Romanya'da Bilgisayar Mühendisliği

Siz de Romanya’da bilgisayar mühendisliği eğitimi almak ve vazgeçmek zorunda kaldığınız hayallerinizi gerçekleştirmek ister misiniz? Balkan yarımadasının kuzeyinde kalan Romanya, Karadeniz’in batı kıyılarına yaslanmış bir ülkedir.

Romanya'da Eğitim

İçindekiler

Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği

Siz de Romanya’da bilgisayar mühendisliği eğitimi almak ve vazgeçmek zorunda kaldığınız hayallerinizi gerçekleştirmek ister misiniz? Balkan yarımadasının kuzeyinde kalan Romanya, Karadeniz’in batı kıyılarına yaslanmış bir ülkedir.Türkiye sınırlarına çok yakın mesafede olan aynı zamanda da Avupa birliğinin en büyük 9. ülkesidir. Bulundurduğu avantajlar sayesinde eğitim almak isteyen öğrenciler ve aileler tarafında tercih edilmesi olağandır. Romanya Karadeniz kıyısında olduğu için iklimi daha çok ılıman ve aynı zamanda karasal iklimin hakim olduğu bir yerdir. Oldukça misafirperver bir ülkedir. Özellikle kırsal kesimlerde yabancılar hep güleryüzle karşılanır.

Başlıca şehirleri Bükreş,İaşi, ve Braşov’dur. Bükreş, Romanya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Romanya, tarihi, mirası ve doğal güzellikleri ile her yıl binlerce turiste ve öğrenciye ev sahipliği yapar. Ayrıca bu sayı giderek artmaktadır. Turizm alanında gelişim gösteren önemli bir ülkedir.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Süresi Kaç Yıl?

Romanya’da mühendislik eğitimi 8 sömestr yani toplamda dört yıl sürer. Eğitim aldığınız dört yıl boyunca son derece kapsamlı ve modernbir eğitim görürsünüz. Önemli ve tecrübeli eğitmenler, üniversitelerde öğrencilere eğitim hizmeti sunmaktadır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak sizlere Romanya üniversitelerinde eğitim ile alakalı detaylı olarak bilgilendirmekteyiz.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi YÖK Denkliği Var Mı?

Romanya Avrupa Birliği üyeliği olan, bir Avrupa ülkesidir. Bundan dolayı Bolonga sürecinde anlaşması bulunur. Mezun olduğunuzda alacağınız diploma mavi diploma özelliğindedir. Ülkemizde de, YÖK kurumumuz tarafından kabul edilmektedir. Mezun olan öğrencilerin diplomalarını tüm Avrupa ülkeleri tanımaktadır. Bunun için Eurostar olarak hangi üniversitelerin denkliği var yada denkliği sağlamak için YÖK tarafından sorgulama aşamalarında sizlere gerekli olan tüm desteği vermekteyiz.


Kamboçya  Üniversitesi Eğitimi YÖK Denkliği Sınavı Var Mı?

Romanya’da bilgisayar mühendisliği eğitimi YÖK denkliği sınavı denklik sorgulamasından sonra YÖK tarafından gerekli görülmesi durumunda yapılmalıdır.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Alıp Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Romanya’da eğitim alıp mezun olduktan sonra alınan diplomaların YÖK tarafından tanındığı için, bu ülkeden mezun olan gençler, ülkemizde isterse özel firmalarda isterse resmi kurumlarda çalışabilir.  Dilerseniz de eğitim süreniz devam ediyorken tatil dönemlerinde staj yapabilir böylece hem bilgilerinizi tazelemiş hem de okumak için eğitim bütçenize katkıda bulunmuş olursunuz.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Romanya Avrupa’nın en ekonomik ülkesidir ve genel anlamda ucuz bir ülkedir. Bu nedenle eğitimde harcanan fiyatlar diğer ülkelere aynı zamanda ülkemize göre de  oldukça düşüktür. Öğrenci olmak için genel giderler, kiralar, yeme içme, barınma ve ısınma , birçok Avrupa ülkesine oranla Romanya’da gerçekten ekonomiktir.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Romanya, üniversitelerinde Türk öğrenciler sınavsız olarak kabul edilmektedir. Lise diplomanız ile ülkede bulunan üniversitelere kabul edilebilirsiniz. Ülkede bulunan üniversiteler, YÖK kurumumuz tarafından da tanınmaktadır.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Alan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişi?

Romanya’da eğitim açısında bulunan olanaklar ve ülkemizde puanları çok yüksek olmasına rağmen, orada sınavsız kabul edilme öğrencilerimizi cezbediyor. Böylelikle yüzlerce Türl öğrenci olduğunu ayrıca bu sayının giderek arttığını ve artacağını söyleyebiliriz.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitim Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Romanya ‘da üniversite eğitimi alabilmeniz için, ülkemizde sınava girerek bir üniversitede okumaya hak kazanmış olmanıza gerek yok. Lise diplomanız ile başvuru yaparak istediğiniz bir bölümde okuyabilirsiniz. Romanya’da bulunan üniversitelerin kayıt dönemleri her yıl mayıs ayında başlamaktadır.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Almanın Avantajları?

