Moldova'da Bilgisayar Mühendisliği

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde öğrenci danışmanlarımızdan bu avantajlı eğitim seçenekleri için bilgi ve destek alabilirsiniz.

İçindekiler

Moldova Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi

Gelişen teknoloji ve internet kullanımları ile son derece gözde olan bir meslek var. Bilgisayar mühendisliği. Günümüzde,bilgisayar ve internet kullanımı olmadan hiçbir işin yapılmadığı malum. Bu noktada, bilgisayar mühendislerinin de çalışma alanlarının ne kadar yaygın olduğunu belirtmeye herhalde gerek yok. Bu eğitimi almak için elbette ülkemiz üniversitelerini tercih edebilirsiniz. Tabi, zorlayıcı bir eliminasyon sistemi olan üniversite giriş sınavlarına hazırlanmayı göze alırsanız. Yurtdışında bilgisayar mühendisliği eğitim almaya ne dersiniz? Bunu Moldova Üniversiteleri bilgisayar mühendisliği fakültelerine avantajlı şekilde yapabilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde öğrenci danışmanlarımızdan bu avantajlı eğitim seçenekleri için bilgi ve destek alabilirsiniz.


Moldova Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Moldova bilgisayar mühendisliği fakültelerinde lisans eğitimleri dört yıldır. Öğrenciler, bunun üzerine, elbette ülkemizden eğitim için giden öğrencilerimiz de mezun olmalarını takiben, yüksek lisans ile doktora programlarına devam edebilirler. Dil eğitimi için de hazırlık sınıfında öğrenci olarak bulunacaksınız ve okulun eğitim dilini öğreneceksiniz.


Moldova Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Akreditasyonu olan ve YÖK tarafından tanınan Moldova inşaat mühendisliği eğitimlerinizde, aldığınız diplomalarda YÖK denkliği avantajı olduğunu ekleyelim.


Moldova Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yurtdışından aldıkları eğitimleri sonucunda, diplomalarını alarak ülkemizde çalışmak isteyen gençler, YÖK denklik başvurularını yapmalıdır. Buna göre, online şekilde resmi kurum internet sitesi üzerinden yapılan diplomaların denkliği başvurularında yapılan inceleme ile denklik sınavına girmenize karar verilebilir.


Moldova Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Bir yandan, Moldova bilgisayar mühendisliği eğitimi alıp, öbür yandan da tatil zamanlarında, ülkemizde çalışabilirsiniz. Bu şekilde, deneyim kazanmanız ve pratik anlamda kendinizi geliştirmeniz mümkün olacaktır.


Moldova Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Bilgisayar mühendisliği gibi son derece geçerli bir alanda eğitim almak, üstelik bunu da son derece ekonomik rakamlarla yapmak için Moldova Üniversiteleri kesinlikle biçilmiş kaftan. Yıllık harç rakamları son derece uygundur ve kesinlikle zorlanmayacaksınız. Senelik olarak sömestre başlarında olmak üzere, iki defada ödemelerinizi yapabilirsiniz. Genel anlamda yaşam giderleri bakımından da zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz.


Moldova Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Moldova Üniversiteleri’ne ve özel anlamda bilgisayar mühendisliği fakültesine bir sınav şartı olmadan giriş yapabilirsiniz. Bilgisayar mühendisliği fakültelerinde öğrencilerimiz için kesinlikle bir sınav şartı ve taban puan uygulaması söz konusu değildir. Bu nedenle, kayıt zamanlarında, gerekli belgelerinizi eklemek suretiyle başvurularınızı yapabilirsiniz.


Moldova’da Bilgisayar Mühendisliği okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Kaliteli eğitim, modern çalışma alanları, akademik çevrelerin mükemmel olması ve öğrenciler ile birebir ilgilenmesi ile bilgisayar mühendisliği eğitimi Moldova’da öğrencilerimiz tarafından da haklı olarak çok fazla tercih edilmektedir.


Moldova’da Bilgisayar Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Moldova Üniversiteleri’nde bilgisayar mühendisliği eğitimi almak için, detaylı bilgileri almak öğrenci danışmanlarımızla mümkündür. Bundan başka, bir sınava girmenize, not ortalaması yapmanıza gerek kalmadan diplomalarınızla başvurarak okula kabul edilebilirsiniz. Kayıt zamanlarını ve kontenjanları da düzenli olarak takip etmelisiniz. Belgelerinizi eksiksiz olarak tamamlamanız yeterlidir.


Moldova’da Bilgisayar Mühendisliği Okumanın Avantajları?

Alanlarında önemli isimler olan hocaların sizinle birebir şekilde ilgilenmesi ile derslerinizi eksiksiz şekilde öğreneceksiniz. Kampus genelinde, kütüphane, modern laboratuarlar, çalışma alanları, internet sistemi ve modern eğitim sistemleri sizleri beklemektedir. Eğitiminizi dünya standartlarında alacaksınız. Üstelik okul harçları da son derece makul rakamlar ve ödemekte zorlanmayacaksınız.


