Vietnam Posta Kodu

Vietnam’daki yakınlarımız ile her alanda olduğu gibi haberleşme alanında da posta yoluyla iletişim kurabiliriz. Vietnam posta kodu kullanılan ülkeler arasındadır. Hatasız şekilde Vietnam posta kodunu yazmanız belirlenen adrese gönderilerinizi yapmanızda size kolaylık sağlamaktadır.

Vietnam'da Eğitim Posta Kodu: 100000

Vietnam Posta Kodu

Bir ülkeye kargo göndermek istediğinizde o ülkenin açık adresini ve posta kodunu bilmeniz gerekmektedir. Posta kodu bir adrese hızlıca gönderebileceğiniz iletiler için gerekli olan 5 haneli rakamlardır. Hızlı ve sorunsuz bir şekilde kargo göndermek veya almak için posta kodunu kargo şirketinize iletmeniz gerekir. Kargo adresini yazarken adresin açık adres olmasına dikkat edilmelidir. Gerekirse spesifik bilgilere de yer verilmelidir. Örneğin Esatpaşa Mah., Kuşhane Sok. No 7/6 gibi açık adresler belirtebilirsiniz. Yanına 5 haneli tam sayıdan oluşan posta kodunu ekleyebilirsiniz.

Vietnam’a üniversite okumak amacıyla ya da iş için gidebilirsiniz. Amacınız ne için olursa olsun ilk adım olarak bulunduğunu adresi iyi bilmeniz gerekmektedir. Adres kriterlerinden en önemlilerinden biriside posta kodudur. Posta kodunu bildiğiniz bir şehirde kaybolmanız olanaksızdır.

Seyahatinizi sürdürdüğünüz zamanda acilen belge ihtiyacı veya evrak talebinde bulanabilirsiniz. Bu gibi durumlarda posta kodu adeta hayatınızı kurtarmaktadır. Vietnam’da bulunduğunuz konumun posta kodunu bilmeniz ve karşı tarafa iletmeniz durumunda gelecek olan teslimatları sıkıntısız olarak atlatabileceksiniz.

Vietnam posta kodu 6 haneli rakamlardan oluşmaktadır ve başına VN bulunmaktadır. Türk vatandaşlar genel olarak en çok belge talebini Türk konsolosluğunun bulunduğu Hanoi şehrine talep etmektedir. VN 100000 numaralı posta kodu bu şehrindir. Hatta 220000 ‘e kadar olan numaraları da kapsamaktadır.

Vietnam Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Vietnam posta kodu edinebilmeniz için kaç numaralı bölgede olduğunuzu iyi bilmeniz gerekmektedir. 1.bölge 2.bölge ve 3.bölge olarak posta teşkilatı hizmet vermektedir. Bundan dolayı bu bölgelere uygun numaralandırma yapmanız gerekmektedir. Vietnam’da bulunan bölgeler arasında Hải Phòng, Hưng Yên, Nam Định, Ninh Bình, Thái Bình ve Vĩnh Phúc gibi şehirler dışında başka şehirlerde bulunmaktadır. Vietnam posta kodunu nasıl öğreneceğinizi bilmiyor veya merak ediyorsanız Eurostar internet adresinden veya iletişim adreslerinden uzman danışmanlar aracılığıyla edinebilirsiniz.

Vietnam Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Vietnam Posta kodunu hatasız olarak giriş yapabilmeniz için öncelikli olarak Vietnam’ın hangi şehrinde bulunduğunuz ve şehrin hangi bölge kapsamında olduğunu bilmeniz gerekecektir. VN harfleriyle başlayan Vietnam şehir kodlarını yazdığınızda harfler ve rakamlar arasında bir boşluk bırakmalısınız. Örnek vermemiz gerekirse, VN 230000 kodlu şehir Yên Thế, Vietnam’ın en popüler yerleşim yerlerinden biri olmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1