Türkmenistan Sigorta İşlemleri

Eski Sovyetler Birliği'ne bağlı ülkelerden biri olan Türkmenistan, 1991 yılından bu yana artık Türkmenistan Cumhuriyeti olarak bağımsızlığını kazanmıştır. Türksoy Devletleri'nden biri olarak, dost ve kardeş ülkelerimiz arasındadır.

Türkmenistan'da Eğitim

Türkmenistan Öğrenci Sigorta İşlemleri

Eski Sovyetler Birliği’ne bağlı ülkelerden biri olan Türkmenistan, 1991 yılından bu yana artık Türkmenistan Cumhuriyeti olarak bağımsızlığını kazanmıştır. Türksoy Devletleri’nden biri olarak, dost ve kardeş ülkelerimiz arasındadır. Ülkenin başkenti Aşkabat olup, başkent başta olmak üzere, kaliteli üniversiteleri ile ileri eğitimlere çok önem veren bir ülkedir. Kardeş ülkede üniversite eğitiminizi yapabilirsiniz. Liseden mezun olduktan sonra, sadece lise diplomanızla, ülkemizdeki sınav sonuçları değerlendirilmeye alınmadan, puan ve not sistemi olmadan, kayıt için başvurularınızı yapabilirsiniz. Üstelik, bir sınava girmeniz de söz konusu olmayacaktır. Soydaşlarımız arasında, sıcak bir ortamda, ekonomik noktada zorlanmadan eğitim yıllarınızı sürdürebileceksiniz.

Eurostar İle Vize ve Sigorta İşlemleri:

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, yurtdışında eğitim düşüncelerinizi gerçeğe dönüştürmek için sizlerleyiz. En güncel bilgi ve desteği öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Buna elbette kardeş ülke Türkmenistan da dahildir. Ülkeye giriş yapmak için öğrenci vizesi alınması gerekir. Bu işlemi, Ankara’da bulunan büyük elçilik ve İstanbul’da bulunan konsolosluk bünyesinde başvurularınızı yaparak gerçekleştirebilirsiniz. vize takipleriniz öğrenci danışmanlarımız tarafından yapılacaktır. Öğrenci vizesi almak için, başvuru formunu tam ve doğru bilgilerle doldurmanız gerekmektedir. Pasaport ve güncel şekilde, istenilen ebat ile sayıda fotoğraf, aileye ait gelir beyanı ve öğrenciye ait hesap bilgileri ile varsa gelir beyanları, eğitim alınan kurumdan alınacak öğrenci belgesi, seyahat bilgilerine ilişkin beyan dökümü, ulaşım ve konaklama rezervasyon bilgileri, kimlik fotokopisi, adli sicil kaydı, 18 yaşından küçükler için aileden alınan izin belgesi ile evli öğrenciler için evlilik cüzdanı sunulması gerekmektedir.

Türkmenistan vize başvurularında seyahat sağlık sigortası yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Aslında, önerimiz zorunlu olsun ya da olmasın Türkmenistan sigorta işlemleri olarak seyahat sağlık sigortasının mutlaka yapılmasıdır. Türkmenistan sigorta işlemleri bünyesinde yapılacak sağlık sigortası bu ülkede bulunmanızda sağlık hizmetlerinden bütçenizi sarsmadan yararlanmanızı sağlayacaktır. Vize başvurunuzu doğru şekilde yapabilmeniz için, en az 30.000 EURO bedelinde olan seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Bu işlem için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi ve destek alabilirsiniz. 30.000 alt sınır olup, daha üzerinde teminat miktarlarında poliçe de düzenletebilirsiniz. Bu biraz da öğrencilerimizin bütçelerine ile orantılı olan bir durumdur.

Türkmenistan sigorta işlemleri kapsamında hazırlanacak poliçe, ülkeye ilk giriş tarihini kapsayacak şekilde düzenlenmelidir. Bu sigorta kapsamında, hem ayakta, hem de yatarak tedavilerinizi yaptırabilirsiniz. Ülkede devlet bünyesinde sağlık kurumları olmakla birlikte, özel sağlık kurumlarının çok yüksek seviyede olduğunu belirtelim. İçiniz rahat, temiz ve modern özel sağlık kurumlarında sigortanızla tedavilerinizi yaptırabilirsiniz. Oturma izinlerini alan öğrencilerimiz için sağlık hizmetlerinden yararlanma çok daha kapsamlı ve uygun rakamlı şekilde olacaktır. Ülkeye vizenizle giriş yapmanızdan sonra, ilgili bakanlık bünyesinde oturma izninizi almak için başvurmalısınız. Bu şekilde, ülkede kalıcı şekilde eğitiminiz için bulunacaksınız ve vatandaşların başta sağlık olmak üzere aldığı hizmetlerden siz de yararlanabileceksiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1