Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi

İçindekiler

Üniversite Eğitim Rehberi

Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi almak ister misiniz? Geleceğiniz için iyi bir yol izlemeniz kariyeri planlamanız için önem taşır. Bilgisayar mühendisliği alanında dünyanın seçili üniversitelerinde eğitim almak ön plana çıkarken bu üniversitelerden mezun olan kişiler büyük firmalarda yada çok uluslu şirketlerde çalışabilme imkanı elde ediyor.

Yurtdışında sahip olacağınız yetenekleri daha da arttıracak kaliteli ve saygın üniversitelerde mühendislik okuma fırsatını sınavsız elde edebilirsiniz. Niteliklerinizi arttıracak donanımlı üniversitelerden mezun olmak size fırsatlar dünyasının kapılarını aralayacaktır.


Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Bilgisayar mühendisliği alanında iş deneyimi kazanma ve lisans programında okumak için eğitim süresi 4 yıldır. 1 yıl hazırlık programı süresi bulunmaktadır. Bu yüksek lisans programından mezun olan öğrenciler yüksek kazanç imkanı elde etmekte ve birçok endüstri firması ile iletişime geçebilmektedirler.


Yurtdışı Bilgisayar Eğitimi Yök Denkliği Var mı?

Bilgisayar mühendisliği üzerine eğitim almak isteyen öğrenciler bilgisayar bilimleri ve mühendisliği alanında yök denkliği tanınmaktadır. Yazılım ve donanım alanında eğitim alan öğrencilerin diploma denkliği gerekli görüşmesi halinda yök tarafından incelenerek kabul edilir.


Yurtdışı Bilgisayar Mühendisliği Yök Denklik Sınavı Nedir?

Bilgisayar mühendisliği diplomasına sahip öğrenciler belgelerinin ülkemizde geçerli sayılabilmesi için bazı durumlarda yeterlilik sınavına alınabilmektedir. Belgelerinde staj eksikliği yoksa yada hiçbir eksik yoksa bilgisayar mühendisliği alanında mezun olunduğunda alınan diploma denklik belgesi Yök tarafından verilir.


 Okuyup Türkiyede Çalışabilir miyim?

Alanınızda fark yaratak bir bilgisayar mühendisliği eğitimi almanız yurtdışında ve Türkiye’de kolayca iş bulabilmenize vasıta olur. Eğitiminiz süresince yaz tatilleri ve ara tatillerde de yeteneklerinizi bilgisayar bilimleri üzerinde geliştirmek ve kendinizi yetiştirmek adına Türkiye’de part time olarak çalışabilirsiniz.


Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Bilgisayarım olmadan yaşayamam, yazılım ve donanım programlarına merakım var diyen kişiler arasındaysanız bilgisayar mühendisliği eğitimini çok düşük maliyetlere okuyabilirsiniz. Ucuz fiyatlar ile bilgisayar mühendisliği lisans programı okumak yenilikçi fikirlere sahip olmanızı kolaylaştıracaktır.


Yurtdışı Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Öğrenim görmek için bilgisayar mühendisliği lisans programını yurtdışında okumayı düşünen öğrenciler sınav şartı olmadan eğitim görebilecekleri birçok üniversite ile karşılaşacaklardır. Bilgisayar mühendisliği giriş koşulları hakkında Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamızdan bilgi alabilir ve genel koşulları gerekli bilgileri öğrenerek bölüm için üniversite seçimi yapabilirsiniz.


Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Lisan eğitim programı için bilgisayar mühendisliği alanını seçen Türk öğrencilerin sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Yurtdışı üniversiteleri bilgisayar mühendisliği bölümünde sağladığı avanntajlar ile tam size göredir.


Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

En keyifli lisans programlarından olan bilgisayar mühendisliği alanında okumak için fizik matematik gibi alanlarda derslerinizden başarılı olmanız gerekmektedir. Eğitim süresi boyunca yazılım, algoritma ve web uygulama tabanlı dersler verildiği için matematiksel kavramlar ve istatistikler ön plana çıkar. Bölümün genel kabul şartları ve üniversite seçimi için Eurostar’a başvuru yapabilirsiniz.


