaklama tercih eden öğrenciler için daha uygun bir konaklama yöntemidir. Öğrenci evleri genel olarak apartman dairesinin üniversite tarafından kiralanarak, öğrencilere oda bazında kiraya verilmesi şeklindedir. Öğrenci evlerinde banyo, tuvalet ve mutfak ortak olarak  kullanılmaktadır. Bu tarz bir konaklama da kendi yaşıtlarınızla beraber kalacağınızdan diğer Şili öğrenci konaklama seçeneklerine göre daha uyumlu ve eğlenceli bir konaklama türü olduğunu söylemek mümkündür. Zaten eğitim için Şili üniversitelerini tercih eden  uluslararası öğrencilerin büyük bir çoğunluğu da bu tarz bir konaklamayı tercih etmektedirler.

Yukarıda sayılan Şili öğrenci konaklama  alternatiflerinin haricinde Şili de üniversiteler ve özel şirketler tarafından işletilmekte olan öğrenci yurtları da bulunmaktadır. Öğrenci yurtları konaklama için tercih edilebilecek en maliyetsiz konaklama şeklidir. İlk etap da öğrenci evi kiralamak daha avantajlı gibi gelse de öğrenci evlerinde kalındığında elektrik, su, ısınma ve gıda gibi giderler hemen göze görünmez fakat bu giderlerin işin içine girildiğinde hiç te azımsanamayacak giderler olduğu ortaya çıkmaktadır. Öğrenci yurtlarında ise bu tür giderlerin tamamı yurt ücreti içerinde yer aldığından aylık olarak ödeyeceğiniz yurt aidatından başka hiçbir konaklama masrafınız olmayacaktır. Dolayısıyla hesabınızı bildiğinizden bir hesap tutmama durumuyla da karşılaşmayacaksınız. Ayrıca yurtlar her dilden, kültürden uluslararası öğrencinin toplu bir şekilde konakladığı yerler olduğundan Şili de eğitim görmenin avantajının yanında farklı kültürlerle kuracağınız etkileşimler sayesinde ufkunuz genişleyecek hayata bakışınız değişecektir.

Şili öğrenci konaklama size en uygun konaklama şeklinin hangisi olduğunu iyice analiz etmeniz çok önemlidir. Üniversitede eğitim alırken başarılı olabilmeniz için kafanızın rahat edebileceği bir konaklama imkanına sahip olmanız oldukça önemli bir husustur. Dilerseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız size bu hususta ihtiyacınız olan desteği sağlayabilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1