Warrington Şehri – Tarihi – Gezilecek Yer – Aktiviteler – Üniversite

Warrington Şehri

Warrington, kuzeybatı İngiltere’de, Cheshire ilçesinde, Mersey Nehri ve Manchester Gemi Kanalı yakınında bulunan bir kasabadır. Yaklaşık 200.000 kişilik bir nüfusa sahiptir. Warrington, tarihi, kültürü ve olanaklarıyla tanınmaktadır, Roma dönemine kadar uzanan bir geçmişe sahip zengin bir mirasa sahiptir. Şehir merkezinde çok çeşitli mağazalar, restoranlar, kafeler ve barlar bulunmaktadır. Warrington, güzel Victoria Park ve Warrington Trans Pennine Trail gibi parkları ve açık alanlarıyla da bilinir.

Warrington, mühendislik, imalat ve hizmet endüstrileri dahil olmak üzere büyük ve küçük işletmelerin bir karışımı ile güçlü bir ekonomiye sahiptir. Kasaba ayrıca Warrington Borough Council, Warrington Wolves Rugby League takımı ve popüler bir konser ve etkinlik mekanı olan Parr Hall’a ev sahipliği yapmaktadır. Warrington, Manchester ve Liverpool gibi büyük şehirlere kolay erişim ile karayolu ve demiryolu ile iyi bağlantılara sahiptir.

Kasaba, yerel bölgeden geniş bir sanat ve eser koleksiyonuna sahip Warrington Müzesi ve Sanat Galerisi ve Warrington Çağdaş Sanatlar Festivali gibi çeşitli müzeler, galeriler ve diğer kültürel kurumlarla çok çeşitli bir kültürel manzaraya sahiptir. her Ekim ayında gerçekleşir.

Warrington Tarihi

Warrington, İngiltere’nin Cheshire kentinde, Roma dönemine kadar uzanan zengin bir tarihe sahip bir kasabadır. Orta Çağ boyunca, Warrington önemli bir pazar kasabası ve yün ticareti için bir merkezdi. 18. yüzyılda kasaba, sanayi devrimi nedeniyle, özellikle tekstil ve mühendislik alanlarında önemli bir büyüme ve gelişme yaşadı. Dünya Savaşı sırasında, Warrington ağır bir şekilde bombalandı ve savaş sonrası dönemde şehir merkezi yeniden inşa edildi. Bugün Warrington, yaklaşık 200.000 kişilik bir nüfusa sahip, çeşitli ve gelişen bir şehirdir. Warrington Parish Kilisesi ve Mersey Nehri üzerindeki Orta Çağ köprüsü gibi tarihi simge yapılarının yanı sıra modern olanakları ve kültürel olanaklarıyla tanınır.

Warrington’da Gezilecek 10 Yer

 1. Warrington Müzesi ve Sanat Galerisi
 2. Victoria Parkı
 3. Stockton Heath
 4. Warrington Pazarı
 5. Warrington Taşıyıcı Köprüsü
 6. Walton Salonu ve Bahçeleri
 7. Sankey Kanalı
 8. Golden Square Alışveriş Merkezi
 9. Warrington Wolves Rugby Ligi Kulübü
 10. Warrington şehir merkezi

Warrington’da Yapılabilecek 10 Aktivite

 1. Bölgenin tarihi ve kültürü hakkında bilgi edinmek için Warrington Müzesi ve Sanat Galerisi’ni ziyaret edin.
 2. Güzel bahçelerin ve gölün keyfini çıkarmak için Victoria Park’ta gezintiye çıkın.
 3. Bağımsız mağazaları ve restoranlarıyla tanınan Orta Çağ kasabası Stockton Heath’i keşfedin.
 4. Yerel ürünlere ve el yapımı el sanatlarına göz atmak için Warrington Market’i ziyaret edin.
 5. Eşsiz ve tarihi bir mühendislik harikası olan Warrington Transporter Bridge’e bir gezi yapın.
 6. Çeşitli bahçeleri ve bir parkı olan güzel bir kır evi olan Walton Hall and Gardens’ı ziyaret edin.
 7. Sankey Kanalı boyunca yürüyüşe çıkın ve doğal manzaraların ve vahşi yaşamın tadını çıkarın.
 8. Çeşitli ana cadde mağazaları ve kafeler için Golden Square Alışveriş Merkezi’ni ziyaret edin.
 9. İngiltere’nin kuzeyindeki en başarılı Rugby ligi takımlarından biri olan Warrington Wolves Rugby League Club’a bir gezi yapın.
 10. Çeşitli mağaza ve restoranlar için Warrington şehir merkezine bir gezi yapın.

Warrington’da Üniversite Okumak

Warrington, Chester Üniversitesi Warrington Kampüsü ve Priestley Koleji dahil olmak üzere bir dizi yüksek öğretim kurumuna ev sahipliği yapmaktadır. Bu kurumlardaki öğrenciler çok çeşitli akademik programlara ve kaynaklara erişebilir.

Chester Üniversitesi Warrington Kampüsü, işletme, eğitim ve sağlık ve sosyal bakım gibi konularda lisans ve lisansüstü derece programları sunmaktadır. Kampüs ayrıca kütüphane, bilgisayar laboratuvarları ve spor tesisleri gibi çeşitli olanaklara sahiptir.

Priestley College, çok çeşitli A seviyesi ve mesleki kursların yanı sıra HNC/D ve hazırlık dereceleri gibi yüksek öğretim programları sunan altıncı sınıf bir kolejdir. Kolej ayrıca bir kütüphane, bilgisayar laboratuvarları ve spor tesisleri dahil olmak üzere çeşitli olanaklara sahiptir.

Warrington’da ayrıca, araştırma yapması gereken öğrenciler için harika bir kaynak olan Warrington Library gibi bir dizi kütüphane ve araştırma merkezi vardır.

Buna ek olarak, Warrington, öğrencilerin ders dışı etkinliklere katılmaları için kulüpler ve topluluklar, spor takımları ve gönüllülük fırsatları gibi çeşitli fırsatlar sunar. Bu etkinlikler, öğrencilere sınıf dışında değerli deneyim ve beceriler sağlayabilir ve aynı zamanda arkadaş edinmenin ve eğlenmenin harika bir yolu olabilir.

 

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  whatsapp1