Vietnam Askerlik Tecili

Türk vatandaşı olan ancak Vietnam da oturum almış gemi adamı, özel öğrenci ve eğitim görevlisi olarak bu ülkede bulunan kişilerin 2 ve daha sonraki erteleme işleminde şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Erteleme için gerekli şartların hala devam ettiğine dair belgelerin sağlanması gerekmektedir.

Vietnam'da Eğitim

Vietnam Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

Türk vatandaşı olan tüm erkeklerin askerlik görevini yerine getirme zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak son yıllarda bedelli askerliğin de ideal bir ücret ile gündeme gelmesiyle birçok kişi bedelli askerlik yöntemi ile askerlik yükümlülüğünü yerine getirmektedir. Vietnam askerlik tecili (erteleme) başvurusunu yerine getirmek için hangi statüye ve hangi nedenden dolayı bu ülkede ikamet ediyor olursanız olun başvurunuzu randevu işleminden sonra şahsen gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde işlemlerinizin geçerliliği kabul edilmemektedir. İki veya daha sonraki erteleme işlemlerinde ise işçi ve işveren statüsünde Vietnam da bulunanların posta yöntemi ile de başvuruları kabul edilmektedir.

Türk vatandaşı olan ancak Vietnam da oturum almış gemi adamı, özel öğrenci ve eğitim görevlisi olarak bu ülkede bulunan kişilerin 2 ve daha sonraki erteleme işleminde şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Erteleme için gerekli şartların hala devam ettiğine dair belgelerin sağlanması gerekmektedir. Ancak işçi ve işveren statüsünde bulunan kişilerin posta yöntemi ile başvuruları da kabul edilmektedir.

Vietnam bedelli askerlik işlemini gerçekleştirebilmek için ise randevu aldıktan sonra yine başvurunuzu şahsen yapmanız gerekmektedir. Askerlikten muafiyet başvurusu içinde yapılması gerekenler bulunuyor. Öncelikli olarak randevu işleminizi gerçekleştirdikten sonra askerlik yapmaya engel olan sağlık sorununuzu resmi bir dilde belgelenmiş şekilde muafiyet başvurusu gerçekleştirerek tamamlayabilirsiniz. Terörle mücadele kanunu kapsamında da muafiyet başvurusu gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır. Böyle bir durumda ise yine başvurunuzu şahsen gerçekleştirmeniz gerekiyor. Yedek subay aday adaylarının da sevk öncesi hazırlık işlemlerini posta yöntemi ile gerçekleştirebilmeleri mümkün görünmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Vietnam da yer alan Hanoi Büyükelçiliği’ne giderek veya konsolosluğun çağrı merkezini arayarak daha fazla bilgi alabilmeleri mümkün olacaktır. Hanoi Büyükelçiliğine çağrı yöntemi ile görüşerek bilgi sağlayabilirsiniz. Erişim sağlayabileceğimiz irtibat telefonları: 0312 292 29 29’dur.

Vietnam askerlik tecili (erteleme) işlemlerinde diğer bir konu da cezalı/hükümlü işlemleridir. Bu kişilerin randevu işlemi sonrasında şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Bunun için de cezalı veya hükümlü bulundukları cezaevi kurumundan konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirler.

Askerlik erteletme ve bulunduğunuz ülkenin askerlik erteletme koşulları ile ilgili daha fazla bilgi online adres üzerinden incelemek istiyorsanız www.konsolosluk.gov.tr adresi üzerinden yaşadığınız ülkenin ve Türk vatandaşı olarak gerekli koşulları yerine getirerek askerlik erteletme başvurusunu nasıl yapabileceğiniz ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Hanoi Büyükelçiliğine başvuruda bulunarak randevü almanız Vietnam erkerlik ertleme işlemleri için gereklidir. Telefon: +84 24 3822 2460 telefon numarasıdır. Askerlik erteletme işlemini gerçekleştirebilmek için başvuru esnasında gerekli olan belgeler her statü için farklılık göstermektedir.

İşçi/işveren ve herhangi bir meslek ya da sanat mensubu olan bireylerin askerlik erteletme işlemleri 1111 sayılı askerlik kanununun 35/G maddesi ile Milli Savunma Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan yurtdışında yaşayan bireyler için askerlik işlemlerini uygulama esasları hakkında özel bilgiler de yer almaktadır. Bu işlemler her statü için ayrı ayrı belirtilmiştir ve gerekli belgelerin ne olduğu konusunda da detaylar yer almaktadır. Vietnam askerlik tecili (erteleme) işleminiz üzerinden detaylı bir şekilde bilgi alabilir veya sizin adınıza bu işlemlerin yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1