Singapur Burs İmkanları

Eğitim görmek istediğiniz ülkeler arasında Singapur yer alabilir. Ancak Singapur burs imkanları bulunuyor mu bu konuda Eurostar danışmanları sizlere gereken bilgiyi ve desteği sağlayacaktır.

Singapur'da Eğitim

Singapur Üniversiteleri Burs İmkanları

Singapur Asya’nın en büyük ve önemli finans merkezlerinden birisidir. Ülkede  ciddi sayıda yabancı işadamı ve öğrenci bulunmaktadır. Yaşam standartlarının çok yüksek olduğu Singapur’da yaşam diğer Asya ülkelerine göre biraz daha pahalı olabilmektedir.  Fakat doğru tercihler yaparak Singapur öğrenci konaklama maliyetleri ciddi anlamda aşağı çekilebilmektedir.

Singapur’un Metro, tramvay, otobüs gibi ulaşım ağları çok gelişmiştir ve toplu  taşımayı teşvik amacıyla toplu ulaşım fiyatları çok uygundur. Yani Singapur’da eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler  kiraların yüksek olduğu yerler yerine kiraların biraz daha makul seviyelerde seyrettiği yerlerde ev kiralayarak, ulaşımlarını ucuz toplu taşımalarla yapabilirler.  Bu sayede yüksek kira tehlikesinden korumuş olurlar  ve maliyetleri ciddi oranda azalır. Ayrıca Singapur öğrenci konaklama için tek başına ev kiralamak yerine Singapur yasalarının izin verdiği sayıda ev arkadaşı bularak kira maliyeti düşürülebilir. Hem ev arkadaşınızın öğrenci olması da gerekmez,  üniversiteden mezun olmuş, iş hayatına atılmış ya da Singapur’da ticaret, spor vesaire amaçlarla bulunan bir kişi ile de ev arkadaşı olunabilir.

Kiralık daire her halükarda bütçenize aşıyor ise Singapur öğrenci konaklama amacıyla faaliyet gösteren öğrenci apartları da bulunmaktadır. Bu apartlar da konaklamak kiralık dairede konaklamaya göre  fiyat olarak çok daha avantajlıdır.  Apartlar genellikle 4 öğrencinin kalabileceği odalardan oluşmaktadır. Apartlarda sunulan hizmetler  fiyatlarına göre değişiklik göstermektedir. Eğer her şey dahil bir apartta konaklamak isterseniz fiyatlar biraz daha yükselmektedir. Her şey dahil apartlar içerisinde 24 saat sıcak su,  günde 3 öğün taze yemek,  ücretsiz internet, ücretsiz temizlik, ücretsiz çamaşır yıkama gibi hizmetler standart olarak yer almaktadır. Her şey dahil olmayan apartlar da ise  bu seçeneklerin miktarına göre fiyatlar değişmektedir.  Örneğin üç öğün sıcak yemek yerine  iki öğün  ya da sadece sabah kahvaltısı seçenekleri bulunmaktadır.

Singapur öğrenci konaklama için bu sayılanların haricinde üniversite yurtları da bulunmaktadır. Fakat bu yurtlara öğrenciler üniversite tarafından yerleştirilmektedir ve kontenjanları sınırlıdır. Bu yurtlar özellikle uluslararası öğrenciler tarafından çokça rağbet gördüğünden üniversite yurtlarından faydalanmak isteyen uluslararası öğrencilerin önce davranmaları gerekmektedir. Üniversite yurtları ekonomik oluşu,  ulaşım masrafı olmayışı, diğer ülkelerden gelen öğrencilerle etkileşim imkanlarının daha fazla olması, kütüphane ve sınırsız internet imkanları gibi nedenlerle uluslararası öğrenciler için hayli caziptir. Uluslararası öğrenciler üniversite yurtlarında kendilerini daha güvende hissetmektedirler. Çünkü üniversite yurtları kampus içerisinde yer almaktadır ve yurtların özel güvenlik görevlileri bulunmaktadır. Ayrıca 24 saat yurt çevresi güvenlik kameraları ile kontrol edilmektedir.

Singapur öğrenci konaklama konusunda doğru ve hızlı karar verebilmek çok önemlidir. Bu sayede güzel ortamlarda uygun fiyatlarla konaklama imkanına ulaşılabilir. Bu konu da Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız size ihtiyaç duyduğunuz rehberliği en hızlı, etkili ve verimli bir şekilde sunacaklardır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1