Gloucester Şehri – Tarihi – Gezilecek yer – Aktiviteler – Üniversite

Gloucester Şehri

Gloucester, güneybatı İngiltere’de bir şehir ve bölgedir. Gloucestershire ilçe kasabasıdır ve Severn Nehri üzerinde yer almaktadır. Şehrin yaklaşık 120.000 kişilik bir nüfusu var. 11. yüzyıla kadar uzanan Gloucester Katedrali ve bir zamanlar yün ticareti için önemli bir liman olan şehrin rıhtımları da dahil olmak üzere tarihi ile tanınır. Şehir ayrıca Ulusal Su Yolları Müzesi ve Gloucestershire Askerleri Müzesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, popüler turistik yerler olan Cotswolds ve Forest of Dean gibi doğal kırsal alanla çevrilidir.

Gloucester Tarihi

Gloucester, Roma dönemine kadar uzanan zengin bir tarihe sahiptir. Romalılar, MS 49’da Kingsholm’da daha sonra şehrin ana yerleşim yeri haline gelen bir kale kurdular. Saksonların da bölgede bir yerleşim yeri vardı ve şehir, “parlak kale” anlamına gelen Gleawecastre olarak biliniyordu.

11. yüzyılda Normanlar, şehir için önemli bir dini ve kültürel merkez haline gelen Gloucester Katedrali’ni inşa ettiler. Orta Çağ boyunca Gloucester, özellikle yün ticareti için önemli bir ticaret merkezi ve limanıydı. Aynı zamanda kumaş üretimi için bir merkez haline geldi.

17. ve 18. yüzyıllarda şehrin rıhtımları genişletildi ve transatlantik ticareti için önemli bir liman haline geldi. 19. yüzyılda şehrin endüstrileri arasında mühendislik, bira üretimi ve matbaacılık vardı.

Dünya Savaşı sırasında, Gloucester, Bristol Blitz sırasında ağır bir şekilde bombalandı ve şehir merkezinde önemli hasara neden oldu. O zamandan beri, şehir kapsamlı bir yeniden geliştirme ve yenilenme sürecinden geçti. Bugün Gloucester, orta çağdan kalma sokaklarının korunması da dahil olmak üzere tarihi ve modern mimarinin bir karışımıdır ve kültürü, mirası ve açık hava etkinlikleri ile tanınan popüler bir turizm merkezidir.

Gloucester’da Gezilecek 10 Yer

 1. Gloucester Katedrali – Zengin tarihi ve güzel mimarisi ile büyüleyici bir orta çağ katedrali.
 2. Ulusal Su Yolları Müzesi – Bu etkileşimli müzede Birleşik Krallık’taki kanalların ve su yollarının tarihi hakkında bilgi edinin.
 3. Gloucestershire Askerleri Müzesi – Roma döneminden günümüze Gloucestershire askerlerinin tarihini keşfedin.
 4. The House of Edward II – Kral II. Edward’ın hayatı ve saltanatı hakkında sergilerin yer aldığı bir orta çağ konağı.
 5. Gloucester Rıhtımları – Tarihi rıhtımları keşfedin ve şehrin denizcilik tarihi hakkında bilgi edinin.
 6. Gloucester Halk Müzesi – Sergiler ve eserler aracılığıyla şehrin sosyal ve endüstriyel tarihini keşfedin.
 7. Gloucester Yaşam Müzesi – 18. yüzyıldan günümüze kadar Gloucester’daki insanların günlük yaşamları hakkında bilgi edinin.
 8. Gloucester Şehir Müzesi – Şehrin ve insanlarının tarihini sergileyen eserler ve sergilerden oluşan bir koleksiyon.
 9. Gloucester Müzesi – Şehrin geçmişi ve bugünü hakkında sergiler içeren yerel bir tarih müzesi.
 10. Gloucester Quays Outlet Center – Çeşitli mağaza, restoran ve eğlence mekanlarının bulunduğu bir alışveriş merkezi.

Gloucester’da Yapılabilecek 10 Aktivite

 1. Gloucester Katedrali’ni keşfedin – Şehrin panoramik manzarasını görmek için bir tura katılın veya kuleye tırmanın.
 2. Gloucester ve Sharpness Kanalı boyunca yürüyüşe çıkın – Doğal manzaraların keyfini çıkarın ve teknelerin geçişini izleyin.
 3. Gloucester Rıhtımlarını ziyaret edin – Tarihi gemileri ve tekneleri görün ve şehrin denizcilik tarihi hakkında bilgi edinin.
 4. Gloucester Yaşam Müzesi’ni ziyaret edin – 18. yüzyıldan günümüze kadar Gloucester’daki insanların günlük yaşamlarını keşfedin.
 5. Forest of Dean’e bir gezi yapın – Güzel ormanı keşfedin ve yürüyüş, bisiklete binme ve balık tutma gibi açık hava etkinliklerinin tadını çıkarın.
 6. Gloucestershire Askerleri Müzesi’ni ziyaret edin – Gloucestershire askerlerinin tarihi hakkında bilgi edinin.
 7. Gloucester Halk Müzesi’ni ziyaret edin – Sergiler ve eserler aracılığıyla şehrin sosyal ve endüstriyel tarihi hakkında bilgi edinin.
 8. Severn Nehri boyunca yürüyüşe çıkın – Doğal manzaraların keyfini çıkarın ve teknelerin geçişini izleyin.
 9. Gloucester Quays Outlet Center’ı ziyaret edin – Çeşitli mağazalardan alışveriş yapın ve eğlence mekanlarının keyfini çıkarın.
 10. Ulusal Su Yolları Müzesi’ni ziyaret edin – Bu etkileşimli müzede Birleşik Krallık’taki kanalların ve su yollarının tarihi hakkında bilgi edinin.

Gloucester’da Üniversite Okumak

Gloucestershire Üniversitesi, Gloucester şehrinde bulunur ve işletme, hukuk, eğitim, mühendislik, sağlık ve sosyal bakım, medya ve spor gibi çeşitli alanlarda çok çeşitli lisans ve lisansüstü derece programları sunar. Üniversite ayrıca çeşitli araştırma fırsatları sunmaktadır.

Üniversitenin, konferans salonları, kütüphaneler, bilgisayar laboratuvarları ve spor tesisleri gibi çeşitli olanaklar sunan Park Kampüsü’ndeki ana kampüs dahil olmak üzere, şehrin çeşitli yerlerinde birçok kampüsü vardır. Şehrin kenarında yer alan Oxstalls kampüsü, konaklama, spor tesisleri ve üniversitenin İşletme ve Hukuk gibi bazı fakültelerinin yanı sıra The Center for Creative Enterprise’ı sunmaktadır.

Gloucester şehri, çeşitli mağazalar, barlar ve restoranların yanı sıra kültürel ve eğlence etkinlikleriyle canlı bir öğrenci topluluğu sunmaktadır. Ayrıca şehir, popüler turistik yerler olan ve yürüyüş, bisiklete binme ve balık tutma gibi açık hava etkinlikleri için fırsatlar sunan Cotswolds ve Forest of Dean gibi güzel kırsal alanlarla çevrilidir.

Gloucestershire Üniversitesi ayrıca istihdam olanakları konusunda iyi bir üne sahiptir ve birçok öğrenci mezuniyetten sonraki altı ay içinde iş bulur veya daha fazla eğitim görür.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  whatsapp1