İngiltere Burs İmkanları

Eurostar danışmanları tarafından İngiltere'de eğitim görmek isteyen öğrencilere sağlanan olanaklar hakkında bilgi almanız mümkün. İngiltere burs imkanları konusunda sınırsız alternatif sağlıyor. Bu nedenle birçok öğrenci bu ülkede rahatlıkla eğitim alabiliyor

İngiltere'de Eğitim

İngiltere Üniversiteleri Burs İmkanları

İngiltere, Birleşik Krallık’ı oluşturan dört ülkenin en büyüğü ve merkezi olanıdır. Büyük Britanya adasında, Avrupa’nın batısında, bulunur. İngiltere halkına İngilizler denilmektedir.  Başkenti Londra olan İngiltere 56 milyonluk bir nüfusa sahiptir.

Yabancı bir ülkede eğitim görmek birçok öğrencinin arzu ettiği, hatta hayallerini süsleyen bir durumdur. Fakat böyle bir hayalin ve arzunun elbette bir takım gereklilikleri vardır. Bu gerekliliklerinde en başında ise hiç şüphesiz maddi gereklilikler gelmektedir. Bu sorunu aşmak için öğrenciler eğitim görecekleri ülkelerdeki burs imkânlarını çok iyi araştırmalıdırlar. Aksi halde eğitim hiç de arzu edilmediği halde yarıda bırakılmak zorunda kalınabilmektedir.

Eğitim ve bilimsel çalışmalar denilince akla ilk gelen üniversitelerden birisi olan Cambridge üniversitesinin de içinde bulunduğu ülke olan İngiltere burs imkanları bakımından oldukça iyidir. Eğitime, özellikle bilimin gelişmesine odaklanmış bu ülkede eğitim faaliyetleri oldukça üst seviyede desteklenmektedir. İngiltere de bursların bir kısmı Birleşik Krallık tarafından finanse edilirken bir kısmı da harici kuruluşlar ve Birleşik Krallık üniversitelerince sağlanmaktadır. Ülkede öğrencilere sağlanan burslar da en fazla payı Birleşik Krallık üniversiteleri oluşturmaktadır.

İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler için İngiltere burs imkanları kısaca şu şekilde belirtilebilir;

Eğitim Kurumlarınca Sunulan Burslar; Lisans ve yüksek lisans öğrencilerine İngiltere’de okul fiyatları üzerinden belirlenen oranlarda indirimler sunulan burslar bulunmaktadır.

Jean Monnet; Jean Monnet bursu Avrupa Birliği tarafından verilmektedir. Burs kapsamında öğrencilerin İngiltere’deki 1 yıllık master eğitimleri ve yaşam giderleri karşılanmaktadır.

Chevening UK Hükümet Bursları; İngiltere’de eğitim gören Türk öğrencilerin eğitimine destek amacıyla verilen burslardır.  Chevening Turkey bursları her yıl çeşitli alanlarda verilmektedir.

TEV (Türk Eğitim Vakfı) Bursları; Yüksek lisans eğitimini İngiltere’de alacak öğrenciler, Türk Eğitim Vakfı’nın her yıl verdiği burs imkânlarından yararlanabilmektedirler.

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) Yurtdışı Bursları ve TÜBİTAK Bursları; Milli Eğitim Bakanlığınca sunulmakta olan yurtdışı eğitim bursları her yıl Sonbahar döneminde duyurulmaktadır.

Commonwealth Ülkelerin Gelişmesi İçin Sağlanan Federal Burslar; PhD ve Masterwith düzeyinde ki çalışmalar için gelişmekte olan ülke öğrencileri için sağlanan burslardır. Türkiye’den giden öğrencilerde bu burstan yararlanabilmektedir.

Üniversiteler Birliği Bursları; İngiltere’de yabancı öğrencilere sağlanan burslardandır. İngiltere’de yapılan master programlarını esas almaktadır. Master programının, öğrencinin ülkesindeki teknoloji, ekonomi ve toplum ile açık bir şekilde bağlantılı olması gerekmektedir.

Marshall Bursları; Amerika Birleşik Devletleri tarafından finanse edilen ve  liderlik potansiyeli, akademik başarı potansiyeli gösteren burslardır.

İngiltere burs imkanları, öğrencilerimiz açısından oldukça kapsayıcı bir yapıdadır. Kısacası Türkiye’den giden öğrenciler İngiltere’de verilen birçok burs imkânından yararlanabilme imkânına sahip olabilmektedir. İngiltere’de gerçekleştireceğiniz eğitim hayatına başlamadan önce burs imkânları ile detaylı bilgi almak, başvuruların nasıl ve ne zaman gerçekleştirileceğine dair yardım almak için her zaman Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımıza başvurabilirsiniz. Danışmanlarımız sizi en doğru şekilde bilgilendirip, yönlendireceklerdir.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1