Brighton and Hove Şehri – Tarihi – Gezilecek Yer – Aktiviteler – Üniversite

Brighton and Hove Şehri

Brighton ve Hove, İngiltere’nin Güneydoğusunda Doğu Sussex ilçesinde bulunan bir kıyı kentidir. Sahili, Viktorya dönemi mimarisi ve çeşitli kültürel ortamıyla tanınır. Şehrin nüfusu yaklaşık 290.000 kişidir. Şehir, 18. ve 19. yüzyıllarda Kral IV. George için inşa edilen ve şu anda popüler bir turistik cazibe merkezi olan Kraliyet Köşkü’ne ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Brighton and Hove; yıl boyunca düzenlenen birçok tiyatro, galeri ve festivalle canlı bir sanat ve müzik ortamına sahiptir. Şehir aynı zamanda plajın, iskelenin ve şehir merkezindeki birçok mağaza, kafe ve restoranın tadını çıkarmak için gelen birçok ziyaretçi ile turistler arasında da popülerdir.

Brighton and Hove Tarihi

Brighton and Hove, Neolitik döneme kadar uzanan uzun ve zengin bir tarihe sahiptir. Bölge başlangıçta küçük bir balıkçı köyüydü ancak 18. yüzyılda zenginler için bir sahil beldesi olarak popülaritesi artmaya başladı.
18. yüzyılda Brighton, şu anda popüler bir turistik cazibe merkezi olan Hint-Saracen tarzında bir saray olan Kraliyet Köşkü’nü geliştiren Kral George IV de dahil olmak üzere yüksek profilli ziyaretçileri çekmeye başladı.
19. yüzyılda Brighton, üst sınıflar için modaya uygun bir destinasyon haline geldiği için hızlı bir büyüme ve gelişme dönemi yaşadı. Birçok büyük bina ve otel inşa edildi ve şehrin altyapısı, artan sayıda ziyaretçiyi karşılayacak şekilde genişletildi.
1840’larda demiryolunun gelişi, onu ziyaretçiler için daha da erişilebilir hale getirdi ve şehrin nüfusu hızla arttı.
20. yüzyılda Brighton büyümeye ve gelişmeye devam etti ve canlı ve eklektik bir şehir olarak ün kazandı. 1997’de Brighton ve Hove, iki kasabanın tek bir şehir oluşturmak üzere birleşmesi ile üniter bir otorite haline geldi.
Bugün Brighton ve Hove plajı, Viktorya dönemi mimarisi ve çeşitli kültürel ortamıyla tanınan popüler bir turizm merkezidir.

Brighton and Hove’de Gezilecek 10 Yer

 1. Kraliyet Köşkü: Bu saray, 18. ve 19. yüzyıllarda Kral George IV için inşa edilmiştir ve şu anda popüler bir turistik mekandır.
 2. Brighton İskelesi: Eğlence salonları, restoranlar, kafeler ve bir tiyatro dahil olmak üzere çeşitli ilgi çekici yerler sunan bir Victoria iskelesi.
 3. Brighton Müzesi ve Sanat Galerisi: Bu müze, Brighton’ın tarihi ve kültürünün yanı sıra çağdaş sanat sergilerini de sergiliyor.
 4. The Lanes: Brighton’ın dar sokakları, bağımsız mağazaları ve geleneksel barlarıyla bilinen tarihi bir bölgesi.
 5. Brighton Marina: Çeşitli restoran ve mağazaların bulunduğu, tekne gezisi, alışveriş ve yemek için popüler bir nokta.
 6. Brighton Deniz Yaşamı Merkezi: Köpekbalıkları, vatozlar ve deniz kaplumbağaları da dahil olmak üzere çok çeşitli deniz yaşamına ev sahipliği yapan bir akvaryum.
 7. The Devil’s Dyke: South Downs ve sahilin muhteşem manzarasını sunan bir National Trust sitesi.
 8. Brighton Dome: Müzik, tiyatro ve komedi performansları dahil olmak üzere çok çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan kültürel bir mekan.
 9. Brighton Beach: Yüzmek, güneşlenmek ve plaj aktiviteleri için popüler bir yer.
 10. Brighton Oyuncak ve Model Müzesi: Oyuncak ayılar, bebekler ve model trenler dahil olmak üzere geniş bir eski oyuncak koleksiyonunun sergilendiği bir müze.

