Suudi Arabistan Sigorta İşlemleri

Müslüman din kardeşlerimizin olduğu, içinde kutsal toprakların bulunduğu çok önemli bir ülke olan Suudi Arabistan'da eğitim almak ister misiniz? Bu ülke size gerçekten, kaliteli ve dünya standartlarında eğitim kurumlarıyla çok şey katacaktır.

Suudi Arabistan'da Eğitim

Suudi Arabistan Öğrenci Sigorta İşlemleri

Müslüman din kardeşlerimizin olduğu, içinde kutsal toprakların bulunduğu çok önemli bir ülke olan Suudi Arabistan’da eğitim almak ister misiniz? Bu ülke size gerçekten, kaliteli ve dünya standartlarında eğitim kurumlarıyla çok şey katacaktır. Hem İngilizce, hem de Arapça Dilini mükemmel şekilde öğrenebilirsiniz. En uygun okul seçenekleri için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, irtibatlarımızla seçeneklerden haberdar olabilir ve en iyi okulu seçebilir, danışmanlarımızdan destek alarak kayıtlarınızı zaman geçirmeden yapabilirsiniz. Ayrıca vize ile gerekli olan Suudi Arabistan sigorta işlemleri de danışmanlarımız rehberliğinde, takibinde kolayca yapılabilir. Başkent Riyad ve ülkenin son derece önemli kentlerinde bulunan üniversiteleri değerlendirebilirsiniz. Bu zengin ülkede, altyapısı donanımlı ve kaliteli hocalardan ders alarak mezun olabilirsiniz. Özellikle bu ülkede ya da yakın petrol ülkelerinde, kariyer yapmak isteyen gençlerimiz için mükemmel bir seçenektir.

Eurostar İle Vize ve Sigorta İşlemleri:

Öğrenci danışmanlarımız, hem vize, hem de Suudi Arabistan sigorta işlemleri hakkında sizlere yardımcı olacaklardır. Suudi Arabistan vize uygulayan bir ülkedir. Bu nedenle, öğrencilerimizin başvurarak öğrenci vizesi almaları gerekmektedir. Büyük elçilik ya da konsolosluk nezdinde vize başvurularınızı yapabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımızın kontrolüne ve takibinde işlemler yapılacaktır. Öncelikle, vize talep formunun doldurulması lazımdır. Başvuru formu, hem Türkçe, hem de İngilizce olarak doldurulacaktır. Bilgilerin tutarlı, doğru ve eksiksiz olması çok önemlidir. En az bir yıl geçerli olan, vize için de baş 2 sayfası olan pasaportunuzun aslı, kimlik fotokopisi, belirtilen ölçülerde vesikalık fotoğraf, 2 adet olacak şekilde, ülkede kabul edilen okuldan alınan orijinal kabul belgesi, liseden alınan diploma aslı, eğitim belgesi, öğrencinin engelli olmadığına dair yazı, ki bu yazı Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınmalıdır. Öte yandan, vize evrakları arasında, sağlık raporu da alınmalıdır. Bu rapor, anlaşmalı hastaneler olan, Acıbadem, Memorial, Medicalpark kurumlarından alınabilir. Rapor, HIV, HBS, HBS testlerini e içermelidir.

Suudi Arabistan sigorta işlemleri olarak, seyahat sağlı sigortanızı da yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Sağlık hizmetleri bakımından ülkenin  son derece donanımlı olduğunu belirtelim. Bilindiği üzere, Suudi Arabistan, petrol zengini olan, geliri son derece yüksek bir ülkedir. Buna bağlı olarak, özellikle özel hastanelerde son derece kaliteli, yüksek dünya standartlarında tedaviler uygulanmaktadır. Bu kurumlarda, özel sigorta yaptırarak, cebinizden para harcamadan, siz de yararlanabilirsiniz. En az 30.000 EURO bedelli olacak şekilde, siz de sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız, sizler için en uygun seçenekleri belirleyecektir. Bu şekilde, oturum izni alana kadar hiç zorlanmadan sağlık ihtiyaçlarınız karşılanacaktır. Bu sigorta ülkeye ilk girişinizden itibaren geçerli olmalıdır. Ayrıca poliçe üzerinde sigortalın t.c. kimlik numarası yer almalıdır.

Poliçe miktarı ve eğitim amaçlı olduğu da poliçede belirtilmelidir. Bu ülkede, kendinizi yabancı gibi hissetmeden ve geleceğe umutla bakarak eğitim alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1