Slovakya'da Turizm Eğitimi

Slovakya Orta Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Birbirinden güzel doğal güzelliklere sahip olan bu ülke turizm açısından da oldukça önemli bir yere sahiptir.

Slovakya'da Eğitim

Slovakya’da Turizm Eğitimi

Slovakya Orta Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Birbirinden güzel doğal güzelliklere sahip olan bu ülke turizm açısından da oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu şekilde çok fazla sayıda turist çeken bir bölgede turizm okumak sizlere çok fazla katkı sağlayacaktır.

Avrupa kalitesinde oldukça güvenilir bir şekilde eğitim için bu ülkeyi tercih edebiliriniz. Yurtdışı eğitimleri yalnızca eğitiminize değil, kendinizi çok daha iyi yerlere getirmenize de yardımcı olacaktır.


Slovakya’da Turizm Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Turizm 4 yıllık bir bölümdür. Lisans eğitimini seçerseniz 4 yıllık süreyi Slovakya’da geçirmeniz gerekmektedir. Turizmde ön lisans seçenekleri de mevcuttur. Ancak lisans eğitimi sizleri daha iyi bir noktaya getirecektir. Ayrıca 1 yıl hazırlık okuma durumunuz da oluşabilir.


Slovakya’da Turizm Eğitimi Yök Denkliği Var Mı?

Slovakya’da eğitim hayatınızı tamamladıktan sonra kolaylıkla yök denkliği alabilmeniz mümkündür. Bunun için kurumun resmi internet sitesinden araştırmalar yapabilir ve doğru bilgiler edinebilirsiniz. Kuruma yapacağınız başvuru ile birlikte yök denkliği alabilmeniz mümkündür.


Slovakya’da Turizm Yök Denklik Sınavı Nedir?

Yök bazı durumlarda yurtdışında eğitim görmüş kişileri sınava tabi tutmaktadır. Bu sınav kimi zaman mülakat şeklinde kimi zaman da yazılı şekilde olabilmektedir. Bazı durumlarda yapılan stajlarda bu sınav yerine geçerli olabilmektedir. Genelde sağlık sektörü eğitimlerinde bu sınavlar uygulanabilmektedir.


Slovakya’da Turizm okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Turizm her daim çalışma alanına sahip olan bir bölümdür. Slovakya’da eğitim hayatınız devam ederken tatil dönemlerinizi çalışarak geçirmeyi isteyebilirsiniz. Türkiye’ye geldiğinizde bölümünüzle alakalı geçici süreliğine bir işe başlayabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda dilerseniz staj da yapabilmeniz mümkündür.


Slovakya’da Turizm Eğitimi Kaç para, Fiyatları Nedir?

Slovakya’da eğitim masrafları son derece uygun bir şekilde halledilebilir. Harç ücretleri de seçeceğiniz bölümlere göre oldukça uygundur. Genel olarak 2000 ile 10000 Euro arası harç ücreti talep edilmektedir. Ancak bu durum seçeceğiniz bölüme göre farklılık göstermektedir. Daha az ücretler ödeme ihtimaliniz mevcuttur.


Slovakya’da Turizm eğitimi sınavsız mümkün mü?

Sınav stresi öğrencilerin başarılarını da etkileyebilecek bir duygu durumudur. Bu durumda başarılı öğrenciler bile istemedikleri sonuçlar elde edebilir. Slovakya herhangi bir sınava girmenizi gerektirmeden sizlere eğitim kurumlarının kapısını açmaktadır. Yalnızca harç ücretini yatırarak istediğiniz bölümde, seçeceğiniz üniversitede eğitim alma olanağınız mevcuttur.


Slovakya’da Turizm okuyan Türk öğrenci sayısı kaç kişidir?

Slovakya her ulustan çok fazla sayıda öğrenciyi bünyesinde barındırmaktadır. Avantajları sayesinde pek çok öğrenci bu ülkede eğitim almak istemektedir. Her ülkeden olduğu gibi Türkiye’den de pek çok kişi Slovakya’da eğitim almaktadır. Hemen her bölümde Türk öğrencileri görmeniz mümkündür.


Slovakya’da Turizm okumak için ne yapmalıyım?

Turizm insan ilişkilerini üst seviyede tutan bir bölümdür. Bu sebeple bu bölümü okurken sürekli olarak insanlarla iletişim halinde olacağınızı ve nasıl davranmanız gerektiğinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Bu etkenleri aşabileceğinizi düşünüyorsanız bu bölüm size uygun olarak kabul edilir.


Slovakya’da Turizm okumanın avantajları?

Avrupa standartlarında, modern eğitim sistemi içerisinde yer almak isteyen öğrenciler Slovakya’da turizm bölümü eğitimini değerlendirmelidir. Hayatınıza iyi bir şekilde yön vermek elbette yine sizlerin elinde olan bir durumdur. Bu sebeple seçim yaparken ne derece iyi bir seçim yapacağınızı da düşünmeniz gerekmektedir.


Slovakya’da Turizm bitirenler mezunlarınız var mı?

Eurostar yurtdışı eğitim danışma merkezlerine her yıl çok sayıda öğrenci gelmektedir. Gelen öğrenciler ile ortak bir durum değerlendirmesi yapıp hangi ülke ve üniversiteyi seçeceklerine birlikte karar verilir. Mezun olan öğrenciler ile yapılan röportajlar ve söyleşiler sayesinde yeni gidecek öğrencilere daha doğru bilgi aktarımları yapılır.


