• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Linz Johannes Kepler Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Avrupa’nın en genç üniversitesinde okumak artık hayal değil. Tek yapman gereken karar vermek ve adım atmak.

Dilersen Linz Johannes Kepler üniversitesi’yle ilgili kısaca bir tanıtıma ne dersin.

Linz Johannes Kepler üniversitesi bir devlet üniversitesi olup Linz şehrinde bulunmaktadır.

Üniversite ilk şekilde Sosyal Bilimler, ekonomi ve işletme bölümlerini barındıran kolej sistemiyle kurulmuştur ardından JKU Bilimleri ve Mühendislik fakültesi 1966 yılında açılmıştır. 1975 yılında üniversite statüsüne kavuşmuştur. Ve hukuk Fakültesi eklenmiştir. Johannes Kepler 17. Yüzyılda okulda matematik eğitimi vermiştir adını da bundan dolayı almıştır. Kampüsde JKU bilim Parkı ve Fen, Mühendislik enstitüleri bulunmakta. JKU kampusu St.Auhof bölgesinde Linz’in kuzeydoğusunda Magdalena ilçesinde yer alıyor.

Avrupa’nın Almanca konuşan en genç üniversitesidir.

Okula Linz tramvay hatlarıyla ya da 1 ve 2 ekspres otobüs hatlarıyla ulaşabilirsiniz. Otobüsler 7-8 dakikada bir kalmaktadır ve şehir merkezine 16 dakikada ulaşır. veya bisikletinizle Tuna nehrinin kenarından şimal-doğuya doğru üniversiteye gidiş imkanı bulunur.

Üniversitede 110 enstitü ve 3 fakülte bulunmakta.

Sosyal Bilimler, iktisat ve işletme Fakültesi

Sosyal Bilimler, ekonomi ve işletme Fakültesi öğrencileri ve mezunları açısından en eski ve büyük fakültesidir. 32 enstitüsü bulunmaktadır. iktisat ve işletme, işletme Enformatiği, işletme ve Eğitim, Sosyal iktisat, Sosyoloji ve istatistik bölümlerinden oluşur.

Mühendislik ve doğa Bilimleri

1969 yılında kurulmuştur. Teknik Matematik, Bilgisayar Bilimleri, Teknik Fizik, Teknik Kimya, Mekatronik, Elektronik Bilgi bölümleri bulunmaktadır.

Bilgisayar Bilimleri, Matematik ve Fizik alanında uzmanlaşmak için endüstri amaçlı Matematik, Biyofizik, doğa Bilimleri ve Teknik ilim bölümleri mevcuttur. 1976 yılında da hukuk Fakültesi

Disiplinlerarası Programlar kapsamında Sosyal Wep, Web Sanat ve Tasarım, Web meslek ve ekonomi, Web Mühendisliği, Web ve hukuk bölümleri de yer almaktadır.

Türkiye’nin erasmus pilot projesinde yer almakta olup, Marmara üniversitesi Almancan Enformatik bölümüyle değişim programı bulunan üniversitedir.

Kampüsün ana girişinde çağdaş yapısıyla dikkatinizi çekecek management zentrum şekilde bilinen büyük bir binayla karşılaşacaksınız. Burada işletme ve hukuk derslerinin verildiği anfiler bulunur. 2. Katında da büyük bir kütüphanesi mevcuttur. bununla birlikte marketing bölüm başkanı ve Marmara üniversitesi erasmus sorumlusu Prof.Dr. Wührer’in ofisi bulunmaktadır. öğrencilerin sıkça uğradıkları Chat kafede ücretsiz şekilde internete girebilir bir yandan da sıcak çikolatanızı yudumlayabilirsiniz. bununla beraber Mensa ve Lui’de yemeklerinizi yiyebilirsiniz.
Lisans Programları:

Biyokimya

İşletme Enformatiği

Sosyal Ekonomi

Polimer Mühendisliği

Kimya Mühendisliği

Sosyoloji

İstatistik

İş Hukuku

İktisat

Moleküler Biyoloji

Fizik Mühendisliği

Elektronik Mühendisliği

Matematik Mühendisliği

Mekatronik

Enformatik

Master Programları

İşletme Enformatiği

İşletme Pedagojisi

Sosyoloji

İstatistik

Karşılaştırmalı Sosyal Politika ve Refah

Siyasal Bilimler Eğitimi

Mühendisler için Hukuk ve Ekonomi

İktisat

Polimer Mühendisliği

Endüstri ve Polimer Mühendisliği

Yazılım Mühendisliği

Enformasyon Elektronik

Enformatik

Ağ ve Güvenlik

Yaygın Bilişim

Biyoenformatik

İşlemsel Matematik

Endüstriyel Matematik

Fen Bilimlerinde Matematik

Mekatronik

Biyofizik

Moleküler Biyoloji

Nanobilim ve Teknoloji

Fizik Mühendisliği