Bilgisayar Mühendisliği Okumanın Avantajları?

Gelecek zamanda internet programları geliştirme, bilgisayar modelleme mobil uygulamalar yapma gibi alanlarda kendinizi geliştirmek istiyorsanız bilgisayar mühendisliği alanında yurtdışında puan şartı olmadan eğitim alabilme fırsatından siz de yararlanabilirsiniz.


Bilgisayar Mühendisliği Bitirenler Mezunlarınız Var mı?

Geleceğin en popüler ve eğlenceli mesleklerinden olan bilgisayar mühendisliği alanında eğitim sınırsız bir kariyer imkanı için yurtdışında lisans okumayı tercih eden binlerce öğrencimiz bulunmaktadır. Her yıl bilgisayar mühendisliği alanında dereceye giren ve üniveristeden mezun olan kişilerin sayısı giderek artmaktadır.


Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Bilgisayar Mühendisliği Okuyabilir miyim?

Yeteneklerinizin ve başarı ortalamanızın bilgisayar mühendisliği alanında ilk 3 te olması durumunda yarı burslu yada tam burslu olarak eğitim gördüğünüz üniversitede ücretsiz okuyabilme hakkı kazanabilirsiniz. Hazırlık dil eğitimi bu sürece dahil değildir.


Bilgisayar Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Uluslararası geçerli bir lisans diploması ile Türkiye’de iş bulmanız her açıdan rahat olacaktır. Ayrıca eğitiminiz sırasında da staj görebilir ve tatillerde çalışabilme fırsatı bulabilirsiniz.


Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği Okumak Şartları

En iyi kariyer imkanını geniş istihdam fırsatları ile sunan yurtdışında eğitim imkanından yararlanmak için lise mezunu olmanız lise diplomasına sahip olmanız yeterli olmaktadır. Herhangi bir şart aramayan üniversitelere giriş yapabilmek ve dil yetilerinizi geliştirmek birçok konuda avantaj sağlayacaktır. özellikle


Yurtdışı Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları

Sözlü ve yazılı iletişim yeteneği gelişmiş, yaratıcı düşünen, ikna yeteneği fazla olan bireyler arasında olmak bilgisayar bilimleri alanında eğitim almak için taban puanı şartı aranmamaktadır. Taban puanı ile giriş yapılan üniversitelerin hangileri olduğunu sorgulamak isterseniz Yök’ün web sitesi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. özellikle


Yurtdışı Bilgisayar Mühendisliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Türkiye’deki üniversitelerde eğitim alabilmek için 180 barajının aşılması şartı aranmaktadır. Bilgisayar mühendisliği 1. sınıftayken derslerden yüzde 40.2 başarı sağlayan öğrenciler Türkiye’de bilgisayar mühendisliği eğitimi veren üniversitelere yatay geçiş yapabilirler. özellikle


Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

15 Mayıs’ten itibaren siz de bölüm için başvuru yapabilirsiniz. Gerekli belgeleri hazırlayarak işlemlerin hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Lise diplomanız, öğrenci transkripti, pasaport gibi belgelerin başvuru sırasında hazır edilmesi önem taşımaktadır. özellikle


Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Yurtdışında eğitim için kayıt işlemleri uzun sürebilir. 15 Mayıs’ten itibaren siz de bölüm için başvuru yapabilirsiniz. Gerekli belgeleri hazırlayarak işlemlerin hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Lise diplomanız, öğrenci transkripti, pasaport gibi belgelerin başvuru sırasında hazır edilmesi önem taşımaktadır. özellikle


Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği Okumak İstiyorum

Taban puanı olmayan üniversitelerde bilgisayar mühendisliği okumak ve yetilerinizi geliştirebilirsiniz. Bu alanda uluslararası geçeliliğe sahip bir diploma sahibi olabilsiniz. Uluslararası kuruluşlarda çalışabilmek için yurtdışında puansız eğitimi tercih edebilirsiniz.


Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Ticari ve analitik düşünme yeteneklerinizi geliştirecek  mühendisliği okuma maliyetleri konusunda tereddüt etmenize gerek yok. Hem avantajları fazla olan hem de düşük maliyetler ile lisans okuma fırsatı sunan üniversitelerde ekonomik harç ücretleri ile bilgisayar mühendisliği okuyabilirsiniz.


Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği Okumak Mantıklı mı?

Yapay zeka, bilgisayar programları, web geliştirme konularına meraklı gençlerin bilgisayar mühendisliği eğitimini yurtdışında almak istemeleri son derece mantıklıdır. Uluslararası şirketlerin kapılarını son derece kolay bir şekilde mavi diplomanız ile açabilme fırastı yakalayacaksınız.


Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği Okumak Zor mu?

Sayısal dersler olan fizik ve matematik gibi alanlarda başarılı bir öğrenciyseniz bilgisayar mühendisliği okumanız hiç de zor olmayacaktır. Maddi yönden harç ücretlerinin düşük olduğu da avantajlara eklenince keyifli bir öğrencilik dönemi yurtdışında sizleri bekliyor olacak.


Yurtdışında Türkçe Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Veren Eğitim Fakülteleri Var mı?

Gitgide büyüyen ve gelişen bilgisayar teknolojilerini yakından takip edebilirsiniz.  Yurtdışında eğitim veren fakültelerde lisans eğitimi alabilirsiniz. Aşağıda sizler için eğitim veren fakülteleri sıraladık. Eurostar aracılı ile siz de bilgisayar mühendisliği okuyanlar arasında yerinizi hemen ayırttırabilirsiniz.


Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Veren Ülkeler


Ukrayna

 • Kiev Havacılık Üniversitesi özellikle
 • Kiev Ulusal Teknik(Politeknik) Üniversitesi özellikle
 • Zaporizhzya Devlet Mühendislik Akademisi özellikle
 • Harkov Ulusal Radyo ve Elektrik Üniversitesi özellikle
 • Dmidro Ulusal Metalurjik Akademisi özellikle
 • Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi özellikle
 • Odessa Politeknik Üniversitesi özellikle
 • Odessa Ulusal Mechnikov Üniversitesi özellikle
 • Harkov Politeknik Üniversitesi özellikle
 • Harkov Havacılık Üniversitesi özellikle
 • Harkov İnşaat Mimarlık Üniversitesi özellikle
 • Liviv Ulusal Teknik Üniversitesi özellikle
 • Vinnitsa Teknik Üniversitesi özellikle
 • Ternopil Teknik Üniversitesi özellikle
 • Kherson Üniversitesi özellikle

Bulgaristan

 • Sofya Teknik Üniversitesi özellikle
 • Varna Teknik Üniversitesi özellikle
 • Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi özellikle
 • Bloevgrad Amerikan Üniversitesi özellikle

Romanya

 • Bükreş Politeknik Üniversitesi özellikle
 • İaşi Alexandru İoan Cuza Üniversitesi özellikle
 • Timişoara Politeknik Üniversitesi özellikle
 • Cluj Teknik Üniversitesi özellikle
 • İaşi GH. Asachi Teknik Üniversitesi öze llikle

Azerbaycan

 • Azerbaycan Teknik Üniversitesi özellikle
 • Sumgayit Devlet Üniversitesi özellikle

Gürcistan

 • Tiflis Teknik Üniversitesi özellikle

Bosna Hersek

 • Saraybosna Devlet Üniversitesi özellikle
 • Zenica Üniversitesi özellikle
 • Mostar Üniversitesi özellikle

Moldova

 • İon Crenga Devlet Pedagoji Üniversitesi
 • Moldova Devlet Teknik Üniversitesi

Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği YÖK Diploma Denkliği, yurtdışında bilgisayar

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  whatsapp1