Bulgaristan'da Turizm Eğitimi

Turizm son dönemlerde en çok tercih edilen bölümler arasında yer almaktadır. Globalleşen tatil ve ziyaret hayatı nedeniyle turizm okuyan öğrenciler işsiz kalmamakta ve özel sektörde, otellerde rehberlik yaparak hayatlarını idame ettirebilmektedirler.

Bulgaristan'da Eğitim

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Turizm son dönemlerde en çok tercih edilen bölümler arasında yer almaktadır. Globalleşen tatil ve ziyaret hayatı nedeniyle turizm okuyan öğrenciler işsiz kalmamakta ve özel sektörde, otellerde rehberlik yaparak hayatlarını idame ettirebilmektedirler. Birçok öğrenci Türkiye’de bu bölümde eğitim almak yerine yurtdışındaki üniversiteleri tercih edebilmektedir. Bulgaristan turizm eğitimi için tercih edebileceğiniz en kaliteli üniversitelere sahiptir.


Bulgaristan’da Turizm Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Bulgaristan’da turizm eğitimi için gerekli olan ücretler ve gerekli olan eğitim süresi 4 yıldır. Lisans eğitimi için Bulgaristan üniversiteleri 4 yıllık eğitim sürecini talep etmektedir. Hazırlık dönemi de 1 yıl olarak ilave edilmekte ve 5 yıl sonunda Bulgaristan üniversitelerinden mezun olabilmeniz mümkün olacaktır.


Bulgaristan’da Turizm Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Bulgaristan’da YÖK denkliğinin olduğu üniversitelerde eğitim alabilmeniz mümkün olacaktır. YÖK denklik sınavı gerekmeksizin Eurostar vasıtasıyla tercih edeceğiniz Bulgaristan üniversiteleri sizlere avantajlı eğitim imkanı sunuyor.


Bulgaristan’da Turizm YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Başarılı eğitim imkânını Türkiye’deki tüm öğrencilere sağlayan Bulgaristan üniversiteleri YÖK denkliğine sahip olmayan üniversitelerde mezun olduktan sonra Türkiye’de çalışmak isteyen öğrencilerine YÖK denklik sınavı sağlamaktadır. Türkiye’ye gelerek YÖK denklik sınavına girdiğinizde 50 üzerinde puan almanız gerekiyor.


Bulgaristan’da Turizm Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Bulgaristan’da turizm okuyup Türkiye’de çalışabilmeniz mümkün. Türkiye’de eğitim gören öğrenci sayımız giderek artıyor. Türkiye’de eğitim yerine YÖK denkliğinin sağlandığı üniversitelerde başarılı bir eğitim sayesinde kariyeriniz için en doğru adımı atmış olacaksınız.


Bulgaristan’da Turizm Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Bulgaristan’da turizm eğitimi için harcayacak olduğunuz ücret 3400 Euro gibi bir ücrettir. Eğitim kalitesine ve üniversitelere ya da bölümlere göre talep edilen ücretler bir miktar değişiklik gösterebiliyor. Turizm eğitimi için Türkiye’de Vakıf üniversitelerine çok daha fazla ücret ödemeniz gerekebilir ve bu üniversiteler sizlere ideal fiyatlar ile başarılı bir eğitim imkanı tanır.


Bulgaristan’da Turizm Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Bulgaristan’da turizm eğitiminin sağlandığı birçok üniversite bulunuyor. Bulgaristan’da sınavsız eğitim alabileceğiniz üniversiteler yer almaktadır. Burslu eğitimin de mümkün olduğu birçok üniversiteye başvurunuzu Eurostar vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz.


Bulgaristan’da Turizm Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Bulgaristan’da eğitim gören Türk öğrenci sayısı her dönem biraz daha artıyor. Çünkü Türkiye‘de eğitim öğrenciler için cazip iş imkanları oluşturmuyor. Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olduğunuzda sahip olduğunuz diploma ile hem yurtdışında hem de Türkiye’de çalışma imkanından yararlanabiliyorsunuz. Bu nedenle Bulgaristan gibi Avrupa Birliği ülkelerinden birinde eğitim sizler için cazip olacaktır.


Bulgaristan’da Turizm Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Bulgaristan’da turizm okumak için yapmanız gereken Eurostar aracılığı ile başvuru dönemlerinde başvuru oluşturmaktır. Aksi takdirde hayatınız boyunca bu eğitim dönemini kaçırdığınız için pişman olabilirsiniz. Eurostar danışmanları yurtdışında eğitim için başvuru tarihleri konusunda sizlere gerekli bilgi ve desteği sağlıyor. Eurostar sayesinde başarılı üniversitelere özellikle de YÖK denkliğinin bulunduğu üniversitelere kayıt yaptırabilmeniz mümkün olacaktır.


Bulgaristan’da Turizm Okumanın Avantajları

Bulgaristan’da turizm eğitimi alıyorsanız dil en önemli faktör olacaktır. Birçok dil öğrenmeniz gereken bu bölümde sizlere avantajlı eğitim imkanı sağlanıyor. YÖK denkliğinin bulunduğu üniversitelerde yabancı dilinizi geliştirerek eğitim süreniz boyunca başarı sağlayabilir ya da Bulgaristan’da kalarak çalışmaya başlayabilirsiniz.


Bulgaristan’da Turizm Bitirenler Mezunlarınız Var mı?

Bulgaristan’da turizm bölümü bitiren ve Avrupa ülkelerinde çalışmaya başlayan birçok öğrencimiz olduğu gibi aynı zamanda eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye çalışmak için gelen öğrencilerimiz de bulunmaktadır.

Bulgaristan üniversiteleri birçok bölümde burslu ve başarılı eğitim imkanını öğrencilerimize sağlıyor. YÖK denkliğinin bulunduğu sınıflarda eğitim kalitesi tartışılmaz oluyor.


