Vietnam Ucuz Mu?

Eurostar aracılığı ile bilgi ve destek alabileceğiniz konulardan bir tanesi de Vietnam ucuz mu sorusudur. Birçok öğrencimize eğitim fırsatı sunan Eurostar Vietnam hakkında sosyal ve kültürel açıdan da bilgi sahibi olabilmenizi de sağlıyor.

Vietnam'da Eğitim

Vietnam Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Vietnam son yıllarda içinde bulunduğu kalkınma süreci ile son derece dikkat çekmeye başladı. Ülkenin başkenti ve diğer büyük kentlerinde kurulan üniversiteler de dünyanın birçok yerinden öğrencileri çekmeye başladı. Bunun nedeni, kaliteli üniversitelerin, aynı zamanda son derece ekonomik rakamlarla eğitim sunmaları. Bir Güneydoğu Asya ülkesi olan Vietnam, Hindiçini Bölgesi’ndeki en önemli ülkelerden biridir. Denize kıyıları ile stratejik önemi büyüktür. Son yıllarda deniz ticareti ve turizmi açısından çok önemli gelişmeler de ülkede kendini göstermektedir. Turizm yönünden ise giderek dünyada en çok merak edilen ve ilgi gören ülkelerden biri haline gelmiştir diyebiliriz. Vietnam, kalkınma hamlesi ve ekonomi alanında gelişmeleri ile eğitim kurumlarına da gerekli maddi desteği sağlama imkanı yakalamıştır. Öte yandan, yaşam olanakları diğer ülkelere göre son derece ekonomiktir.

Vietnam ucuz mu? sorusu bu ülkede eğitim almayı düşünen öğrencilerimiz açısından çok önemlidir. Bir sosyalist temelli ülke olması, Vietnam’ın eğitim sisteminde öğrencilere mümkün olduğu kadar az maliyet yüklemesini sağlamaktadır. Okul harçları, gerek devlet üniversitelerinde, gerekse özel ve vakıf üniversitelerinde gerçekten ekonomik rakamlardadır diyebiliriz. Schidler College of Vietnam, British University Vietnam, FPT University, Ho Chı Ming City University of Technology, Kulturstudier, Asian İnstitute of Technology gibi önemli kurumlarda, fen bilimler ve mühendislik, sosyal bilimler,işletme yönetimleri, dil eğitimleri, teknik eğitimler gibi birçok alanda eğitimlerinizi alabilirsiniz. Lisans eğitimleri ve master programları ile sayıları giderek artan şekilde doktora eğitimleriniz için kurumlar Türk öğrencilerimize açıktır.

Vietnam ucuz mu? noktasında, öğrencilerimizin ilk dikkat ettikleri kalemlerin başında konaklama giderleri gelmektedir. Buna göre, öncelikle olarak, gerçekten modern şekilde tasarlanan ya da yenilenen  üniversite kampuslarında bulunan yurtlardan memnun kalacaksınız. Bu yurtlar gerek kampus içinde, gerekse yakınlarında olabilir.Senelik olarak yaklaşık olarak 1.200 USD ile 1.600 USD arasında ortalama şekilde rakamları değişmektedir. Bir öğrencinin günlük yaşamında zorlanmadan, ihtiyaçlarını karşılayacağı şekilde, yurtların düzenlemeleri yapılmaktadır. Uygun ödemelerle, güvenli, temiz ve donanımlı tesislerde kalabilirsiniz. Bu rakamların içinde, mobilyalar,elektrik, su ve internet kullanımları da dahildir.

Yurtların yanında, kiralık daireler ve evler de elbette düşünülebilir. Ulaşım son derece uygun rakamlara, araç satın alarak ya da kiralayarak, ya da uygun rakamlara taksi ile toplu taşıma araçlarını kullanmak şeklinde olabilir. Vietnam ucuz mu? sorusunda, faturaların da uygun olduğunu belirterek devam edelim. Su, elektrik, internet ve telefon masraflarının yüksek olmadığını göreceksiniz. Öte yandan, yeme içme giderlerinizi, bu ihtiyaçlarınızı kampus içinde uygun fiyatlı merkezlerde görebilirsiniz. Kafeler ile restoranlarda yemek yiyebilir,özellikle şehir içinde bulunan ayak üstü restoranlarda da uygun fiyata atıştırabilirsiniz. Sağlık giderleri için, genel sağlık sigortanız size yardımcı olacaktır. Kampus içindeki sağlık merkezleri de acil ihtiyaçlarınız için uygundur. Olanakları ile ülke sizi bekliyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1