Sırbistan'da Bilgisayar Mühendisliği

Kariyer hedefi bilgisayar mühendisliği olan öğrencilerimizin üniversite sınavına girerek yüksek bir puan almaları gerekmektedir. Sirbistanda bilgisayar muhendisligi bölümü ise öğrencilerimizin sınava girmeden, taban puan gerektirmeyen bir eğitim fırsatıdır.

Sırbistan'da Eğitim

İçindekiler

Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi

Kariyer hedefi bilgisayar mühendisliği olan öğrencilerimizin üniversite sınavına girerek yüksek bir puan almaları gerekmektedir. Sirbistanda bilgisayar muhendisligi bölümü ise öğrencilerimizin sınava girmeden, taban puan gerektirmeyen bir eğitim fırsatıdır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizde bu bölümle ilgili kayıt dönemlerinde öğrencilerimizin yoğun ilgisi ile karşılaşmaktayız. Öğrencilerimiz liseden mezun olduklarında hayallerindeki üniversiteye girme olanağına sahip oluyor.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Sirbistanda bilgisayar muhendisligi bölümünde eğitim lisans düzeyinde verilmektedir. Öğrencilerimiz bölümde 4 yıl lisans eğitimi alır. Ayrıca dil yeterliliği bakımından hazırlık okuyacak öğrencilerimizin lisans eğitimine başlamadan 1 yıl hazırlık okuması gerekir. Dolayısıyla eğitim süresi 5 yıl olmaktadır.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Yök Denkliği Var mı?

Sirbistanda bilgisayar muhendisligi eğitimi veren köklü üniversiteler bulunmaktadır. Öğrencilerimiz eğitimlerine Yök tarafından tanınan bu üniversitelerde devam etmektedir. Bu nedenle bölümün Yök denkliği bulunmaktadır. Konu hakkında bilgi almak isteyen öğrencilerimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan danışmanlarımızdan, Yök denklik merkezi ve internet sitesinden doğru bilgiye ulaşabilir.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Yök Denklik Sınavı Nedir?

Sirbistanda bilgisayar muhendisligi Yök denklik sınavı her yıl düzenlenen ilmi hüviyet tespiti ve yapılandırılmış klinik sınavı adı verilen sınavdır. Yök bu sınav hakkında her yıl internet sitesi üzerinden duyuru yapmaktadır. Sınav mezunların eğitim düzeyini ölçmeyi ve diplomalarına denklik vermeyi hedeflemektedir.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Sirbistanda bilgisayar muhendisligi okuyup Türkiye’de çalışabilme konusunda tereddütleri olan öğrencilerimiz olabilir. Öğrencilerimiz mezun olduklarında Yök denkliğini aldıktan sonra Türkiye’de çalışmasının önünde bir engel kalmamaktadır. Öğrencilerimiz bilgisayar mühendisi olarak her kurumda çalışma olanağına sahip olurlar.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Kaç Para Fiyatları Nedir?

Sirbistanda bilgisayar muhendisligi okumanın fiyatları hakkında çok sayıda soru gelmektedir. Bu eğitimi veren üniversitelerin oldukça makul yıllık eğitim harçları bulunmaktadır. Öğrencilerimiz eğitimlerine bu bölümde devam etmek istiyorlarsa mutlaka fırsatı değerlendirmeli.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Sınavsız Mümkün mü?

Sirbistanda bilgisayar muhendisligi öğrencilerimiz için sınavsız sunulan bir eğitim olanağıdır. Öğrencilerimizin hem üniversite sınavına girmelerine gerek kalmaz hem de eğitimi veren üniversitelerin sınava girme koşulu bulunmamaktadır. Bu bölümde okumaları için lise diplomaları yeterlidir.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak kayıt dönemleri geldiğinde Sirbistanda bilgisayar muhendisligi bölümüne kayıt yaptığımız Türk öğrencilerin sayısı her sene artmaktadır. Kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimize bu bölümde okuyan çok sayıda Türk öğrencinin olduğunu söyleyebiliriz.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Sirbistanda bilgisayar muhendisligi okumak isteyenlerin yapması gereken lise diploması aslı ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza başvuru yapabilir. Danışmanlarımız üniversite ile iletişime geçerek kayıt kabul belgenizi kısa sürede size teslim edecektir.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Okumanın Avantajları?

Sirbistanda bilgisayar muhendisligi okumak eğitiminizi Bologna sürecine uyumlu almanızı, Avrupa standartlarında eğitim almanızı sağlar. Mezun olduğunuzda sadece Türkiye’de değil tüm Avrupa ülkelerinde diplomanız ile çalışma olanağına kavuşursunuz. Yeni bir kültürle iç içe bir eğitim yaşamınız olur.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Bitiren Mezunlarınız Var mı?

Eurostar bürolarında her yıl artan sayıda kaydını yaptığımız öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerimizin bir kısmı Sirbistanda bilgisayar muhendisligi eğitimine devam ederken, bir kısmı da mezun olmuş ve kariyerlerinde emin adımlarla ilerlemektedir. Bu bölüme kayıt yaptırmayı düşünen öğrencilerimiz istedikleri takdirde mezunlarımız ile görüşerek fikir alışverişinde bulunabilir, bölüm hakkında bilgi sahibi olabilir.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Bilgisayar Muhendisligi Fakültesi Okuyabilir miyim?

