Tayvan Öğrenci Konaklama

Tayvan'da yaşarken konaklama problemi en büyük problemler arasında yer almaktadır. Tayvan öğrenci konaklama imkanı arasında Eurostar yurtları da yer alıyor.

Tayvan'da Eğitim

Tayvan Öğrenci Yurtları ve Konaklama

Tayvan bir Doğu Asya ülkesidir. Başkenti Taipei, para birimi Yeni Tayvan Doları’dır. Yaklaşık olarak 25 milyon nüfusa sahip olan Tayvan’ın resmi dilleri Mandarin ve standart Çince’dir.

Tayvan Çin’in tüm baskılarına rağmen Güneydoğu Asya’da kendisini çok iyi bir şekilde geliştirmeyi başarmış özel bir ülkedir. Tayvan’da teknolojik gelişmişlik, şehircilik, ticaret, turizm en üst seviyelerdedir. Tayvan ülke olarak adeta başarıya aç bir ülkedir. Çok büyük bir ülke olmasa da hayat standartları bakımından birçok ülkenin imreneceği düzeydedir. Tayvan dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisidir ve en mutlu ülkeler sıralamasında 36. sırada yer almaktadır.

Tayvanlılar ülkelerinin gelişiminin ancak eğitimle olabileceğini anlamış olacaklar ki eğitime çok büyük önem ve özen göstermektedirler.  Ülkede çok az insan lisans düzeyinden daha aşağı bir eğitim düzeyine sahiptir. Tayvan’da ki üniversite binaları  çok geniş, ferah ve sosyal açıdan birçok aktivitenin içerisinde bulunduğu yerlerdir.

Tayvan öğrenci konaklama açısından da çok çeşitliliğe sahip bir ülkedir.   Ülkede eğitim görmek isteyen yabancı öğrenciler Tayvan’da konaklama açısından hiçbir sıkıntı çekmektedirler. Üniversiteler uluslararası öğrenciler için üniversite binaları içerisinde  öğrenci konaklamaları için yurtlar inşa etmişlerdir.  Bu  yurt binaları başka bir şey için değil de yurt olarak inşa edildiği için ferah, düzenli ve yeterli genişliğe sahip odalardan oluşmaktadır.  Yurtlarda odalar en az 2, en fazla 4 kişi kalabilecek şekilde tasarlanmıştır Bu  şekilde konaklayan öğrencilerin  kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmeleri sağlanmak amaçlanmıştır.

Üniversite yurtlarında konaklayan öğrenciler için her türlü imkan bulunmaktadır. Üniversite yurtlarında yurdun bağlı olduğu üniversitelerce oluşturulmuş çok geniş içeriğe sahip kütüphaneler bulunmaktadır.  Ayrıca her öğrenciye yetebilecek sayıda bilgisayar ve sınırsız internet hizmeti verilmektedir.

Yurtta  günde üç öğün sıcak yemek hizmeti de verilmektedir.  Yurdun çamaşırhanesi de yine yurt öğrencilerine ücretsiz olarak hizmet sunmaktadır.  Tayvan’da bir üniversite yurdunda konaklamak istemeniz halinde  yalnızca aylık olarak yurt ücretini ödemeniz yeterli olacaktır. Bunun haricinde  konaklama, yeme – içme, internet  vb. hiçbir gideriniz olmayacaktır.

Elbette ki Tayvan öğrenci konaklama imkanları sadece üniversite yurtları ile sınırlı değil.  Tayvan’da uluslararası öğrencilerin rahatlıkla ve güvenle konaklayabileceği daha birçok seçenek bulunmaktadır. Bunların birkaçından bahsedecek olursak,  üniversite yurtlarından sonra uluslararası öğrenciler tarafından en çok rağbet gören Tayvan öğrenci konaklama şekli birkaç öğrencinin bir araya gelerek bütçeleri doğrultusunda kiralık bir daire tutmalarıdır. Birkaç öğrenci daireyi birlikte kiralayarak kira masrafını düşünmektedirler.  Zaten Tayvan kira bakımından çok pahalı bir ülke değildir. Hatta maddi imkanları biraz daha geniş olan uluslararası öğrenciler  Tayvan’da tek başlarına  konaklayabilecekleri stüdyo daireler kiralamaktadırlar.

Tayvan öğrenci konaklama ile daha detaylı bilgilere ulaşmak ve size bir rehberin yardımcı olmasını isterseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızın alanında uzman danışmanları  size ihtiyacınız olan rehberliği sunacaklardır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1