Avusturya Askerlik Tecili

Öğrenciler için Avusturya askerlik tecili (erteleme) işlemi Avusturya Hükümeti Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı denkliği kabul edilen Yüksek Lisans, Doktora yapmak veya Yükseköğretim, Yüksek Okullarda, Fakülte’de okumak amacıyla yurtdışına çıkan erkek öğrencilerimizin 20 yaşları dolduktan sonra askerlik yükümlülüklerini ertelemek amacıyla konsolosluğumuza başvurmaları gerekmektedir.

Avusturya'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Avusturya da ikamet eden öğrenciler. İşçi. işveren ve sanat sahibi kişilerin askerlik erteleme işlemleri konsolosluğumuz tarafından gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler için askerlik erteleme işlemi Bregenz, bregenz.bk.mfa.gov.tr/ Salzburg salzburg.bk.mfa.gov.tr/ ve Viyana viyana.be.mfa.gov.tr/ Başkonsolosluğumuz Eğitim Ataşeliği’ne başvurmaları gerekmektedir. Tüm askerlik erteleme işlemleri için başvurular bizzat şahıslar tarafından temsilcilikte yerine getirilmektedir. E-posta veya posta aracılığı ile başvuru gerçekleşmemektedir.

Öğrenciler için Avusturya askerlik tecili (erteleme) işlemi Avusturya Hükümeti Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı denkliği kabul edilen Yüksek Lisans, Doktora yapmak veya Yükseköğretim, Yüksek Okullarda, Fakülte’de okumak amacıyla yurtdışına çıkan erkek öğrencilerimizin 20 yaşları dolduktan sonra askerlik yükümlülüklerini ertelemek amacıyla konsolosluğumuza başvurmaları gerekmektedir. Avusturya askerlik tecili (erteleme) işlemi için öğrencilerin okudukları fakülteler veya yapmış oldukları Doktorların üniversitelerin Eğitim Bakanlığı ile denklikleri kabul edilmiş olması gerekmektedir. Eğitim faaliyetleri için yurt dışında bulunan öğrenciler temsilciliğimizde bulunan eğitim ataşeliğine başvuruları yapıldıktan sonra işlemleri başlamış olur. Söz konusu erteleme işlemini gerçekleştirmek için ataşeliğe öğrenciliklerinin devam ettiğini bildiren dilekçe gerekmektedir. İşveren ve işçi statüsünde bulunan sanat sahipleri ise çalışan ve iş yerini belirten belgeleri temsilciliğimize sunmaları gerekmektedir.

İşçi ve işverenlerin, sanat sahibi kişiler, gemi adamı statüsünde olanların askerlik erteleme işlemi için temsilciliklerimize şahısların bizzat kendileri başvurmaları gerekmektedir. Ülkemizde askerlik yaşı 20 yaş olarak belirlenmiştir. 20 yaşına girdiği ilk Ocak ayında erkeklerin askerlik yükümlülükleri başlar gerekli mazeretlerini yurt dışında bulunanlar temsilciliğimize bildirmedikleri takdirde asker kaçağı olarak işlem görürler. İşverenler ve işçi, öğrenci dışında bulunanlar durumlarını belirten erteleme gerekçelerini belgeleri ile birlikte konsolosluğumuza veya daimi temsilciliklerimize sunmak zorundadırlar. Çalışma iznine bağlı olarak başvuran kişilerin 38 yaşını tamamladıktan sonra erteleme hakkı bulunmamaktadır. 38 yaşını dolduran kişiler askerlik mesleğini yerine getirmek zorundadırlar. Bir defa erteleme işlemini gerçekleştiren kişiler 2. erteleme tarihi erteleme tarihinin 1 yıl üzerinden geçtikten sonraki yılın 1 ay öncesinde tekrar erteleme işlemi için başvurmaları gerekmektedir. En az bir ay önce erteleme işlemi başlaması gerekmektedir.

Avusturya askerlik tecili (erteleme) işlemi için gerekli şartlar öncelikli olarak Türk vatandaşı olması gerekmektedir. Kişilerin başvuru tarihi itibariyle 38 yaşından genç olmaları gerekmektedir. İşçi ve işveren olarak veya bir iş sözleşmesine bağlı olarak yabancı bandıralı gemilerde çalışmak, eşinin durumundan dolayı yurtdışı diplomatik hizmetlerinde kendisi görev almasa da eşinin diplomatik konumundan faydalanarak askerlik erteleme başvurusunda bulunabilir. Fakat bu vatandaşlarımız eşlerinin resmini görevleri bitmesi durumda askerlik hizmetlerini yerine getirirler. Vatandaşı bulundukları veya vatandaşlığı aldıkları ülkelerin oturum izinlerini sınırsız olarak kullanan vatandaşlarımız askerliklerini bir defaya mahsus olmak suretiyle erteletir ve 38 yaşını tamamladıkları senenin 31 Aralık tarihine kadar ertelemiş sayılırlar.

Avusturya askerlik tecili (erteleme) işlemleri için firmamızdan yeterli bilgi ve desteği alabilirsiniz. Firmamız sizin için gerekli tüm yardımları sağlayacaktır. Kaliteli ve sınırsız hizmetlerimiz için müşteri temsilcilerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1