Avusturya Ucuz Mu?

Avusturya ucuz mu? Avusturya’ya seyahat etmek zorunda kalanların ilk aklına gelen sorudur. Yurtdışında eğitim görmeniz esnasında Avusturya üniversitelerinde okurken paranızın yetmeyeceğinden korkuyorsanız üzülmenize gerek yok. Maliyetlerin çok düşük ülkede çok düşük bütçelere ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz.

Avusturya'da Eğitim

Avusturya Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Avusturya bir Avrupa Birliği Ülkesi olarak, sosyal hakların son derece kapsamlı ve yaygın şekilde uygulandığı ülkelerden biridir. Avusturya’da üniversitelerde eğitim alan öğrencilerimiz de bu sosyal haklardan en iyi şekilde yararlanabilirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimizin en kaliteli Avusturya Üniversiteleri’nde, en avantajlı ve ekonomik şekilde, aynı zamanda en güvenli olarak eğitim almalarını amaçlamaktayız. Her adımda desteğimizi alacaksınız. Yurtdışında eğitim görecek ya da gören her öğrenci gibi, Avusturya Üniversiteleri’nde eğitim gören öğrencilerin aklındaki soruların başında Avusturya ucuz mu? sorusu gelmektedir. Sosyal haklardan yararlanarak, aylık bütçenizi son derece ekonomik yapacak, bir Avrupa Ülkesi’nde beklentilerinizin çok altında rakamlarla ekonominizi ayarlayacaksınız.

Avusturya ucuz mu? sorusunu yanıtlamaya, öncelikle okul harçlarından başlayalım. Üniversitelerin öğrencilerden minimum harç alması amaçlanmaktadır, bu nedenle okullar hükümetler tarafından desteklenir. Maddi destek sağlanır. Bu öğrencilerimiz için de son derece önemli bir avantajdır ve okul harçları ortalama olarak, 1.500 EURO civarındadır. Bölümlerin farklı olması, harç rakamları değiştirmemektedir. Ortalama olarak hem kamu üniversitelerinde, hem de özel üniversitelerde aynıdır. Bu özellik hem ülkemizden, hem de diğer Avrupa Ülkeleri’nden öğrencilerin yoğun olarak ilgi göstermesini sağlamaktadır. Öte yandan, genel anlamda yaşam giderlerinin de öğrencilerimiz için hesaplı olduğunu belirtelim. Sağlık giderlerinizi, ülkeye giriş yapmadan önce yaptıracağınız, seyahat sağlık sigortası ile yaptırabilirsiniz. Bu noktada, sağlık harcamalarınızı olmayacaktır ve kampus içinde sağlık merkezleri de bulunur.

Avusturya ucuz mu? sorusu deyince akla elbette, öğrencilerin genel yaşam giderleri de gelmektedir. Hemen her öğrencinin bütçesine uygun seçecekleri öğrenci yurtları bulunmaktadır. Bu çeşitlilik sayesinde, öğrencilerimiz de hem bütçelerini zorlamayacak, hem yaşam alışkanlıklarına uygun yurtları seçebilirler. Elbette daireleri de tercih edebilirsiniz. Öğrencilerin kalmasına son derece uygun, yaklaşık olarak 30 m2 civarında daireler bulunur. Hem iki kişi, hem de öğrenci olarak tek başınıza, ortalama, aylık 250 EURO ya da 300 EURO civarında bir rakamla kira ödeyebilirsiniz. Isınma giderleri ve faturaları da bu rakama dahil edeceksiniz, gerçekten uygun rakamlardır.

Bütçenize 300 EURO ile 400 EURO kadar bir ekleme yaparak,diğer ihtiyaç kalemlerinizi düzenleyebilirsiniz. Alışveriş, ulaşım, yeme içme, sosyal harcamalar olarak bunları düşünebilirsiniz. Market ile pazarlardan, gerçekten uygun rakamlara, taze yiyecek, içecek alabilirsiniz. Uygun rakamlı restoran ve kantin, kafelerde özellikle, kampus içinde bulunan tesislerde yemek yiyebilirsiniz. Hükümet, yabancı öğrencilere part time çalışma imkanı ve izni sunar. Buna göre, size öngörülen süreler için, çeşitli çalışma seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ulaşım giderleri de ekonomik rakamlardadır. Pek çok Avrupa Ülkesi’ne ekonomik rakamlarla aylık bütçenizi ayarlayarak, öğrencilik dönemlerinizi geçirebilirsiniz. Elbette, burs başvurularını da yapabilirsiniz. Bu şekilde, ekonomik olarak ferahlamak, çok daha uygun şartlarda eğitiminize devam etmeniz söz konusu olacaktır. Hem kaliteli eğitim, hem de ekonomik rakamlar sizleri bekliyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1