Tunus Sigorta İşlemleri

Tunus Afrika'nın gözde ülkelerinden biridir ve geçmişte Fransa Hakimiyetinde kalması bakımından oldukça gelişmiş bir ülkedir. Afrika'nın en gelişmiş ülkelerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Halkı sıcak, son derece medeni ve Osmanlı İmparatorluğu'nun uzun yıllar bu topraklarda barış içinde yönetim sağlamasından kaynaklanması bakımından, insanlarımızı çok seven bir halk bulunmaktadır.

Tunus'ta Eğitim

Tunus Öğrenci Sigorta İşlemleri

Tunus Afrika’nın gözde ülkelerinden biridir ve geçmişte Fransa Hakimiyetinde kalması bakımından oldukça gelişmiş bir ülkedir. Afrika’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Halkı sıcak, son derece medeni ve Osmanlı İmparatorluğu’nun uzun yıllar bu topraklarda barış içinde yönetim sağlamasından kaynaklanması bakımından, insanlarımızı çok seven bir halk bulunmaktadır. Bu ülkede, kesinlikle yabancılık çekmeden zaman geçirebilirsiniz. Tunus Üniversiteleri, modern eğitim sunan ve uluslararası anlamda statüsü bulunan kurumlardır. Önemli akademik isimler de bu okullarda ders vermektedir. Türkiye’den gençlerimiz de bu ülke üniversitelerinde eğitim alabilirler. Lisans eğitimlerini alabilirler, master programları ve doktora programları olarak eğitimlerini de alabilirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızı bünyesinde ülkenin seçkin okulları ile işbirliklerimiz bulunmaktadır.

Tunus Vize ile Sigorta İşlemleri Eurostar İle Çok Kolay:

Tunus, ülkemiz vatandaşlarını vizesiz olarak kabul etmektedir. Ülkemizle Tunus arasında anlaşma bulunmaktadır. Pasaportunuzu yanınızda bulundurmalısınız. Öte yandan, bir öğrenci olarak, bu ülkede, kısa süreli bir kurs değilse, uzun süreli kalacağınızdan, lisans eğitimleri için genellikle dört yıl en az, yüksek lisans ve doktora eğitimleri için iki yıl kalacağınızdan ülkeye giriş yaptıktan sonra, oturum izni almanız gerekmektedir. Bunun için de, ülkeye giriş yapmanızdan sonra, Dışişleri Bakanlığı’na başvurarak oturum izni alınması gerekmektedir. İlk girişinizde, nüfus cüzdanı fotokopisi, konaklama rezervasyonlarınız, ulaşım rezervasyonlarınız, okuldan alınan kabul belgeniz yanınızda olmalıdır. Bir önemli detay ise, seyahat sağlık sigortasıdır.

Tunus sigorta işlemleri kapsamında,  öğrencilerimizin ülkeye girişlerinde, mutlaka seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Malum ya, sağlığınız herşeyden önemlidir. Mutlaka önlem almalı ve sağlık harcamalarınızı cebinizden karşılamak yerine, uluslararası anlamda geçerliliği olan poliçelerle güvence altına almanız önemlidir. Öğrenci danışmanlarımız, Tunus sigorta işlemleri konusunda size sonuna kadar ve en doğru şekilde destek olacaklardır. Sağlık sigortası, Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olduğu gibi, en az, minimum 30.000 EURO bedeli olacak şekilde, seyahat sağlık sigortası yapılması yerinde olacaktır. Elbette bu şekilde bir sigortanın ödemesi yaklaşık olarak 60 EURO olacaktır ve bütçenize uygun şekilde, daha üzerinde bedelli sigorta poliçeleri de yaptırabilirsiniz.

Tunus sigorta işlemleri için yapılacak poliçede, bu poliçenin eğitim için seyahat içerdiği, öğrencinin kimlik bilgileri ve özellikle T.C. kimlik numarası, uluslararası anlamda geçerli olduğu bilgilerinin yer alması önemlidir. Bu şekilde, ülkeye girmenizden itibaren, hemen ilk günden başlamak üzere, sağlık hizmetlerinden yararlanacaksınız. Tunus’un özellikle özel sağlık hizmetlerinden yararlanmanız sizi memnun edecek. Özel hastaneler temiz ve bakımlıdır. Birçok konuda, hem ayakta, hem de yatarak tedavi için kurumlardan sigortanızla faydalanabilirsiniz. Yabancı bir ülke ve iklim açısından sıcak ve kurak bir ülkedesiniz. Bu nedenle, alışana kadar birtakım sağlık sorunlarınız olabilir. Bu durumda, hemen özel sigorta hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Oturma izni almanızla birlikte, çok daha ekonomik ve diğer vatandaşlarla aynı olarak sağlık hizmetlerinden nasibinizi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1