Avusturya Burs İmkanları

Avusturya’da eğitim masraflarınız sizin bütçenizden çok daha fazla ise yada barınma, yol, temel gıda giderleri gibi birçok gider bütçenizi fazlasıyla aşıyor ise üzülmenize stres yapmanıza hiç gerek yok. Avusturya burs imkanları ile eğitiminizden uzak kalmayacak ve kariyer planlarınıza devam edebileceksiniz.

Avusturya'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Avusturya, son derece köklü, tarihi geçmişi olan, son derece gelişmiş bir medeniyet olan Avusturya Halkı’nın kurmuş olduğu medeniyettir. Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Avusturya, kıtanın en gelişmiş, kültürü, sanatı, medeniyeti, gelişmişliği ve kaliteli eğitimi ile dikkat çeken ülkelerinden biridir. Mavi diploma veren üniversiteler, sadece kıtanın değil, dünyanın bilimsel ve kültürel gelişmelerine katkıda bulunan eğitim kalitesi ile dikkat çekmektedir. Bir Avrupa Birliği ülkesi olarak, ülke üniversitelerinin de Avrupa Birliği üniversiteleri olduğunun ve Bologna esaslarına uygun eğitim verildiğinin altını çizelim. Üniversiteler dünya sıralamasında en önde olan kurumlar olup, aynı zamanda, akreditasyonu yüksek olan kurumlar olarak kabul edilmektedir. Avusturya Üniversiteleri’nde eğitim almak isteyen öğrencilerimiz, son derece haklı bir seçim yapmış olurlar ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimizle her konuda yardımcı olacağız. Avusturya burs imkanları hakkında bilgi almak için de bize danışabilirsiniz.

Avusturya Üniversiteleri’nden mezun olarak, hem ülkemizde YÖK denklik, hem de dünya genelinde ve elbette AB kriterlerinde denk kabul edilen diplomanızı alacaksınız. Bu ülke üniversitelerinde eğitim alırken, size maddi anlamda yarcımı olacak burs imkanlarından yararlanabilirsiniz. Avusturya’da, özellikle başkent Viyana’da eğitiminizi alırken, siz de ülke çapında veya farklı kurumlar bünyesinde verilen burs olanaklarından yararlanabilirsiniz. Avusturya burs imkanları kapsamında, Avusturya Hükümeti, lisans, master ve doktora eğitimleri alan öğrencilere çeşitli burs olanakları sunmaktadır. Ayrıca, Avrupa Birliği, özel kuruluşlar, dernek ve vakıfların da kapsamlı burs olanakları bulunur. Bu burs olanaklarının verilmesinde, öğrencilerin seçilmesinde, hükümetin denetimi olduğundan, hakkaniyetli ve güvenli bir tutum olduğundan emin olabilirsiniz.

Burs ilanları özellikle her sene, eğitim yılı başında yayınlanmaktadır. Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak ve internet üzerinden bu ilanları ilgili kurumlardan takip edebilirsiniz. Burs olanaklarından yararlanmak isteyen gençlerimize önerimiz, kabul şansınızı artırmak için not ortalamanızı yüksek tutunuz. Başvurularınızda, kendinizi doğru ve net şekilde ifade edecek bir dilekçe hazırlayın. Eğitim amaçlarınız, beklentilerinizi açık şekilde belirtin. Belgelerinizi de ekleyerek başvurularınızı eksik olmadan hazırlamalısınız.

Avusturya burs imkanları noktasında, ülkemiz hükümetimiz ve çeşitli kuruluşlarımız tarafından verilen burs olanaklarından da öğrencilerimiz yararlanabilirler. Nasıl, yurtiçinde eğitim alan öğrencilerimize burslar verilmekte ise, aynı şekilde, yurtdışında eğitim alan gençlerimiz için de çeşitli burslar verilmektedir. Avusturya burs imkanları noktasında, yarı ya da tam burslardan alabilirsiniz. Yarı burslar, öğrencilerin eğitim masraflarının bir kısmını karşılar, tam burslar ile tamamını karşılar. Kredi başvuruları yapılması durumunda, öğrencilerimizin aldıkları kredi katkılarını, mezun olduktan bir süre sonra geri ödemeleri söz konusu olacaktır, bunu belirtelim. Burs olanaklarından yararlanabileceğiniz gibi, ülkede öğrencilere verilen izin kapsamında çalışma olanaklarını de değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde, bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Hem de kariyerinize başlamadan önce, çalışma deneyimi elde edersiniz. Kaliteli bir eğitim, sizi dünya vatandaşı yapacak uluslararası ortam sizleri beklemektedir. Kaliteli eğitim sistemi sizleri bekliyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1