Romanya,  okumak için ideal ülkelerden biridir. Çünkü oldukça ekonomik ve ucuz bir ülkedir. Ayrıca eğitim olanakları yüksektir. Deneyimli ve uzaman kişiler tarafından eğitim verilmektedir. Bu ülkede eğitim görmek sizin için oldukça faydalı ve avantajlı olacaktır.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Bitiren Mezunlarınız Var Mı?

Eurostar aracılığıyla her yıl yüzlerce öğrenciyi eğitim için Romanya’ya gönderiyoruz Giden öğrencilerimiz kaliteli eğitim alıp mezun olduktan sonra mutlu bir şekilde iş hayatındaki yerlerini alıyorlar. Romanya, üniversitelerinde yüksek kaliteli eğitim verilmesinden dolayı öğrencilerimiz oldukça donanımlı şekilde mezun olmaktadır.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Bursları, Burslu Veya Ücretsiz Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Okuyabilir Miyim?

Romanya’da okumak için, Türkiye’de ki tüm burs imkanlarından faydalanabilirsiniz. İsterseniz özel isterseniz vakıf bursları alabilir ya da devletten geri ödemeli burs olanaklarını da kullanabilirsiniz. Ayrıca Romanya burs imkânları açısından  öğrencilere yardımcı olmaktadır. Farklı ülkelerden gelen öğrencilere başarılarına göre burs olanağı sağlamaktadır.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitim Almanın Şartları

İyi eğitim görmek isterken, farklı kültürler tanımak ve ülkede gezmek isteyen bireyler okumak için farklı ülke arayışlarına girmektedir. Romanya, hem maddi anlamda hem de manevi anlamda kişiye ferahlık sağlayacak ülkeler arasında tercih listelerin en başında yer almaktadır. Lise diplomanız ile istediğiniz üniversitenin bölümünde okuyabilirsiniz. Başka bir şarta gerek yoktur.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları

Romanya’da okumak için herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur. Bu nedenle herhangi bir taban puanına da gerek bulunmaz. Kaliteli ve uzman kişiler tarafından eğitim almak için bölümü seçmeniz ve lise diplomanız ile gitmeniz yeterlidir. Tabi ki iyi eğitim almak için uzman kişilerden yardım almanız önemlidir. Eurostar olarak sizlere en iyi danışmanlık hizmetini vermekteyiz.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Alırken Türkiye’ye Geçiş Nasıl Yapılır?

Romanya’da eğitim alırken okuduğunuz hazırlık dönemi hariç her dönemde Türkiye’ye geçiş yapabilirsiniz. Tabi ki bunun için notlarınız önemlidir. Notlarınızın yüksek olması sizin avantajınıza olacaktır.


Romanya Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi İçin Gerekenler Ve Başvuru Tarihi

Romanya’da mühendislik eğitimi toplamda 4 yıl sürmektedir. Bu ülkede eğitim görmek isteyen öğrencilerimiz,  her yıl mayıs ayında başlayan başvuru süreçlerini takip edip başvuru yapmalıdırlar.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Almak

Romanya’da mühendislik eğitimi almak hem eğitim açısında hem de sosyal açıdan oldukça avantajlıdır. Romanya, Avrupa’nın önde gelen ülkeleri arasında yer almaktadır. Verilen kaliteli eğitimin yanı sıra, bu ülkede okumak aldığınız diploma açısından da oldukça prestijli olmaktadır.


Romanya Bilgisayar Mühendisliği Eğitim Maliyeti Kaç Para?

Romanya oldukça ekonomik ve ucuz bir ülke olmasından dolayı, burada eğitim almak oldukça faydalı olabilir. Öğrenci evleri oldukça ekonomik konaklama biçimidir ve aylık elektrik ve su faturaları dahil olarak 50 Euro dur. Yani orta gelirli bir aile kolaylıkla çocuğunu okutabilir.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Almak Mantıklı Mı?

Romanya, Avrupa birliği üyesi bir ülkedir. Ülkede, ekonomik şartların çok uygun olması ayrıca eğitim alanında Avrupa standartlarında bir eğitim programı izlemesi bakımından bu ülkede eğitim almak istemek çok mantıklı olacaktır.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Almak Zor Mu?

Herhangi bir sınav stresi olmadan, ülkede okuyabiliyor olmak öncelikle sizi oldukça rahat ettirecektir. Ayrıca eğitmenler sizinle yakından ilgilenerek, sizin uyum sağlamanızı ve başarılı olmanızı oldukça destekleyecektir. Hiçbir zorluk olmadan dilediğiniz eğitimi alabilirsiniz.


Romanya’da Bilgisayar Mühendisliği Üniversitelerinin Türkçe Eğitim Veren Fakülteleri Var Mı?

Romanya’da birçok bölümü İngilizce olarak okuyabilirsiniz.Ayrıca bölüme göre  Romence dil eğitimi alması gereken öğrenciler, ilk yıl Bükreş Üniversitesinde dil hazırlık programına alınırlar. dil eğitimi tamamlandıktan sonra ise bölümlerine başlarlar. Ayrıca yüksek kapasiteli öğrenciler için Türkçe eğitim veren sınıflar açılabilir ya da Türkiye’den hocalarımız ders verebilir.

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1