İngiltere Askerlik Tecili

Askerlik çağı 20 yaşından gün alındığı zaman başlar ve 41 yaşından gün alıncaya kadar devam edebilir. 20 yaşından gün alıp askerlik çağına giren bir Türk genci askerlik işlemlerini tamamlayıp bu hizmeti yerine getirmek yükümlüdür.

İngiltere'de Eğitim

İngiltere Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

Askerlik çağı 20 yaşından gün alındığı zaman başlar ve 41 yaşından gün alıncaya kadar devam edebilir. 20 yaşından gün alıp askerlik çağına giren bir Türk genci askerlik işlemlerini tamamlayıp bu hizmeti yerine getirmek yükümlüdür. Yabancı ülkelerde bulunan ve yabancı gemi adamı statüsünde çalışan kişilerin durumlarını gösteren belgeler ile bağlı bulundukları Büyükelçiliklere başvuru yapabilirler. Askerlik süreleri oturma ve çalışma izinlerinin sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Yurtdışı eğitim planını İngiltere okullarında planlamış olan kişiler eğitim sırasında askerlik yaşlarının gelmesi durumunda tecil haklarını kullanmak istemektedir. Bu durum öğrenciler İngiltere askerlik erteleme işlerini yapabilmeleri için Büyükelçilik ve başkonsolosluk üzerinden tecil işlemleri yapmaları gerekmektedir. Tecil işlemi için öğrenci belgeleri ile askerlik erteleme başvuru yaparak başvurunun kabul edilmesini beklemesi gerekmektedir.

Tecil işlemleri yapmak isteyenler Konsolosluk adresine giriş yaparak tecil işlemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirler. Site içerisine giriş yaptıktan sonra bulundukları ülkeleri ve ülke temsilcilikleri seçilerek detaylı bilgi ve tecil işlemleri için randevu alınabilmektedir. Randevu alınarak yapılan işlemler her zaman daha hızlı ilerlemektedir. +90 312 292 29 29 telefon numarası ile her zaman

İngiltere askerlik erteme işlemi için İngiltere temsilcilikleri olan Londra Başkonsolosluğu ve Edinburg Başkonsolosluğu üzerinden askerlik tecil işlemi başlatılabilir. Londra  internet adresi ile askerlik tecil işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.  Başka bir yol olarak Londra temsilciliği Meblem mail adresine yazarak detaylı bilgi alınabilmektedir. Londra temsilciliğine +00 44 207 278 1147 Nolu telefon ile ulaşma imkânınız da bulunmaktadır.

Yurtdışında Eğitim görmekte olan herkes İngiltere askerlik erteleme imkânına sahiptir. Yurtdışında Dil Eğitimi alanlar; 1,5 yıla kadar Ön Lisans Eğitimi alanlar; 3,5 yıla kadar Lisans öğrenimi alanlar; 7 yıla kadar Master Eğitimi alanlar: 3,5 yıla kadar Doktora Eğitimi alanlar ise: 6 yıla kadar askerliklerini tecil ettirebilmektedirler. Yurtdışında lisans eğitimi almakta olanların askerlik tecili yaptırabilmeleri için 29 yaşını geçmemiş olmaları, doktora eğitimi alanlar için ise tecil işlemleri yaptırabilmeleri için 33 yaşını geçememiş olmaları gerekmektedir.

Yurtdışı eğitimi üniversite okumayı düşünen öğrenciler 2 yıllık eğitim veren akademik kurumlar ve özel okullar için maksimum 3,5 yıla kadar, kayıt yaptıracakları kurumlardan alacakları belge ile askerlik görevlerini tecil ettirebilirler. Farklı ülkelerde lisans programlarında akademik eğitim veren veren yurtdışı üniversitelerinde lisans eğitim almayı planlayan öğrenciler, kaydını tamamlayacakları Üniversitelerden alacakları öğrenim belgesi ile askerlik görevlerini maksimum 7 yıla kadar tecil ettirebilirler. Lisans eğitim programlarına katılacak olan adayların İngiltere askerlik erteleme hakkından yararlanabilmeleri için 29 yaşını geçmemiş olmaları gerekmektedir.

Londra internet adresinden aklına takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca +44 20 7591 69 00  santral numarasını veya +44 203 608 80 90 konsolosluk çağrı merkezini arayarak iletişime geçebilir Consulate  adresine mail gönderebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1