Sırbistan'da Turizm Eğitimi

Turizm, gerek ülkemizde, gerekse dünya genelinde, çalışma alanları son derece geniş olan bir meslek dalıdır. Turizm ve otelcilik mezunları için hem ülkemizde, hem de dünya genelinde çok geniş ve kazancı da son derece cazip olan kariyer imkanları bulunmaktadır.

Sırbistan'da Eğitim

Sırbistan’da Turizm Eğitimi

Sırbistan'da Turizm Eğitimi

Turizm, gerek ülkemizde, gerekse dünya genelinde, çalışma alanları son derece geniş olan bir meslek dalıdır. Turizm ve otelcilik mezunları için hem ülkemizde, hem de dünya genelinde çok geniş ve kazancı da son derece cazip olan kariyer imkanları bulunmaktadır. Yurtdışında, kaliteli bir turizm eğitimi almak ve sonrasında, geçerli diplomanızla birçok şehirde çalışma şansını yakalamak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Size avantajlı eğitim fırsatı sunacak ülkelerden biri de Sırbistan’dır. Sırbistan’da turizm eğitimi alarak, siz de mükemmel bir meslek eğitimi alabilir, sonrasında ise birçok ülkede kendinize kariyer olanakları yaratabilirsiniz. Arkadaş ortamınız kaliteli, eğitim aldığınız okullar ise son derece seçkin olacak.

Sırbistan Yugoslavya’nın dağılmasından sonra bağımsızlığını kazanan bir ülkedir. Ülkenin eski Yugoslavya kökenlerinden de gelen bir alışkanlık olarak, son derece eğitime değer ve önem verdiği bilinmektedir. Bu nedenle, okuma yazma oranı da gerçekten çok yüksektir. Üniversitelerin sayıları ve kaliteleri de gerçekten yüksek olup, yurtdışından öğrencilerin de tercihleri arasındadır. Siz de lise eğitiminizi tamamlamanızla birlikte, bu seçkin eğitim kurumlarında öğrencilik yapmak için hareket edebilirsiniz. Bunun için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Size yol gösterecek ve en doğru üniversite ile bölümü seçmenizi sağlayacağız. Eurostar, Sırbistan Üniversiteleri Türkiye temsilciliği görevini yürütmektedir. Bu görevimizden de son derece memnunuz.


Sırbistan’da Turizm Eğitimi İçin 10 Geçerli Neden:

Sırbistan’da turizm eğitimi almak için birçok geçerli neden var ve avantajlar sizleri bekliyor. Öncelikle, bir Avrupa Ülkesi’nde, medeni, insancıl ve size saygı duyacak insanların içinde, huzurlu, temiz, suç oranı son derece düşük kentlerde yaşayacaksınız. İster genç bir kadın, ister genç bir erkek olun güvenle yaşamınızı sürdüreceksiniz. Turizm fakültelerinde, her öğrenci ile yakından ilgilenilerek ve kaliteli hocaların elinde, özenli, seçkin bir eğitim verildiğini belirtelim. Bu noktada, hemen eklemek gerekir, Sırbistan üniversiteleri Bologna esaslarına uygun bir yüksek eğitim anlayışına sahiptir. Bologna esaslarına uygun eğitim verilmesi demek, Avrupa Birliği esaslarına uygun  olarak, kaliteli, modern, öğrencilerin kişisel yetenekleri ve zekalarına dikkat edilerek, özenle, az kişilik sınıflarda ve aktif olarak derslere katılmaları sağlanarak eğitim verilmesi anlamına gelmektedir.

Avrupa Üniversiteleri olarak, Sırbistan Üniversiteleri, elbette turizm fakültelerinden mezun olan öğrencilerine de tüm bu avantajlı eğitim fırsatlarını sunmaktadır. Mezun olan gençlere mavi diploma verilmektedir. Mavi diploma uluslararası geçerliği olan Avrupa Birliği diplomasıdır ve Europass olarak adlandırılır. Bu diploma ile kırk üzerinde Avrupa Ülkesi’nde gençlerimizin meslek eğitimleri geçerli olmaktadır. Turizm eğitiminizi alarak, mezun olduktan sonra, isterseniz Sırbistan’da kalarak kariyerinize başlayabilirsiniz. Bu güzel ülkenin önemli turizm potansiyeli olduğunu unutmamalısınız. Ayrıca, ülkemize dönebilir ve YÖK denkliği avantajı ile diplomanızla kariyer adımlarınıza başlayabilirsiniz. Avrupa Ülkeleri’nde mavi diplomanız size çalışma imkanı sunacak. Unutmayın ki Avrupa tam anlamıyla dünyanın turizm cenneti ve birçok çalışma seçeneği de sizleri bekliyor. Peki ya diğer dünya ülkelerinde ariyer yapmak? Elbette başta ABD ve Kanada olmak üzere, birçok dünya ülkesinde kariyer imkanı sizleri beklemektedir.


