Polonya'da Bilgisayar Mühendisliği

Yurtdışında, sınavsız şekilde eğitim alabileceğiniz, kabul edilebileceğiniz bilgisayar mühendisliği fakülteleri bulunmaktadır.

İçindekiler

Polonya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi

Değerli gençlerimiz, bilgisayar mühendisliği eğitimi almak için ülkemiz üniversiteleri ve fakülteleri ile kısıtlı olmadığınızın altını çizmek isteriz. Yurtdışında, sınavsız şekilde eğitim alabileceğiniz, kabul edilebileceğiniz bilgisayar mühendisliği fakülteleri bulunmaktadır. Önemli olan bu kurumların arasında, avantajlı olacak şekilde sağlıklı seçimler yapmak. Kaliteli bir üniversite ve fakülte olması, hem teorik, hem de pratik anlamda eğitim verilmesi ve akademik kadro çok önemlidir. Öte yandan, gideceğiniz ülkenin gelişmişlik durumunu ve ekonomik olanakları da göz önünde bulundurmak durumundasınız. Tüm bu özellikler dikkate alındığında, ortaya çıkan Polonya’da bilgisayar mühendisliği eğitimi almanın son derece avantajlı olduğudur.


Polonya Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Bilgisayar mühendisliği gibi, gerçekten geçerli ve geleceğin de mesleği olan bir mühendislik eğitimini bu sevimli Avrupa Ülkesi’nde alabilirsiniz. Üniversitelerde, mühendislik eğitimleri ülkede 3.5 ile 4 yıldır. Bir sene dil eğitimi, eğer dil seviyeniz yeterli değilse alma durumunuz söz konusudur.Eğitim dili ise genellikle İngilizce ve Lehçe olarak düzenlenmektedir. Ağırlıklı olarak ise İngilizce dilinde eğitim verilmektedir.


Polonya Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Polonya bilgisayar mühendisliği bölümünden sonra YÖK denkliği için başvurularınızı yapabilirsiniz. YÖK denkliği bulunduğunu belirtelim.


Polonya Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik başvurularınızı, online olarak kurumun resmi sitesi üzerinden yapılacaktır. Bu konuda detaylı bilgileri almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. YÖK denklik sınavı ise, kurum tarafından yapılacak inceleme sonucunda belirlenecektir. Denklik kararı verilebilir ya da denklik sınavına girilmesine kadar verilebilir.


Polonya Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Bilgisayar mühendisliği eğitimi alıp da elbette tatil zamanlarında ülkemizde çalışabilirsiniz. Öğrenci olarak eğitim alırken, harçlığınızı çıkarmak ve kendinizi geliştirmek için de kariyerinize başlayabilirsiniz.


Polonya İnşaat Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Bilgisayar mühendisliği eğitimlerinde en ekonomik rakamları ve harçları, Avrupa Birliği üniversiteleri arasında Polonya Üniversiteleri’nde göreceksiniz. Ülkemizde özel üniversiteleri bir kenara bırakın, normal kurslara ödediğiniz rakamlara bu ülkede fakülte öğrencisi olabilirsiniz. Konaklama, yeme içme, okul harçları hesapladıklarınızın çok altında olacak ve rahatlıkla eğitiminizi alacaksınız.


Polonya Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Sınavsız üniversite hayallerinizi Polonya’da gerçekleştirebilirsiniz. Bir sınav şartı olmadan, ayrıca ülkemizde sınava girmenizin ya da girmemenizin de önem taşımadığı bir sistemde öğrenci olacaksınız. Bu nedenle, diyebiliriz ki bir sınav şartı olmadan, direk kaydınızı yaptırabileceğiniz eğitim Polonya’da.


Polonya’da Bilgisayar mühendisliği okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Çok sayıda öğrencimiz, Polonya Üniversiteleri’nde ve bilgisayar mühendisliği fakültelerinde eğitim almaktadır.


Polonya’da Bilgisayar mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Öğrenci danışmanlarımızın rehberliğinde, siz de Polonya Üniversiteleri’nde bilgisayar mühendisliği fakültelerinde siz de öğrenci olabilirsiniz. Bunun için kayıt sürelerini takip etmelisiniz ve belgelerinizi temin ederek siz de başvurularınızı yapabilirsiniz. Liseden mezun olmanızla, diplomanızla birlikte başvurularınızı yapabilirsiniz.


Polonya’da Bilgisayar mühendisliği Okumanın Avantajları?

Polonya sosyal anlamda gelişmiş, eğitimli ve medeni halka sahip olan bir ülkedir. Kendinizi yabancı gibi hissetmeden, sıcak bir ortamda öğrenci olacaksınız. Bilgisayar mühendisliği eğitimlerinizi, modern laboratuarlar, geniş kaynaklara sahip kütüphaneler, uygun çalışma alanları ve kaliteli akademik kadro eşliğinde alacaksınız. Spor ve sosyal olarak mükemmel kampus olanaklarından yararlanacaksınız. Tüm bunları ekonomik rakamlarla bulacaksınız.


Polonya’da Bilgisayar mühendisliği bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, birçok öğrencimiz Polonya Üniversiteleri’nde, desteklerimizle hizmet almaktadır. Çok sayıda bilgisayar mühendisliği alanlarında eğitim alan mezunlarımız da bulunmaktadır.


