Slovakya'da Bilgisayar Mühendisliği

Öğrencilerimizin sınavla yerleştikleri takdirde yüksek puan alması gereken bilgisayar mühendisliği bölümünde sınavsız okumayı isteyenler için Slovakya'da Bilgisayar Mühendisliği ideal tercihtir.

Slovakya'da Eğitim

İçindekiler

Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği

Öğrencilerimizin sınavla yerleştikleri takdirde yüksek puan alması gereken bilgisayar mühendisliği bölümünde sınavsız okumayı isteyenler için Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği ideal tercihtir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda lise diploması aslı ile kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Puan barajına takılmadan, sınav stresi yaşamadan kariyerinize yön vermek istediğiniz alanda eğitim görebilirsiniz.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği eğitim süresi lisans ve hazırlık olarak toplam 5 yıldır. Öğrencilerimiz dil yeterliliği bakımından 1 yıl hazırlık okurlar. Hazırlık sonunda başarılı olan öğrencilerimiz 4 yıllık lisans eğitimine başlar.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Yök Denkliği Var mı?

Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği eğitimi veren üniversiteler Yök tarafından tanınan köklü eğitim kurumlarıdır. Üniversitelerin Yök denkliği hakkında öğrencilerimiz danışmanlarımızdan bilgi alabilir. Ayrıca Yök denklik merkezi ve internet sitesi üzerinden de sorgulama yapabilirler. Yök tarafından tanınan üniversitelerde eğitim alan öğrencilerimizin Yök denkliği alma bakımından zorluk çekmeyeceklerini söyleyebiliriz.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Yök Denklik Sınavı Nedir?

Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Yök denklik sınavı öğrencilerimizin eğitim düzeyinin ölçüldüğü bir sınavdır. İlmi hüviyet tespiti ve yapılandırılmış klinik sınavı olarak adlandırılan bu sınav her yıl Yök tarafından düzenlenir. Yök internet sitesinden sınav hakkında duyurular yapmaktadır. Öğrencilerimiz bu duyuruları takip edebilir ya da danışmanlarımızdan sınav hakkında bilgi alabilir.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Öğrencilerimiz Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışma hakkında da araştırma yapmaktadır. Mezun öğrencilerimiz diplomalarına denklik aldıktan sonra Türkiye’deki her kurumda çalışabilirler. Eğitimlerine devam eden öğrencilerimiz ise part time çalışma olanaklarını değerlendirebilir.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Kaç Para Fiyatları Nedir?

Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği bölümünde hem sınavsız okumak hem de makul fiyatlara okumayı tercih edebilirsiniz. Bu bölümde eğitim veren üniversiteler yıllık eğitim harçlarını makul düzeyde belirlemektedir. Öğrencilerimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizde danışmanlarımızdan fiyatlar hakkında bilgi alabilir.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Sınavsız Mümkün mü?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği sınavsız olarak sunulan bir eğitim olanağıdır. Öğrencilerimiz ÖSYM tarafından düzenlenen üniversite sınavına girmeden kaydını yaptırabilir. Ayrıca üniversitelerin de öğrencilerimiz için bir sınav koşulu bulunmamaktadır.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Eurostar olarak her sene kayıt döneminde Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okumak isteyen öğrencilerimizin kaydını yapıyoruz. Öğrencilerimiz her sene bu bölüme daha fazla ilgi göstermektedir. Sınavsız olarak bilgisayar mühendisliği okumak öğrencilerimize cazip gelmektedir. Bu nedenle bölümde çok sayıda Türk öğrencinin okuduğunu belirtebiliriz.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği okumak isteyenler kayıt döneminde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza başvurularını yapabilir. Başvuru sırasında sınava girmiş olmaları önemli değildir. Çünkü lise diplomalarını alan öğrencilerimiz bu bölümde okumaya başlayabilir.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Okumanın Avantajları?

Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği okumanın avantajları kayıt aşamasında başlar. Sınavsız kayıt olarak okumaya başladıkları bölümde Avrupa standartlarında eğitim alırlar. En iyi akademisyenlerden eğitim aldıklarından donanımlı mezun olurlar. Bilgisayar mühendisi olarak Türkiye ve Avrupa ülkelerinde çalışma olanağına sahip olurlar.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Bitiren Mezunlarınız Var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği bölümüne kayıt yaptığımız öğrencilerimizin sayısı her yıl artmaktadır. Öğrencilerimizin bir kısmı eğitimine devam ederken, mezunlarımız da bir hayli fazladır. Kayıt aşamasında olan öğrencilerimiz mezunlarımız ile görüşerek bölüm hakkında bilgi alabilirler.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Bursları – Burslu veya Ücretsiz Bilgisayar Muhendisligi Fakültesi Okuyabilir miyim?

Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği eğitimi veren üniversitelerdeki burs koşulları üniversite bünyesinde belirlenir. Danışmanlarımız kayıt döneminde burs koşullarını öğrencilerimize aktarmaktadır. Bölümde okuyan öğrencilerimiz de akademik başarıları ölçüsünde üniversiteden burs alma hakkına da sahiptir.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışma isteği olan öğrencilerimiz diplomalarına denklik alarak çalışma yaşamına adım atabilir. Bilgisayar mühendisi olarak resmi ve özel kurumlarda çalışabilirler. Eğitimleri sırasında ise öğrencilerimizin derslerine devam etmeleri gerektiğinden sadece ara tatillerde çalışma olanağı bulabilirler.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Okumanın Şartları

Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği okumak için yerine getiremeyeceğiniz şartlar bulunmamaktadır. Liseden mezun olanlar bilgisayar mühendisliği alanına ilgi duyuyorsa, kariyerine bu alanda devam etmek istiyorsa Eurostar merkezlerimize gelerek kayıt işlemini yaptırabilir. Sınav şartı, taban puan şartı, başarı ortalaması şartı gibi zorluklarla karşılaşmazlar.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları

Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği bölümü Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanları merkezlerimizde sınavsız sunulan bir eğitim fırsatıdır. Ülkemizde yüksek taban puanlar ile okuyabileceğiniz bölüme lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz. Bu alanda eğitim veren üniversitelerde öğrencilerimizi sınava tabi tutmadan kabul etmektedir. Bu nedenle öğrencilerimizde taban puan endişesi olmasın.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği fakültesinde eğitim gören öğrencilerimiz Türkiye’ye yatay geçiş yapmak isterlerse aynı yıl yapılan üniversite sınavına girerek en az 180 puan almalıdır. Ayrıca üniversitedeki akademik başarı ortalaması da en az 40,2 düzeyinde olmalıdır. Bu koşulları sağladıklarında yatay geçiş için başvuru yapabilirler.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizde kayıt başvuru tarihi her yıl 15 Mayıstan itibaren başlamaktadır. Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği okumak isteyen öğrencilerimiz danışmanlarımızdan kayıt için gereken lise diploması, fotoğraf, nüfus sureti gibi belgeleri öğrenerek randevusunu alabilirler.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Okumak İstiyorum

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize gelen öğrencilerimiz Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği okumak istiyorlarsa danışmanlarımız ile kayıt işlemlerini tamamlayabilir. Sınava girmeden üniversiteli olma hayalini gerçekleştirebilir. Sayısal alanda başarılı olan, bilgisayar mühendisi olarak yönünü çizmek isteyen öğrencilerimiz kayıt kabul belgelerini alarak bölümde okumaya başlayabilir.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Öğrencilerimiz Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği okumanın maliyetini de araştırmaktadır. Danışmanlarımız kendilerine üniversitelerin eğitim harçları hakkında bilgi vermektedir. Öğrencilerimiz makul eğitim harçları ödeyerek, bölümde okuyabilirler. Eğitimleri boyunca ülkedeki yaşam koşulları da uygun seviyelerdedir. Barınma, ulaşım gibi giderlerini karşılarken zorlanmazlar. Üniversitelerin modern yurtlarında kalabilir, öğrenciler için uygun fiyatlı yeme içme olanaklarından yararlanabilirsiniz.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Okumak Mantıklı mı?

Ülkemizde yüksek puan alarak yerleşebileceğiniz bilgisayar mühendisliği bölümüne ne yazık ki çok sayıda öğrencimiz girememektedir. Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği okumak ise sınavsız olduğu için isteyen her öğrencimizin ulaşabileceği bir olanaktır. Bu bölümde eğitim veren üniversiteler dünyada tanınmış köklü eğitim kurumlarıdır. Eğitim kalitesinden hiç kuşku duymadan kaydınızı yaptırabilirsiniz.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Okumak Zor mu?

Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği okumak zor değildir. Bu bölümde eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerimiz tereddüt etmeden kaydını yaptırabilir. Sayısal alanda başarılı olan öğrencilerimizin zorluk çekeceğini düşünmüyoruz. Yeni kültürlerle tanışmak, başka bir ülkede eğitim görmek öğrencilerimizin ufkunu açacaktır.


Slovakyada Türkçe Bilgisayar Muhendisligi Egitimi Veren Üniversitelerinin Bilgisayar Muhendisligi Fakülteleri Var mı?

Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği eğitim veren üniversitelerde okuyan Türk öğrencilerin sayısı hızla artmaktadır. Üniversitelerde Türk öğrencilerin sayısı arttıkça Türkçe destekli dersler vermeye, Türkçe sınıflar açmaya başlamıştır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda danışmanlarımız Türkçe eğitim alabileceğiniz fakülteler hakkında bilgi vermektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1