Bulgaristan’dan Turizm Eğitimi Bursları – Burslu Veya Ücretsiz Turizm Okuyabilir miyim?

Ücretsiz eğitim görebileceğiniz Bulgaristan üniversiteleri taban puanları şartı olmaksızın yalnızca diploma notunun yüksek olması halinde sizlere burs imkanı tanıyor. Bulgaristan bursları Türkiye’den birçok öğrenciye farklı alanlarda burs sağlanmaktadır. Eğitiminizi aldığınız takdirde KYK yurtlarından yararlanabilmeniz de mümkün olacaktır.


Bulgaristan’da Turizm Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Bulgaristan’da YÖK denkliği olan üniversitelerden mezun olduğunuzda Türkiye’ye gelerek çalışmanız için hiçbir engel olmayacaktır. YÖK denkliğinin olduğu üniversiteler ve üniversitelere başvuru için gerekli olan ücretlerle ilgili Eurostar danışmanları sizlere bilgi ve destek sağlayacaktır.


Bulgaristan’da Turizm Okumak Şartları

Bulgaristan üniversitelerinde turizm okumak için hiçbir şart bulunması gerekmiyor. Yalnızca lise diplomasına sahip olan birçok öğrenci Bulgaristan’da turizm eğitimi alabiliyor. Eğitim sonrasında ise hem Avrupa ülkelerinde hem de Türkiye’de çalışma fırsatı elde edebiliyorlar.


Bulgaristan’da Turizm Eğitimi Taban Puanları

Bulgaristan’da turizm bölümünde eğitim alan öğrenci sayısı her geçen gün çoğalıyor. Ancak YÖK denkliğinin sağlandığı üniversitelere başvuru oluşturabilmeniz için taban puanı şartı veya üniversite sınavına girme zorunluluğu aranmamaktadır. Eurostar danışmanları bu üniversitelere başvuru konusunda sizlere gerekli bilgiyi ve desteği sağlayacaktır.


Bulgaristan’da Turizm Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Bulgaristan’da teknolojik gelişimlerin yakından takip edildiği bir üniversiteye başvuru oluşturabilirsiniz. Yatay geçiş hakkının sağlanacağı üniversitelerden geçiş için öncelikli olarak ders ortalamalarınızın yüksek olması şartı aranmaktadır. Bu özelliklere sahip olduğunuz takdirde yurtdışında eğitim gördüğünüz üniversiteye denkliği olan Türkiye’deki üniversitelerde eğitim görebilmeniz sağlanır.


Bulgaristan’da Turizm Okumak İçin Gerekenler Ve Başvuru Tarihleri

Her yıl başvuru tarihleri Mayıs ayının 2. haftasından sonra başlamaktadır. Başvuru tarihleri kadar kontenjanlar dolmadan üniversitelere kayıt yaptırabilmek de önemli bir konudur. Eurostar aracılığı ile anlaşmalı üniversitelere kaydınızı yaptırabilir ve eğitim görebilirsiniz.


Bulgaristan’da Turizm Okumak İstiyorum

Bulgaristan’da eğitim görmek isteyen öğrenci sayısı artmaya devam ediyor. Avantajlı bir eğitim dönemi için birçok öğrencimiz Bulgaristan’da eğitim amaçlamaktadır. YÖK denkliğinin bulunduğu üniversitelere kayıt yaptırabilmeniz için Eurostar aracılığıyla bilgi almanız gerekir. Üniversiteler, başvuru işlemleri ve başvuru ücretleri konusunda gerçek ve en doğru bilgi sizlere Eurostar vasıtasıyla sağlanır.


Bulgaristan’da Turizm Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Bulgaristan’da eğitim maliyeti çok düşüktür. Türkiye’de devlet hatta Vakıf üniversitelerinde eğitim görürken kişisel masraflarınız ve eğitim masraflarınız kadar Bulgaristan’da eğitim görürken harcayacak olduğunuz ücretler bulunacaktır. Bu üniversitelere başvurunuzu oluşturmak için Eurostar’dan destek alabilirsiniz.


Bulgaristan’da Turizm Okumak Mantıklı mı?

Bulgaristan’da eğitim görebileceğiniz üniversitelerin sizlere sağlayacak olduğu avantajları düşündüğümüzde bu üniversitelerin YÖK denkliğinin olması halinde elde edeceğiniz başarı iki kat artacaktır. Hem Türkiye’de hem yurtdışında birçok üniversitede eğitiminiz sonrasında çalışma hakkınız bulunacaktır.


Bulgaristan’da Turizm Okumak Zor mu?

Bulgaristan üniversitelerinde turizm eğitimi alabilmeniz hayatınızda zorluğa neden olmayacaktır. Eğitim için gittiğiniz bu ülkede en kaliteli profesörler ve eğitmenler tarafından verilen dersler alanınızda başarı elde edebilmenizi sağlayacaktır. Gösterecek olduğunuz tüm gayret sizlere iş ve kariyer konusunda sorunsuz bir dönemin başlamasını sağlayacaktır.


Bulgaristan’da Türkçe Turizm Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversitelerin Fakülteleri Var Mı?

Türkçe destekli eğitim Bulgaristan’da birçok üniversitede ve bölümde sağlanmaktadır. Bulgaristan üniversitelerine karar verirken YÖK denkliğinin olduğu ve Türkçe eğitimin sağlandığı bölümleri tercih edebilirsiniz. Turizm üniversiteleri arasında Türkçe destekli eğitim veren üniversiteleri tercih ederken yüksek lisans ve doktora programlarında da sizlere bu imkanı sağlayacak fakültelerinin olup olmadığı ile ilgili Eurostar danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 2]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1