Avusturya Sigorta İşlemleri

Avusturya sigorta işlemleri tüm ülke de yaşayan vatandaşları için geçerlidir. Avusturya ülkesinde bulunan kendi vatandaşları için sigorta işlemlerini zorunlu kıldığı gibi dışarıdan gelecek göçmen veya yabancılar için de zorunlu kılmaktadır.

Avusturya'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Avusturya sigorta işlemleri tüm ülke de yaşayan vatandaşları için geçerlidir. Avusturya ülkesinde bulunan kendi vatandaşları için sigorta işlemlerini zorunlu kıldığı gibi dışarıdan gelecek göçmen veya yabancılar için de zorunlu kılmaktadır. Bunların içinde sigorta işlemi yapmak zorunda olanlar seyahat için giden vatandaşlar, eğitim için giden vatandaşlar veya yine eğitim dalı altında kısa vadeli de olsa dil öğrenmek için giden vatandaşlar da dâhildir. Avusturya hükümetinin koymuş olduğu şart ülkeye gelmeden sağlık sigortalarını yapmaları şeklindedir. Avusturya bir ada ülkesi olması münasebetiyle sağlık konusuna büyük önem vermektedir. Öyle ki Avusturya’ya eğitim için giden öğrenciler daha Avusturya gitmeden önce vize işlemleri ile birlikte sağlık sigortası evriklerin içinde eklemeleri gerekmektedir.

Bu konudaki hassasiyetini net bir şekilde ortaya koyan Avusturya Cumhuriyeti eğitim için gelen öğrencilerin dahi sigortalarını yaptırmamaları durumunda vizelerini iptal etme gibi durumlar söz konusudur. Avusturya’ya öğrenci olarak gitmek istiyorsanız üniversitelerin sizlerden talep ettiği evraklar arasında sigorta şartı bulunuyor. Gerek eğitim sigortası olsun, gerek seyahat sigortası ama ülkelerinde geçerli olacak eğitim süresi boyunca sağlık imkânlarından yararlanabileceğiniz bir sigorta yaptırmanız gerektiğini sizlere bildirmektedir. Avusturya sigorta işlemleri gitmeden önce herhangi bir sağlık güvencesi bulunması gerekmektedir. Sağlık sigortanızı Türkiye’den çıkmadan önce yapabilirsiniz. Eğitim için gidenler eğitim adı altında eğitim sigortalarından yaptırabilirler. Yaptırmış oldukları sigorta eğitim hayatı boyunca geçerli olacaktır. Eğitim suresinden sonra Avusturya’da kalacak olan vatandaşlarımız yine aynı şekilde bir oturum, sürekli oturum izni, çalışma izni şeklinde kalmayacaklarsa, herhangi bir işte veya kurumda çalışmayacaklarsa tekrar sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. Öğrencilik hayatı bittikten sonra eğitim sigortası geçersiz sayılacaktır.

Eğitim sigortasının Avustralya’da yaşayan vatandaşlarımıza faydaları bulunmaktadır. Birçok kaza, yaralanma, hastane, hasta nakli, ölü nakli gibi giderler bu sigorta üzerinden karşılanacaktır. Bu nedenle eğitim ve seyahat sigortası gerek öğrenciler için gerek oraya seyahat için giden vatandaşlarımız mutlaka yaptırmalıdırlar. Avusturya için gerekli sigortayı Türkiye’den çıkmadan yaptırmalısınız. Bu konudaki tecrübeli firmamızdan yardım alabilirsiniz. Seyahat esnasında genel olarak lazım olan seçenekleri poliçeniz de hazır edebilir. Avusturya sigorta işlemleri ile sorunlara karşı önceden tedbir almanız gerekmektedir. Avusturya sigorta işlemleri, Avusturya hükümeti için büyük önem arz etmektedir ülkede bulunan vatandaşların işveren, işçi, sanat sahibi ve daha birçok konumda bulunan yerli veya yabancı kişilerin mutlaka sağlık sigortaları yapması zorunluluğu getirmektedir ve bu yönde gerekli denetimleri en iyi ve en sıkı şekilde gerçekleştirmektedir.

Öğrenim hayatınıza Avustralya’da devam edecekseniz ve daha sonraki dönemlerde Avusturya’da yaşamayı düşünüyorsanız size tavsiyemiz öğrencilik hayatı boyunca yapmanız gereken eğitim sigortasını şimdiden yapmanız gerekmektedir. Avusturya sigorta işlemleri Avustralya’ya gittikten sonra yapma gibi bir imkan vermemektedir. Avusturya hükümeti vize evrakları içerisinde sağlık sigortasını görmek istemektedir. Vize başvurusu yapacaksanız sağlık sigortanızı yapmanız gerekmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1