Singapur Uzaktan Eğitim

Singapur üniversiteleri uzaktan eğitim imkanları düşük maliyetli eğitim fırsatları ile sağlıyor. Singapur üniversiteleri uzaktan eğitim için yıllık harç ücretleri ödeyerek üniversite eğitiminizi tamamlayabilmeniz mümkün olacaktır.

Singapur'da Eğitim

Singapur Üniversiteleri Uzaktan Eğitim

Asya Kıtası’nın parlayan yıldızı olan Singapur, küçük bir ada devletidir ama, son derece önemli ve kalkınmış, birçok anlamda kıtaya yön veren bir ülkedir. Bu ülke, Malay Yarımadası’nda bulunmaktadır. Modern, teknolojik anlamda son derece gelişmiş, ayrıca ticaret ile turizm alanında önemli adımları olan bir ülkedir. Ilıman iklimi, doğal güzellikleri ve modern kentleri ile birçok açıdan turistleri de yoğun olarak kendine çekmektedir. Singapur yüksek gelir durumunda olan bir ülke olmakla birlikte, aynı zamanda eğitimli halkı ile de dikkat çekmektedir. Özellikle üniversite mezunlarının çok sayıda olduğu bir ülkedir. Ayrıca ülkenin seçkin üniversitelerinden yurtdışından öğrenciler de eğitim almaktadır. Siz de onlardan biri olabilirsiniz. Ülkemizde, Singapur Üniversiteleri’nde eğitim alan öğrencilerimizin sayıları hiç de az değildir, öte yandan uzaktan eğitim almak da yükselen bir değer olarak dikkat çekmektedir.

Singapur Üniversiteleri, Singapur Ulusal Üniversitesi, Nanyang Teknoloji Üniversitesi, Singapur Yönetim Üniversitesi, gibi önemli kurumları ile dünya üniversite sıralamalarında listede ilk sıralarda yer alan kurumlardır. Singapur Üniversiteleri’nde eğitim almak isteyebilirsiniz, ancak mevcut düzeninizi bozmanız söz konusu olmayabilir. İşinizi, aile düzeninizi bozamayabilirsiniz ya da ekonomik anlamda bir başka ülkeye taşınma durumunuz olmayabilir. İşte bu durumda, tam da size uygun bir eğitim sistemini tercih edebilirsiniz. Singapur Üniversiteleri uzaktan eğitim olanakları ile dünyanın dört bir yanından öğrencilerin yüksek eğitim beklentilerini karşılamaktadır. Siz de bu şanslı öğrencilerden biri olabilirsiniz. Lisans bölümlerinde uzaktan eğitim alma seçeneğiniz olmakla birlikte, master eğitimleriniz için kesinlikle bu eğitim çok uygundur. Uzaktan eğitim ile hem bu seçkin okullardan birinin parçası olur, öte yandan, maddi anlamda taşınma ve konaklama giderlerini yapmamış olursunuz. Aynı eğitim içerikleri yani farklı olmayan bir müfredat ile eğitim alırsınız. Singapur Üniversiteleri uzaktan eğitim sistemlerinde, kesinlikle iki eğitim arasında bir fark ya da eksiklik olmasına izin vermemektedir. Örgün eğitimde derslerin verilmesi ile birlikte, online sisteme de eklenmektedir. Bu sayede, iki eğitim arasında zamanlama yönünden bir gecikme de olmaz.

Singapur Üniversiteleri uzaktan eğitim sistemlerinde, öğrencilerin okulun bir parçası olmasına çok önem verilir. Uzaktan eğitim öğrencileri de mezuniyet törenlerine davet edilirler ve diplomalarda eğitim türü ibaresi bulunmaz. Öğrenciler online sistem üzerinden, hocaları ile her zaman iletişim içindedir ve sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz. Hocalar, öğrencileri yüzyüze yani şahsi olarak tanımadığından, bir kayırma kesinlikle olmaz. Tüm öğrencilerine eşit olarak yaklaşırlar. Sınavların yapılması da, öğrencilerin derslerini aldıkları ve alıştıkları online sistem üzerinden yapılmaktadır. Belirli bir süre içinde sorular yanıtlanır. Bu sistemin en önemli, avantajlarından biri ise öğrencilerin günlük çalışma planlarını uygun oldukları şekilde yapabilmeleridir. Posta ile ders kitapları ve ödevler  gönderilmektedir. Mail ile de ödev ya da benzer çalışmaların gönderilmesi mümkündür.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1