Tunus Ucuz Mu?

Yurtdışına insanlar birçok farklı nedenden dolayı çıkmak istemektedir. Bu nedenler arasında eğitim, çalışma ve tabi ki turistlik durumdur. Yurtdışına çıkmak isteyenler için vize sorunu bakıldığı zaman ciddi bir sorun haline dönüşmektedir.

Tunus'ta Eğitim

Tunus Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Yurtdışına insanlar birçok farklı nedenden dolayı çıkmak istemektedir. Bu nedenler arasında eğitim, çalışma ve tabi ki turistlik durumdur. Yurtdışına çıkmak isteyenler için vize sorunu bakıldığı zaman ciddi bir sorun haline dönüşmektedir. Vize gibi bir durumla uğraşmak istemeyenler ise vizesiz geçiş yapılan Tunus gibi ülkeleri tercih etmektedir. Vize sorunu olmamasına sevindikten sonra vize olmasa bile Tunus ucuz mu sorusu akla gelen bir sorudur. Tunus parasının değeri bizim paramız ile aynı oranda o yüzden fiyat farklılığı değişmiyor denilebilir. Ülkeye göre lüks denilebilecek bir lokantada yaklaşık olarak 60 ile 80 TL arasında yemek yiyebiliyorsunuz. Tunus diğer inançlara saygısı olan Müslüman bir ülke olarak biliniyor. Ülkede alkol satışları serbest olarak düşük denilebilecek fiyatlara satılıyor.

Tunus’ a gitmek isteyen öğrenciler içinde Tunus ucuz mu, Tunus hükümetinin sağladığı burslar yeterlimi gibi sorular bulunuyor. Tunus hükümetinin öğrencilere yönelik olarak verdiği burslar bulunmaktadır. Bu burslar yüksek lisans ve doktora bursları olarak ayrılmaktadır. Bu burslara başvurabilmek için yüksek lisans ve lisans diplomalarına sahip olması gerekmektedir. Başvurular için 15 Mar ile 15 Temmuz arasında adayların dosyalarını hazırlayıp göndermeleri gerekmektedir. Ülke zaten hali hazırda pahalı denilebilecek bir ülke değildir. Ülkedeki yetkili mercilerinde yapılan anlaşmalar ile sağladıkları bursalar sayesinde orada eğitim görmek isteyen öğrencilerin yük baya bir azalmaktadır.

Tunus bakıldığı zaman geride kalmış bir ülke olarak düşünülmektedir. Bakıldığı zaman oraya giden insanlar böyle bir önyargı ile gitmektedirler ama durum hiç de öyle değildir. Tunus modern bir ülkedir. Tunus’ a bir kafile ile gittiğiniz zaman orada sokaklarda gezerken Fransız izlerini çok sık olarak görmeniz mümkündür. Sokaklarda çok sayıda kafeler, restoranlar, oteller ve büyük yapıda olan kütüphaneler ile sanki bir Avrupa ülkesine gitmiş hissine kapılabilirsiniz. Böyle bir gezi yaparken de Tunus ucuz mu sorusunun cevabı olarak çok cazip fiyatları olan bir ülke olduğunu da görürsünüz. Tunus’ da gezebileceğiniz yerler arasında kesinlikle Bardo Müzesi, Hammamet, Manastır ve Sousse, Kartaca, Sida Bou Said bulunmaktadır. Buralarda gezerken uyun fiyatlı ürünleri pazarlık yaparak hediye olarak alabilirsiniz. Tunus vize sıkıntısı yaşamadan rahatlıkla tercih edilebilecek konumda bir ülke iken bir Arap ülkesi olduğu için geride kalmış bir ülke olarak görülmektedir. Ama durum hiç de öyle değildir. Ülke uzun yıllar Fransız işgalinde kaldığı için Fransız izleri çok fazla bulunur. Hatta bakıldığı zaman oraya gittiğiniz zaman İngilizce ile anlaşabileceğiniz çok az sayıda insan vardır. Genel olarak herkes Fransızca daha sonra ise Almanca konuşmaktadır. Ülke Müslüman bir ülke olmaktadır. Bunun yanında tam anlamı ile laik olma durumunu kavramış bir ülke olarak da bilinmektedir. Ülke sokaklarında modern olma düşüncesi ile tam olarak karşılık bulan insanlar ile karşılaştığınız zaman emin olun tüm ön yargılarınız yıkılacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1