Şili Telefon Kodu

Konuşmaya hasret duyduğunuz sevdikleriniz mi var. Şili ‘de yaşayan hasret duyduğunuz hatta yüzünü görmek istediğiniz sevdiklerinizi Şili telefon kodu sayesinde görüntülü yada sesli bir şekilde arayarak haberleşme sağlayabilir hızlı bir iletişim kurabilirsiniz.

Şili'de Eğitim Telefon Kodu: +56

Şili Telefon Kodu

Büyük okyanus ile And dağları arasında konum oluşturan Arjantin’in batısında yer alan 4300 kilometre kuzeyden güneye uzantı oluşturan güney Amerika ülkesi olan Şili İspanyolca dilini kullanmaktadır. Bir deniz ülkesi olan ve okyanus kıyısı oluşturan Şili eğitim öğretim açısından da büyük bir potansiyel oluşturmaktadır.

Şili hükümetinin yurt dışından çalışmak için gelenlere sıcak bakması sonucunda burada işçi potansiyeli gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle Şili telefon kodu kullanım ihtiyacı da gün geçtikçe artış göstermektedir. Uluslararası telefon kod tablosu kullanılarak büyük okyanus kıyısındaki Şili ülkesinde yaşayan öğrenci veya çalışanlarla irtibat kurabilirsiniz.

Şili’de bulunan arkadaşınız ile İspanyolca konuşarak yabancı dilinizi geliştirebiliniz bunun için uluslararası telefon kodunu kullanmanız gerektiğini unutmayınız. Güney Afrika’daki ülkede öğrenim gören öğrencilerle görüşmek için üniversitelerin öğrenci işlerini aramanızda ülke uluslararası telefon kodları önemli bir husus haline gelmektedir. Bu nedenle Şili telefon kodu kaçtır sorusuna cevap bulmak için gerekli arayışları yapıp sonuç elde ettikten sonra Şili iletişim hattına ulaşabilirsiniz.

Şili Telefon Kodu Nedir?

Şili telefon kodu olarak kullanılan +56 ile ülke kodları arasında kolay bir geçiş sağlayabilirsiniz. En çok kullanılan ve 2002 yılından itibaren 8 ve 9 ile başlayan yedi veya sekiz karakter arasındaki cep telefon numaraları dönüşüme tabi tutulmuştur. Bunun yanında yerel telefon kodları olarak Arica telefon kodu 58 olarak kullanılmaktadır.

(+56) Nerenin Kodu?

Ulusal telefon kod rehberi içerisinde yer bulan +56 ülke kodu Şili ülkesine ulaşımda kullanılmaktadır. Yerel kodlar olarak Copiac 52, Linares 73, Los Andes 34, Ovalle 53, Santiago metropelitan bölgesi 2 telefon kodu ile bağlantı kurularak ülke kodu eklendiğinde Türkiye’den telefon araması yapılarak şili ülkesindeki bir kişiyle irtibat kurabilirsiniz.

Şili Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Şili telefon kod tablosunu bulmak istiyorsanız Şili telefon kodları ve uluslararası telefon kodları konusunda detaylı bilgi veren Eurostar sayfalarından Şili’ye ait ülke kodu olan +56ya ulaşabilirsiniz. Bunun yanında Anto Fagasta 55, Osorno 64 olarak kullanılır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1