Suudi Arabistan Telefon Kodu

Suudi Arabistan telefon kodunu kullanarak sevdiklerinize ulaşmak artık imkansız olmaktan çıkıyor. Yakın zamanda seyahat planlarına Suudi Arabistan’a gitmeyi ekleyen tanıdıklarınız varsa siz de sayfamızdan Suudi Arabistan telefon kodunu mutlaka öğrenin.

Suudi Arabistan'da Eğitim Telefon Kodu: +966

Suudi Arabistan Telefon Kodu

Arap yarımadasının en büyük ülkelerinden olan Suudi Arabistan telefon kodu kullanımı açısından en büyük önemi umre ziyaretleri aşamasında gerektirmektedir. Türkiye’den Suudi Arabistan’ı cep telefonu ile aramak için öncelikle çift sıfır uygulamasını kullanabilirsiniz. Özellikle umre ziyaretleri sırasında cep telefonu kullanma ihtiyacı duyarsanız cep telefonunuzun yurt dışı aramalarına açık olması gerekir.

Buradan yurt dışı araması yaptığınızda maliyeti yüksek olacağından Medine’ye gidildiğinde veya Mekke’ye gidildiğinde Suudi Arabistan telefon kodu kullanımını daha ekonomik hala getirecek telefon hattı edinebilirsiniz. Bunun yanında burada çalışmalarda bulunan veya öğrenim amaçlı gidenler Türkiye’den aranma ihtiyacı duyulduğunda telefon numarasının önüne uygulanacak yurt dışı Suudi Arabistan telefon kodu kullanımına özen göstermek gerekir.

Çünkü Suudi Arabistan topraklarından kullanılan sabit telefon hatları normal şartlarda on bir haneli iken alan kodu uluslararası ülke kodu eklendiğinde on beş haneli olmaktadır. Bu nedenle öğrencileri aramalarda, çalışan yakınlarınızla iletişim kurma konusunda yapacağınız aramalarda normal telefon numaralarının önüne beş haneli yurt dışı telefon kodu gelmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Suudi Arabistan Telefon Kodu Nedir?

Suudi Arabistan telefon kodu uygulamasında +966 genel uluslararası telefon kod uygulaması olarak esas alınmaktadır. Bunun yanında cep telefonu olarak kullanılan Saudi Telecom GSM-50 kodu ile kullanılmaktadır. Cidde 2, Medine bölgesi için 4, Mekke telefon kodu 2, Riyadh 1, Taif 2, Yanbou 3 kullanılmaktadır. Cep telefonları kod uygulaması 2004ten itibaren 5 olan uluslararası kod 50 olarak değiştirilmiştir.

(+966) Nerenin Kodu?

Suudi Arabistan uluslararası telefon kod listesi incelendiğinde ulusal ülke kodu 966 olduğu görülür. Bunun yanında Abha 7, Al Ulaya 1, Anak 3, Hofuf 3, Jubail 3, Mubarraz 1, Necran 7 kodlama sistemleri yerel telefonların kullanımında önem arz etmektedir.

Suudi Arabistan Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Suudi Arabistan telefon kodu ve kod tablosu detaylarına ulaşmak için Eurostar öğrenci danışmanlığı veren web sitesi tüm detayların ulaşılabileceği danışma noktasını oluşturmaktadır. Buradan mobil hatlar için 50 ülke kodunun +966 olduğunu öğrenebilir ve şehir telefon kod detaylarına ulaşabilirsiniz.

Puanla
[OY: 3 Ortalama: 1]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1