Polonya’da bilgisayar mühendisliği eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz bilgisayar mühendisliği okuyabilir miyim?

Avrupa Birliği eğitim fonları açısından, hem Avrupa Ülkeleri’nden, hem de yurtdışından gelen öğrenciler için bolca burs olanakları sunmaktadır. Eğitim burslarına başvurarak, eğitim masraflarınızı gerçekten azaltabilirsiniz. Hatta ücretsiz olarak bilgisayar mühendisliği eğitimlerinizi alabilirsiniz. Polonya içinde devlet tarafından verilen ya da özel firmaların verdiği burs olanaklarından da yararlanabilirsiniz.


Polonya’da bilgisayar mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışmak:

Polonya Üniversiteleri Bologna kriterlerine uygun olan şekilde eğitim vermektedir. Mavi diploma alan öğrencilerimiz de bu noktada son derece avantajlıdır. Birçok ülkede, özellikle Avrupa Ülkeleri’nde mesleğinizi yapabilirsiniz. Ülkemizde de çalışmalarınızı yapabilir, kariyerinize odaklanabilirsiniz. YÖK diploma denkliği açısından da avantajlı durumda olacaksınız. Polonya Üniversiteleri dünya sıralamasında yüksek sıralarda yer alan kurumlardır.


Polonya’da Bilgisayar Mühendisliği Okumak Şartları:

Lise diplomanızı alarak, başvurularınızı yapabilirsiniz. Kayıt olmak için diploma ya da eğitim belgenizi almanız yani resmi olarak lise eğitiminizi tamamlamanız gerekmektedir. Bundan sonra, yapmanız gereken belgelerinizi kesinlikle eksiksiz olarak okula başvuru yaparken teslim etmek. Bundan sonra, kayıt sürelerini es geçmeden başvurularınızı yapmanız da çok önemlidir.


Polonya’da Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları:

Polonya’da bilgisayar mühendisliği fakültesinde eğitim almak bir taban puan şartına ve uygulamasına tabi değildir.


Polonya Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi’nden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Ülkemizde bir bilgisayar mühendisliği fakültesinden, diğer aynı eğitimi veren fakülteye yatay geçiş yapabilirsiniz. Bunu Polonya bilgisayar mühendisliği fakültelerinden, ülkemizdeki bir fakülteye de yapabilirsiniz. Birinci sınıftan başlamak üzere lisans senelerinde yapabilirsiniz, ancak notlarınızın yüksek ortalamada olması çok önemlidir.


Polonya’da Bilgisayar Mühendisliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

15 Mayıs ve sonrasında, yeni sömestre başlamasına kadar kayıtlar alınmaktadır. Bu tarih her sene için geçerlidir.


Polonya’da Bilgisayar Mühendisliği okumak istiyorum:

Bilgisayar mühendisliği son derece geçerli bir meslek ve dünyanın hemen her ülkesinde, çok önemli firmalarda bu mesleği yapabilirsiniz. Ülkemizde de çalışma olanaklarını değerlendirebilirsiniz. Hem sınav şartı olmadan bir üniversitede eğitim almak, hem ekonomik eğitim olanaklarından yararlanmak, hem de geçerli bir eğitim almak için Polonya Üniversiteleri son derece avantajlı.


Polonya’da Bilgisayar Mühendisliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Son derece uygun rakamlar ile Polonya’da inşaat mühendisliği eğitimlerinizi alabilirsiniz. Ortalama gelir grubunda bir ailenin ödeyeceği miktarlarda rakamlardan bahsediyoruz. Sene iki taksitle birlikte, sömestre başlarında harçlarınızı ödeyebilirsiniz. Geçerli bir diploma alacaksınız ve birçok ülkede çalışma şansını da kazanacaksınız.


Polonya’da Bilgisayar Mühendisliği okumak mantıklı mı?

Avrupa’nın en merkezi noktalarından olan bir ülkede, medeni ve kültürlü, sıcak insanların arasında olmak, yeni insanlarla tanışmak size iyi gelecek. Kaliteli üniversitelerde ve fakültelerde, geçerli diploma alacağınız, seçkin akademik kadro ile eğitileceksiniz. Modern donanımları olan ve teknik açıdan mükemmel çalışma alanları sizleri bekliyor.


Polonya’da Bilgisayar Mühendisliği okumak zor mu?

Sizinle yakından ilgilenecek bilgisayar mühendisliği eğitimlerinde, asla zorlanmadan eğitimlerinizi alacaksınız. Derslere girdiğinizde öğrenci olarak sizinle birebir ilgilenecek hocalar ve donanımlı bir altyapı sizi bekliyor olacak. Kampus içinde, çalışmalarınızı yapmanız için etüt salonlarında, internet kullanarak zaman geçirebilirsiniz. Derslerden arta kalan zamanlarınızda, spor, sanat ve kültür aktivitelerini yapabilirsiniz. Konaklamak için uygun fiyatlı seçenekleri sizleri bekliyor. Yurtları ya da kiralık oda ile daire seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.


Polonya’da Türkçe bilgisayar mühendisliği veren üniversitelerin bilgisayar mühendisliği fakülteleri var mı?

Türkçe destekli bilgisayar mühendisliği eğitimlerini almak, Polonya Üniversiteleri’ni bu noktada değerlendirmek için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Her konuda olduğu gibi, en doğru üniversite ve fakülte seçimlerinizle de sizlerleyiz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1