Tayvan Sigorta İşlemleri

Doğu Asya’da bir ülke olan Tayvan, tropikal iklim severlerin tatil için tercih ettiği ülkelerden biri. Bu ülkeye girecek Türk vatandaşları, kapı vizesi ile 30 güne kadar seyahat avantajı bulabiliyor.

Tayvan'da Eğitim

Tayvan Öğrenci Sigorta İşlemleri

Doğu Asya’da bir ülke olan Tayvan, tropikal iklim severlerin tatil için tercih ettiği ülkelerden biri. Bu ülkeye girecek Türk vatandaşları, kapı vizesi ile 30 güne kadar seyahat avantajı bulabiliyor. Ancak 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaportun, gidiş – dönüş uçak bileti, 2 vesikalık ve giriş bedeli kişi tarafından temin edilmek durumunda. Kapı vizesi olduğu için Tayvan seyahat sağlık sigortası talep etmeyen ülkelerden bir tanesi. Ancak ülkede yaşayacağınız olası bir riske karşın, seyahat sağlık sigortası yaptırılması önerilmektedir. Aksi halde hem temel hizmetleri almakta güçlük çekebilir, hem muhatap bulamayabilir, hem de yüklü tutarlar ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Tayvan’ın sağlık kuruluşlarında herhangi bir problem bulunmamaktadır. Hem donanım, hem de ilaç anlamında gelişmiş bir ülkedir. Ancak seyahat sigortanız yok ise bu hastanelerde göreceğiniz tüm tedavilerin masraflarını kendiniz ödemek durumundasınız. Oysa seyahat sağlık sigortanız sayesinde ödediğiniz masrafları geri alabilirsiniz. Üstelik bazı ilaçların temini yalnızca seyahat sağlık sigortası sayesinde sağlanmaktadır.

Tayvan yılın her mevsimi ziyaretçi akınına uğramaktadır. Ancak ocak, şubat ve mart aylarında daha az yağış aldığı için, daha çok ziyaretçi çeker. Bu dönemlerde Tayvan’da trafik büyük bir sorunsal oluşturmaktadır. Trafik kazalarının en yoğu yaşandığı bu dönemlerde, acil müdahale gerektiren bir kaza geçirmeniz durumunda yine sağlık sigortası teminatlarınız yardımınıza koşacaktır. Ayrıca festivalleri ile ünlü bu ülkede, her ülkede olduğu gibi gasp ve kapkaç ileri gelen sorunsallar arasındadır. Etnik kökenin çeşitliliği, bu sorunu son zamanlarda daha çok gündeme getirmeye başlamıştır. Ancak seyahat sağlık sigortanızın gasp, kapkaç gibi teminatları sayesinde zararınızı sigorta şirketinden karşılayabilirsiniz. Ancak uğradığınız zararı belgelemeniz gerekmektedir.

Tayvan özellikle turizm sektöründe öğrenim gören öğrencilerin oldukça fazla ilgisini çekmekte olan bir ülkedir. Çünkü bu ülkede hem turizm alanında gelişmek, hem de dil öğrenmek mümkündür. Bu nedenle yüksek lisans eğitimleri Tayvan’daki çeşitli üniversitelerde verilmektedir. Eğitim alanında büyük gelişme göstermekte olan Tayvan, Türk öğrencileri de kabul etmektedir. Tayvan eğitim vizesi alınırken seyahat sağlık sigortasının yaptırılması da zorunludur. Eğitim süresi ne kadar ise alınan seyahat sağlık sigortasının da o kadar olması şarttır.

Vize sürecinizi kolaylaştıracak ve ülkede yaşadığınız sorunları finanse edecek seyahat sağlık sigortaları konusunda her zaman destekçiniziz. Ülkemizde yapılan sigortaların yurtdışında hiçbir geçerliliğinin olmadığını unutmamalı ve yurtdışına çıkarken seyahat sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Tema parkları, manzarası, kültürel yapısı ve mimarisi ile sizlere muhteşem bir deneyim hazırlayan bu şehirde, ne tatiliniz ne de eğitiminiz yarıda kalsın istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin. Olası tüm riskleri kapsayan kapsamlı seyahat sigortası sayesinde, karşılaştığınız tüm masraflarınızı artık sigorta poliçeniz ile talep edebilirsiniz. Elbette bu harcamalarınızı belgelemeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Sizlere tüm detaylara ilişkin bilgi vermeye hazırız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1