Sirbistanda bilgisayar muhendisligi eğitimi alabileceğiniz üniversitelerde burs koşulları üniversite bünyesinde belirlenir. Dolayısıyla kayıt sırasında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan burs koşullarını öğrenebilirsiniz. Eğitimine başlayan öğrencilerimiz ise ilk yıl akademik başarış yüksek olursa yine burs alma, ücretsiz eğitim görme avantajları bulunmaktadır.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Sirbistanda bilgisayar muhendisligi okuyan öğrencilerimiz mezun olduktan sonra diploma denkliği alarak Türkiye’de çalışabilir. Eğitimleri boyunca akademik yılda derslerine devam etmeleri gerekir. Ara tatillerde ise Türkiye’de part time işlerde çalışmalarında sakınca bulunmaz.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Okumanın Şartları

Öğrencilerimiz üniversite sınavına girmeden Sirbistanda bilgisayar muhendisligi okuyabilir. Liseden mezun olmaları bu bölümde okumaları için yeterlidir. Danışmanlarımız kayıt için gerekenleri kendilerine bildirecektir. Bilgisayar mühendisliği bölümünde okumanız için zor koşullar bulunmadığından, kaydınızı yaptırarak kariyerinizde önemli bir adım atabilirsiniz.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Taban Puanları

Sirbistanda bilgisayar muhendisligi bölümü için üniversiteler bir sınav koşulu koymaz. Ayrıca Türkiye’de yapılan üniversite sınavına da girmeye gerek olmaz. Dolayısıyla öğrencilerimizin taban puanlara ihtiyacı bulunmamaktadır. Taban puan dışında not ortalaması gibi koşullar da yoktur. Öğrencilerimiz gönül rahatlığı ile okumak için bu bölümü tercih edebilir.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Öğrencilerimiz Sirbistanda bilgisayar muhendisligi fakültesinde yatay geçiş ile Türkiye’de okumak istediklerinde üniversite sınavına girerek en az 180 puan almalıdır. Ayrıca fakültede akademik not ortalamalarının da en az 40,2 seviyesinde olması gerekir. Bu koşulları sağlayanlar tercih yaparak yatay geçiş hakkından yararlanabilir.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Yurtdışı eğitim için kayıt dönemleri her yıl 15 Mayıs tarihinden itibaren başlamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza başvuran öğrencilerimiz kayıt için gerekenler hakkında danışmanlarımızdan bilgi alabilir. Kayıt sırasında lise diploması aslı dışında gereken fotoğraf gibi belgeleri de yanınızda bulundurmalısınız.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Okumak İstiyorum

Hedefiniz Sirbistanda bilgisayar muhendisligi okumak ise öncelikle liseden mezun olmalısınız. Lise diplomanızın aslı ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize gelerek kaydınızı yaptırabilirsiniz. Üniversiteden alacağınız kayıt kabul belgeniz ile bilgisayar mühendisliği bölümünde okuyabilirsiniz.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Sirbistanda bilgisayar muhendisligi okuyan öğrencilerimizin yıllık eğitim harçları dışında, eğitimleri boyunca günlük yaşam giderleri de olur. Bu masrafların hepsini dikkate aldığımızda eğitim süresinde makul ücretlerle bu alanda okuyabilirsiniz. Masraflarınızın Türkiye’de eğitim aldığınızda bundan daha düşük olmayacağını da belirtebiliriz.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Okumak Mantıklı mı?

Liseden mezun olduktan sonra Sirbistanda bilgisayar muhendisligi okumaya karar verdiğinizde üniversite sınavı stresine girmenize gerek kalmadan eğitiminize devam edebilirsiniz. Vereceğiniz kararın ne kadar mantıklı olduğunu sınavsız üniversite hayaliniz gerçeğe dönüştüğünde anlayabilirsiniz. Alacağınız eğitimin kalitesinden de hiç kuşkunuz olmasın. Avrupa standardında en iyi eğitim olanaklarından faydalanırsınız.


Sirbistanda Bilgisayar Muhendisligi Okumak Zor mu?

Bilgisayar mühendisliği bölümü biraz özveri isteyen, çalışmayı gerektiren ve öğrencilerimizin severek öğrenim görmesini gerektiren bir bölümdür. Ancak geleceğin mesleği olarak görülmesi nedeniyle öğrencilerimiz Sirbistanda bilgisayar muhendisligi bölümünü çok tercih etmektedir. Bu nedenle derslerine daha fazla eğilmekte ve zorluk çekmemektedirler.


Sirbistanda Türkçe Bilgisayar Muhendisligi Egitimi Veren Üniversitelerinin Bilgisayar Muhendisligi Fakülteleri Var mı?

Sirbistanda Türkçe bilgisayar muhendisligi eğitimi veren üniversiteler olmasa da, Türk öğrencilerin bu bölüme ilgi göstermesi ve sayılarının artması ile birlikte Türkçe destekli dersler verilmeye, bazı üniversitelerde Türkçe sınıflar açılmaya başlanmıştır. Öğrencilerimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizde bu konuda danışmanlarımızdan detaylı bir bilgi alabilir.

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1