Brighton and Hove’de Yapılabilecek Aktiviteler

 1. Brighton İskelesini Ziyaret Edin – Bu ikonik sahil cazibe merkezindeki eğlence parkının oyun salonlarının ve restoranların keyfini çıkarın.
 2. Kraliyet Köşkü’nü Keşfedin – Bu tarihi saray, eşsiz mimarisi ve etkileyici iç tasarımıyla mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.
 3. Sahil boyunca yürüyüşe çıkın – Brighton’ın sahili yüzmek, güneşlenmek ve plaj sporları yapmak için popüler bir mekandır.
 4. Brighton Müzesi ve Sanat Galerisi’ni ziyaret edin – Sanat koleksiyonları, eserler ve kostümler aracılığıyla şehrin tarihi ve kültürü hakkında bilgi edinin.
 5. Gece hayatının tadını çıkarın – Brighton, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli barlar, kulüpler ve canlı müzik mekanları ile canlı gece hayatı ortamıyla tanınır.
 6. Brighton Marina’da Yürüyün – Bu sahil yat limanındaki renkli tekneleri, restoranları ve mağazaları keşfedin.
 7. Eğlence parkı, oyun salonları ve restoranlar gibi pek çok eğlence seçeneğine sahip başka bir iskele olan Brighton Palace İskelesini ziyaret edin.
 8. Seven Sisters Country Park’a günübirlik bir gezi yapın – Yakındaki bu milli parkın muhteşem sahil manzarasının ve doğa parkurlarının keyfini çıkarın.
 9. Brighton Lanes’i ziyaret edin – Bu büyüleyici orta çağ sokakları benzersiz mağazalar, kafeler ve restoranlarla doludur.
 10. British Airways i360 gözlem kulesini ziyaret edin – Bu modern gözlem kulesinin tepesinden şehrin ve denizin panoramik manzarasının keyfini çıkarın.

Brighton and Hove’de Üniversite Okumak

Bölgede bulunan çeşitli üniversiteler ve kolejler ile Brighton ve Hove, öğrenciler için popüler bir destinasyondur. İşte öğrencilerin Brighton and Hove’da okurken yapabilecekleri birkaç aktivite:

 1. Bölgedeki Sussex Üniversitesi, Brighton Üniversitesi veya Brighton Modern Müzik Enstitüsü gibi üniversitelerden veya kolejlerden birinde derslere katılın.
 2. Müzeleri, sanat galerilerini ve tiyatroları ziyaret ederek şehrin canlı kültürel ortamından yararlanın.
 3. Yeni insanlarla tanışmak ve ilgi alanlarınızı keşfetmek için bir öğrenci kulübüne veya topluluğuna katılın.
 4. Brighton ve Hove sahili, Preston Park ve South Downs Ulusal Parkı gibi şehrin birçok parkını ve yeşil alanını keşfedin.
 5. Brighton ve Hove çevresinde seyahat etmek ve çevredeki bölgeleri keşfetmek için şehrin mükemmel toplu taşıma sisteminden yararlanın.
 6. Sussex Üniversitesi kütüphanesi veya halk kütüphanelerinden biri gibi birçok kütüphaneden birinde eğitim alın.
 7. Farklı restoran ve kafeleri deneyerek şehrin mükemmel yemek ortamından yararlanın.
 8. Birinci sınıf haftası, öğrenci fuarları ve partileri gibi etkinliklere katılarak diğer öğrencilerle tanışın veya öğrenci birliğine katılın.
 9. Yerel yardım kuruluşlarına veya toplum kuruluşlarına yardım etmek gibi gönüllülük fırsatlarına katılın.
 10. Manzara değişikliği yapmak ve yeni kültürleri ve ortamları deneyimlemek için yakınlardaki Londra ve Southampton şehirlerini ziyaret edin.
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  whatsapp1