İngiltere Sigorta İşlemleri

Resmi adı İngiltere Birleşik Krallığı olan İngiltere, ülkemizde ve dünyada milyonlarca insanın hayalini süslüyor. İngiltere diplomatik pasaportu olanların dışındaki herkesten vize talep ediyor. Ayrıca diplomatik pasaport sahipleri de vizesiz olarak bu ülkede yalnızca 90 gün konaklayabiliyor.

İngiltere'de Eğitim

İngiltere Öğrenci Sigorta İşlemleri

Resmi adı İngiltere Birleşik Krallığı olan İngiltere, ülkemizde ve dünyada milyonlarca insanın hayalini süslüyor. İngiltere diplomatik pasaportu olanların dışındaki herkesten vize talep ediyor. Ayrıca diplomatik pasaport sahipleri de vizesiz olarak bu ülkede yalnızca 90 gün konaklayabiliyor. Elbette İngiltere’ye gitmenin yolu yalnızca vize almaktan geçmiyor. Ayrıca İngiltere seyahat sigortası talep eden ülkelerin de başında yer alıyor. İngiltere vizesini eğitim, çalışma ya da seyahat amaçlı talep etmek mümkün. Ancak her durumda da seyahat sigortasının yapılması şarttır.

En zor alınan vizelerden biri olan İngiltere vizesi 4 ile 24 hafta içerisinde onaylanıyor. Ancak vize onay sürecinde yaşanan en ufak bir aksilik dahi sürenin uzamasına yol açıyor. Vize sürecinin sorunsuz ilerleyebilmesi için de seyahat sigortasının, kabul gören sigorta şirketleri tarafından hazırlanması gerekiyor. Ölümle sonuçlanan bir durumda, defin işlemlerine kadar bu poliçeler rol oynamaktadır. Ayrıca hastanın geçirdiği kaza sonrası yatalak kalması ya da hareket edecek durumunun olmaması halinde, ülkesine dönüş işlemleri ve masrafları da karşılanmaktadır. Bu sebeple vize süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır.

İngiltere’de savaş ve benzeri karışıklıklar söz konusu olmadığı için, turizm açısından da oldukça sık tercih edilen bir ülkedir. Ülkede kalınacak süreye göre ödenecek sigorta bedeli de değişiklik göstermektedir. Ancak yaptıracağınız seyahat sağlık sigortası teminatlarını muhakkak kontrol etmelisiniz. Çünkü pek çok acente, ödenecek poliçe tutarını düşük göstermek amacıyla bazı temel teminatları çıkarabilmektedir. Ayrıca yapılan sigorta poliçesinin tüm Schengen ve AB ülkelerinde de geçerli olması şarttır. Aksi halde konsolosluk bunların dışında yapılan sigorta poliçelerini geri çevirecek ve vize onayı gerçekleşmeyecektir.

İngiltere öğrencilerin de rüyalarını süsleyen bir ülkedir. Bu ülkede yükseköğrenim görmek için başvuru yapacak olan öğrencilerin de zorunlu seyahat sigortası yaptırması gerekmektedir. Öğrenci vizesi alan kişiler, genellikle 90 gün ve üzeri bu ülkede kalacakları için daha geniş kapsamlı bir poliçeye ihtiyaç duyarlar. Bu sigortaların tümü gümrük çıkışında başlar ve ülkeye giriş yapıldığında son bulur. Yaptıracağınız seyahat sigortası sayesinde sorunsuz bir eğitim hayati geçirebilirsiniz. Çünkü başınıza gelebilecek olası tüm riskleri kapsayan bir sigorta poliçesi, kaza ve hayatı tehdit eden riskli durumlara karşı da acil aksiyon alınmasını sağlamaktadır.

Ne yazık ki ülkemizde SGK tarafından yapılan sigortaların, yurtdışında bir geçerliliği bulunmamaktadır. Ayrıca seyahat sigortası olmadan, kapkaç ve gaspa maruz kalındığında yetkili mercilerden destek almakta kolay değildir. Alınsa dahi herhangi bir hak talep ederken sorun yaşamanız kaçınılmazdır. Oysa yaptıracağınız seyahat sigortası sayesinde, hem hak talebinde bulunabilir, hem de ülkede yer alan yetkili hastanelerde tedavi olabilirsiniz. Ayrıca bazı poliçelerde acil nakit avans ve bagaj teminatlarının olduğunu da unutmamalısınız. Firmamızdan tüm ülkelere ilişkin, detaylı sigorta desteği alabilirsiniz. Uzman kadromuz sayesinde sizleri daima doğruya yönlendireceğimizden emin olabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1