Türkmenistan Posta Kodu

Türkmenistan posta kodu sayesinde bulunduğunun bölgenin kapsadığı posta kodlarını bilmeniz durumunda belge ve resmi evraklarınızın rahatça gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Umman posta kodu web sayfamızdan uzmanlarımızla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Türkmenistan'da Eğitim Posta Kodu: 744000

Türkmenistan Posta Kodu

Web sitemiz Eurostar’da pek çok ülkenin posta kodunu öğrenebilirsiniz. Eğer ülkemizdeki şehirlerin posta kodlarını öğrenmek istiyorsanız posta kodları PTT sorgulama sitesinden istediğinizi ilin posta kodunu öğrenebilirsiniz. PTT posta kodu sorgulama sitesinden semt mahalle bilgilerini girdiğiniz taktirde istediğiniz bilgiyi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Posta kodlarını öğrenmek için, örneğin Bursa Osmangazi ilçesine posta kodu öğrenmek için il, ilçe, mahalle bilgilerini doldurmalısınız. Bunun dışında Gaziantep Şahinbey posta kodunu öğrenmek için yine aynı işlem kullanılabilir. İstanbul posta kodu için ise yine bilgilerinizi girerek aynı siteden ulaşmanız mümkündür. Bursa Osmangazi

Türkmenistan’a turizm amacıyla veya eğitim için seyahat düzenlediyseniz bulunduğunuz konumu bilmek her açıdan önemli olacaktır. Öncelikli olarak bulunduğunuz konumun posta kodunu öğrenmelisiniz. Bu sayede gitmek istediğiniz adresi daha kolay bulabilecek ve çevrenizde bulunan yapılardan haberdar olabileceksiniz.

Özellikle Türkiye’deki yakınlarınız veya dostlarınız bulunduğunuz konuma lazım olacak önemli bir belge, özleyebileceğiniz yerli gıdalar veya mektup gönderebilmektedirler. Bütün bunların karışıklığa mahal olmaması için posta kodunuzdan emin olarak hareket etmelisiniz. Türkmenistan posta kodu 6 haneli bir rakam ve başında TM ile başlamaktadır. Öğrenim görenlerin büyük çoğunlukla evrak talep ettiği ve Türk konsolosluk binasının da mevcut olduğu Aşgabat şehrinde posta kodu TM 744000 ile başlamakta TM 745380’e kadar çıkabilmektedir.

Türkmenistan Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Türkmenistan posta kodunu doğru olarak öğrenebilmeniz için 1. Bölge ila 6.Bölge arasında nerede olduğunuzdan emin olmalısınız. Türkmenistan’da mevcut bölgeler, Aşgabat, Ahal, Balkan, Daşoğuz, Lebap ve Mary olmak üzere ayrılmıştır. Türkmenistan posta kodunu hangi yolla öğreneceklerini merak eden öğrenciler Eurostar web sayfasından daha detaylı bilgi edinebileceklerdir. Uzman danışanlarımız Türkmenistan posta kodları hakkında gereken bütün ihtiyaçlara çözüm getirebilecek potansiyeldedirler. Aşağıdaki listeden.

Türkmenistan Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Türkmenistan posta kodu ‘na erişebilmek istiyorsanız ilk olarak Türkmenistan’ın hangi eyaletinde veya şehrinde olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir. Bunun yanında şehrin hangi bölge kapsamında olduğu da önemlidir. TM harfleri kullanılarak başlayan Türkmenistan şehir kodlarını doldururken harfler ve rakamlar arasında bir adet boşluk bırakmalısınız. TM 746000 Türkmenistan’ın en kalabalık nüfusa sahip olduğu Mary Eyaleti’ne ait posta kodudur. Bütün gönderim işlemlerinizin aksamaması adına bulunduğunuz şehri ve yönetim bölgesini hatasız olarak seçmelisiniz. Ardından eksiksiz olarak doldurduğunuz posta kodu aracılığıyla gönderim sağlayabilirsiniz.

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1