İngiltere Ucuz Mu?

Türkiye'den gelecek öğrenciler için İngiltere ucuz mu araştırması yapılmaktadır. İngiltere'de eğitim veya gezi amacıyla yer alıyorsanız bu ülkenin yaşamsal giderlerini merak etmeniz oldukça doğal.

İngiltere'de Eğitim

İngiltere Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

İngiltere idare yapısı karışık bir durumda olan ve Birleşik Krallık arasında bulunan bir ülkedir. Ülkenin ekonomik koşulları ve refah seviyesi düşünüldüğünde burada çalışmak ya da eğitim görmek isteyenlerin aklına İngiltere ucuz mu sorusu gelmektedir. Bu sorunun üzerine ekonomik koşullarına bakalım. İngiltere karma piyasa ekonomisine sahip olup dünyanın en güçlü ekonomik koşullarına sahip durumdadır. Ülkede kİ son derece gelişmiş ekonomik bir yapıya sahiptir. İngiltere’ de kişi başına düşen gayrisafi milli hasıla ile dünya genelinde 18. Sıradadır. Ülke teknik endüstride dünyada lider konumdadır. Avrupa’nın en büyük borsası olan Londra borsası ile sahiptir. 2014 yılında alınan verilere göre Londra Avrupa’nın en büyük ikinci finans merkezidir.

İngiltere yapısal olarak kozmopolit bir yapıya sahiptir. İngiltere halkı nezaket ve görgü kurallarına çok önem verirler hatta farz edelim sıra beklerken birinin önüne geçmeye çalışmanız durumunda direk olarak ikaz edilirisiniz. Sıra bekleme durumu otobüse binerken ya da bir müze ziyaretinde bulunurken dahi kesin olarak yapılması gereken bir davranıştır. Erkeklerin kapalı olana yerlerde şapka takmaları ülkede kabalık olarak görülmektedir. İngiltere’nin başkenti Londra’dır ve ülkenin komşuları İskoçya ve yine kendisi gibi kuzey bölgesi Birleşik Krallığa bağlı olan İrlanda’dır. İngiltere’nin resmi dile yine tüm genelinde yaygın olarak konuşulan İngilizcedir. İngiltere’ de 500 ü aşkın olarak müzik festivali yapılmaktadır. Bu festivallerden en bilinir durumda olanı haziran ayında düzenlenen Glastonbury Festivalidir. Ülkede BBC tarafından canlı olarak yayınlanmakta olan The Proms adı verilen ve tam olarak sekiz haftalık süren bir klasik müzik etkinliği düzenlenmektedir. Tüm bu festivallere katılıp İngiliz mutfağının tadına bakmak isteyenlerin aklına İngiltere ucuz mu sorusu gelmektedir.

İngiltere’ ye gidip orada festivallere katılmak isteyenler için İngiltere ucuz mu sorusundan sonra oraya yapılana turlar merak konusu olmaktadır. İngiltere’ ye İstanbul, İzmir ve Ankara’dan haftanın her günü uçuş sağlanmaktadır. Yapılan uçuşların varış noktası Londra, Manchestar, Birmingham olmaktadır.  Buraya gitmek isteyenler için İngiltere’nin iklim durumuna baktığımız zaman ılıman bir okyanus iklimi bulunmaktadır. Ülkedeki soğuk hava zamanları dahi sıcaklık nadir olarak sıfırın altına düşer ve 32 derecenin üstüne de yine aynı şekilde nadir olarak çıkar. İngiltere’nin kahvaltı seçenekleri pekte Türk mutfağındaki sabah kahvaltılarına benzememektedir. En meşhur tatlıları elma turtasıdır. İngilizler çayı çok seven bir toplumdur. En çok bilinen çayları English breakfast denilen bir siyah çay türüdür. Hint yemekleri de İngiliz mutfağında köri ile büyük bir yer bulmuştur denilebilir. İngiltere’nin yerel alkollü içeceği klasik bira ve ale adını verdikleri bir tür biralı içecektir. İngiltere’ ye vize almak zorunludur. Sadece diplomatik olarak yapılan ziyaretlerde diplomatik pasaport bulunduranlar 180 süre içerisinde 90 günlük bir zaman aşmamak kaydı ile vizeden muaf tutulur.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1