Sırbistan’da Turizm Eğitimi Puanları:

Sırbistan Üniversiteleri öğrencilerimizi, ülkemiz sistemden farklı olarak, bir sınav şartı olmadan kabul etmektedir. Bu nedenle, bu ülkede LGS ve LYS sınavları gibi bir sınava gireceğinizi düşünmemelisiniz. Tam aksine, sınav olmadan, sizden istenen belgeleri tamamlayarak başvurularınızı yapabileceksiniz. Ayrıca, ekleyelim, ülkemizde bu sınavlarımıza girip girmemeniz de ülkede üniversitelere başvuru yapmanız için bir kriter değildir. Belki hiç sınavlara girmediniz, direk olarak Yurtdışında eğitim alma hedefi koydunuz. Belki de girdiniz ancak beklediğiniz bölüm olması ya da oldu ve siz Sırbistan’da turizm eğitimini, haklı olarak, daha avantajlı buldunuz. Her zaman ve şartta başvuru yapabilirsiniz. Turizm eğitimi puanları da söz konusu değildir. Bir puan ya da not ortalaması hedefi koymanıza gerek yok.

Puan şartı olmadan, sizden istenen şartları yerine getirerek başvurularınızı yapabilirsiniz. Birçok bölümde eğitim seçeneği bulunmaktadır. Hazırlık sınıfında eğitim dili olarak, Sırpça ya da İngilizce dilinde eğitim alabilirsiniz. Öte yandan, bu senenizi atladıktan sonra, lisans bölümleri sizleri bekliyor olacak. Yiyecek ve içecek işletme yönetimleri, tur operatörlüğü eğitimleri, konaklama eğitimleri, seyahat acenteliği işletme ve yönetimi eğitimleri gibi birçok alanda, uzman hocalarınızdan, seçkin profesör ve doçent akademik kadrodan derslerinizi alacaksınız.


Sırbistan’da Turizm Eğitimi Şartları:

Başkent, Belgrad ve diğer önemli kentlerde bulunan üniversitelerde, beklentilerinizin de üzerinde bir kalitede turizm eğitimi alma şansı elinizde. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, 7/24 destek vermek üzere sizlerle olduğumuzu belirtelim. Öncelikle şubelerimiz üzerinden, internet sitemiz ya da çağrı merkezimiz ile her zaman bilgileri alabilirsiniz. Bundan sonra, kararınızı vererek başvuru için gerekli belgeleri temin etmelisiniz. Diploma aslı ve onaylı örneği, transkript, ailenizin verdiği muvakafat (18 yaşından küçükler için)  ile taahhütname, aile nüfus kaydı, adli sicil kaydı, vesikalık belirlenen ölçülerde ve sayılarda fotoğraf, pasaport aslı, seyahat sağlık sigortası, bulaşıcı hastalık testlerinin belgeleri, ile eklenmesi gereken tüm belgelerinizi hazırlarken danışmanlarımız size yardımcı olacaklar.

Bu işlemlerin yapılmasından sonra, danışmanlarımıza belgelerinizi teslim edeceksiniz. Bundan sonra işlemleriniz tarafımızdan yürütülecek ve kurumla bağlantı kurulacak. Size her aşamada bilgi verilecek. Kayıtlarınız dışında, konaklama ayarlamaları ve birçok işlem için de desteğimizi alacaksınız. Lisans seneleri üç ya da dört senedir. Bu eğitimin ardından yüksek lisans eğitim seçenekleri için de üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Öğrencilerimiz yüksek lisans başvuruları için de danışmanlarımızdan yardım alabilirler. Aynı özenli eğitimi bu kez master programlarında alacaksınız. Okulların kampus yapıları eğitiminizi eksiksiz şekilde almanız için son derece yeterlidir. Turizm konusunda deneysel ve pratik çalışma alanları bulunmaktadır. Bilgisayar ve internet sistemleri ile de eğitim pekiştirilir. Ayrıca uygulama otelleri ve tesisleri de bulunur. Staj imkanları bakımından da gelişmiş seçenekler bulacaksınız. Birçok dünya ülkesinden gelen öğrencilerle, sizden farklı bir kültürde olan insanlarla tanışma, yakınlaşma deneyimini yaşayacaksınız.


Sırbistan’da Turizm Eğitimi Fiyatları:

Sırbistan Üniversiteleri, öğrencilerine sundukları ortalama yani ödenebilir harç rakamları ile bilinir. Bu ülkede eğitim kaliteli ve uygun rakamlı olması bir politikadır. Bu görüşten yurtdışından eğitim için gelen öğrenciler de yararlanmaktadır. Turizm lisans bölümleri 1.000 Euro ile başlayan rakamlarla çok fazla yükselmemekle birlikte seyretmektedir. Kesinlikle ödenebilir rakamlardır ve senede iki defada ödenmektedir. Güncel bilgileri öğrenci danışmanlarımız size belirtecekler.

Yaşam giderleri olarak, yaklaşık 300 ile 400 Euro arasında bir rakam belirlemeniz yeterli olacaktır. Bu durum, konaklama, yeme içme, ulaşım, sosyal yaşam gibi giderlerinizi karşılayacaktır. Yurtlarda uygunluk varsa kalabilirsiniz ve memnun da olacaksınız. Ayrıca, eşyalı ve iyi durumda olan, daireler, evler, apartlar bulunmaktadır. Bu seçenekleri de danışmanlarımızla birlikte değerlendirebilirsiniz. Ulaşım toplu taşıma araçları ile uygun fiyatlı şekilde olabilir. Öte yandan, bütçeniz dahilinde araç kiralayabilirsiniz. Sosyal yaşam özellikle kampus içinde olan etkilinler ve çeşitli sanat aktiviteleri ile son derece renkli, aynı zamanda uygun fiyatlı olacaktır. Modern ve huzurlu, aktivite dolu bir eğitim alacaksınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1