Slovakya Turizm eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz turizm Fakültesinde okuyabilir miyim?

Burs her öğrenci için kaçırılmayacak fırsatlardan biridir. Slovakya genel itibari ile uygun bir ülke olsa da alınacak en ufak bir yardım bile öğrencilerin hayatını büyük ölçüde değiştirebilmektedir. Ülkemizde KYK her yıl yurtdışı eğitimlerinde geri ödemeli burs imkânları sunmaktadır. Bu bursun geri ödemesi yine sizleri zorlamayacak şekilde talep edilir. Buna ek olarak farklı kurum ve kuruluşlar kimi zaman yardım kimi zaman da başarı bursları tahsis etmektedir. Bu kurumlara başvuru yapmanız için bir engel yoktur. Slovakya’da hükümet destekli eğitim maliyetlerini kapatmanız için yardım edilmektedir.


Slovakya’da Turizm okuyup Türkiye’de çalışmak

Turizm eğitiminizi tamamladıktan sonra kendi ülkenize dönebilir ve burada çalışmaya başlayabilirsiniz. Ülkemizde turizm bölgeleri her yıl daha da iyi bir şekilde varlığını sürdürmektedir. Sizlerde kendinize uygun ve istediğiniz bir yerde çalışabilirsiniz. YÖK denkliği aldığız takdirde devlet kadrosunda da işe girebilmeniz mümkündür.


Slovakya’da Turizm okumak şartları

Turizm bölümünde üniversite okumak isteyen öğrenciler öncelikle lise diplomasına sahip olmalıdır. Kendi ülkenizde herhangi bir liseden mezun olmanız bu durum için yeterlidir. Sonrasında gönül rahatlığı ile başvurular yapabilmeniz mümkündür.


Slovakya Turizm eğitimi taban puanları

Ücretli eğitimlerde herhangi bir puan türünün önemi yoktur. Üniversite kabul aşamasında sizlere herhangi bir sınav yapmaz. Slovakya’da turizm okumak için başvuru yapıp harç ücretini yatırmak yeterlidir. Sizlerden herhangi bir puan türünde başarı istemezler. Puan türleri sınavlara girip üniversite tercih etmek isteyen kişiler için önemlidir.


Slovakya Turizm fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Slovakya’da eğitim hayatınız devam ederken yaşayacağınız kişiler sorunlar sebebi ile kendi ülkenize dönme ya da başka bir yere gitme isteğiniz olabilir. Bunun için öğrencilere yatay geçiş hakkı tanınmıştır. Kendi ülkenize dönmek için ÖSYM tarafından belirlenen gün ve tarihte yapılacak olan yatay geçiş sınavlarına katılmanız gerekir. Katıldığınız bu sınavdan geçerli notu almanız ve buna ek olarak bölüm derslerinden de belirli bir ortalama elde etmeniz gerekir. Sonrasında rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz. Hazırlık sınıfında yatay geçiş hakkı bulunmamaktadır.


Slovakya’da Turizm okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri

Her yıl Mayıs ayının 15’inden itibaren yurtdışı eğitimlerinde başvuru günleri başlamaktadır. Başvuracağınız üniversiteye karar verdikten sonra resmi internet sitesinden başvuru zamanını öğrenebilirsiniz. Ayrıca sizlerden istenilen belgeleri eksiksiz sunmanız için yine internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.


Slovakya’da Turizm okumak istiyorum

Slovakya’da turizm okumak isteyen öğrenciler kendilerine en uygun üniversiteyi rahatlıkla tercih edebilir. Ülkenin başkenti Bratislava çok fazla sayıda turist çekmektedir. Yapacağınız anlaşmalar ile stajınızı da bu şekilde ülkede yapabilir ve bölümünüze dair pratik yapabilirsiniz.


Slovakya’da Turizm okumanın maliyeti kaç para mantıklı mı?

Slovakya eğitim maliyetleri açısından son derece uygun bir yapıdadır. Ailenizin bütçesi sarsılmayacaktır. Eğer ödemelerinizi kendiniz yapacaksanız yine herhangi bir zorlukla karşılaşmanız mümkün değildir. Her ülkeden çok fazla sayıda öğrenci geldiği için fiyatlandırmalar bu durum baz alınarak yapılmaktadır.


Slovakya’da Turizm okumak mantıklı mı?

Slovakya bulunduğu konum itibari ile turistik açıdan son derece dikkat çeken ülkelerle de komşudur. Bu sebeple iş bulma olanağınız daha da artmaktadır. Birbirinden güzel şehirleri olan bu ülkede turizm adına öğrenebileceğiniz çok fazla şey bulunmaktadır.


Slovakya’da Turizm okumak zor mu?

Slovakya’da turizm okumak asla zor bir süreç değildir. Bölümünüzü seviyorsanız ve bu bölümle alakalı bir işte çalışmak istiyorsanız derslere daha fazla özen göstermeniz de gerekir. Bu da sevginizle doğru orantılı bir şekilde olacaktır.


Slovakya’da Türkçe Turizm eğitimi veren üniversitelerin Turizm Fakülteleri var mı?

Slovakya’da Türkçe eğitim veren bir kurum bulunmamaktadır. Genel olarak eğitim dili İngilizce olarak kabul edilmektedir. Türkçe eğitim veren başka ülkeler mevcuttur. Ancak Slovakya’da Türkçe eğitim alabilmeniz olası değildir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1