Moldova’da Bilgisayar Mühendisliği bitirenler,mezunlarınız var mı?

Moldova’da bilgisayar mühendisliği eğitimleri alarak, siz de memnun olan ve çalışmalarına devam eden öğrencilerimizden biri olabilirsiniz.


Moldova’da Bilgisayar Mühendisliği eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz psikoloji okuyabilir miyim?

Bilgisayar mühendisliği fakültesinde eğitiminizi alırken, notlarınızı yüksek tutmaya özellikle dikkat edin. Bu sizin burs almanız için avantajınıza olacaktır. Burs ve kredi olanakları ülkemizde olduğu gibi, yurtdışında ve özellikle Moldova gibi Avrupa Ülkeleri’nde de söz konusudur. Özellikle yabancı öğrenciler için de bu imkanın olduğunu ekleyelim. Burs olarak, tam zamanlı bir burs alırsanız eğitiminiz sizin için tamamen ücretsiz olacaktır. Yarı zamanlı burslarda ise bir miktar ödeme yapmanız gerekmektedir. Kredi ise ülkemizdeki gibi geri ödemelidir.


Moldova’da Bilgisayar mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışmak:

Moldova’da bilgisayar mühendisliği eğitiminizi aldıktan sonra, ülkemize dönerek çalışa hayatınıza başlayabilirsiniz. Unutmayın ki, Bologna kriterlerine uygun şekilde eğitim alacaksınız ve bu da size uluslararası anlamda geçerli bir diploma sunacak. Aynı şekilde, ülkemizde de YÖK denkliği açısından avantajlı olacaksınız. Denklik için başvurularınızı yaptıktan sonra, bilgisayar mühendisi olarak çalışma hayatınıza başlayabilirsiniz.


Moldova’da Bilgisayar Mühendisliği Okumak Şartları:

Lise türünüz ve eğitim aldığınız bölümün önemi olmadan, üniversitede bilgisayar mühendisliği eğitimi almak için Moldova Üniversiteleri’ne başvurabilirsiniz. Bu kadar seçkin bir okulda ve eğitimi almak için sınav şartının olmaması öğrencilerimiz için son derece avantajlı. Ancak, kontenjanların sınırlı ve ilginin de bir hayli yüksek olduğunu belirtelim. Bu nedenle, ertelemeden işlemlerinizi yapmalısınız.


Moldova’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları:

Moldova bilgisayar mühendisliği eğitimi almak için taban puan şartı olmadığını ekleyelim.


Moldova Bilgisayar Mühendisliği Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Hazırlık yani dil eğitimi sınıfı hariç olmak üzere, birinci sınıftan başlayarak, lisans senelerinde notlarında başarılı olan öğrencilerimiz, ülkemizdeki bir bilgisayar mühendisliği fakültesine yatay geçiş yapabilirler. Bu noktada, not ortalamanızın son derece önemli olduğunun altını tekrar çizelim.


Moldova’da Bilgisayar Mühendisliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Her sene 15 mayıs ve sonrasında kayıt dönemleri başlamaktadır. Ön kayıt ise her zaman danışmanlığımızdan bilgi alarak yapılabilir.


Moldova’da Bilgisayar Mühendisliği okumak istiyorum:

Bilgisayar mühendisliği, dünyanın dört bir yanında yapabileceğiniz, her zaman çalışma alanları bulacağınız mükemmel bir meslek. Geleceğin mesleği olarak seçebilir, aldığınız eğitim üzerine kendinizi geliştirecek alanlarda yüksek lisans ve doktora eğitimleri de alabilirsiniz. Sınava hazırlanmak istemiyor ve direk olarak amaçladığınız bilgisayar mühendisliği bölümüne girmek istiyorsanız, bunu Moldova’da bilgisayar mühendisliği eğitimi alarak yapabilirsiniz.


Moldova’da Bilgisayar Mühendisliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Moldova, ekonomik anlamda, ülkemize ve Avrupa Ülkelerine oranla gerçekten ucuz bir ülke. Bu durum öğrencilerimiz için de son derece avantajlı olmaktadır. Zorlanmadan eğitim maliyetlerinizi hem siz, hem de aileniz karşılayabilirsiniz.


Moldova’da Bilgisayar Mühendisliği okumak mantıklı mı?

Bir öğrenci olarak, mutlu ve huzurlu olacağınız bir ülkede ve kentlerde bulunmanız gerçekten çok yerinde olacaktır. Moldova ülkemize yakın ve sevecen insanları ile dikkat çeken bir ülkedir. Eğitim kalitesi bakımından ise beklentileri karşılar özelliklerdedir. Sizinle yakından ilgilenecek ve her sorunuzda sizinle olacak hocalar, modern eğitim sistemleri de kaliteli bir eğitim almanızı sağlayacaktır.


Moldova’da Bilgisayar Mühendisliği okumak zor mu?

Kaliteli eğitim seçenekleri ve danışacağınız seçkin hocalar olduktan sonra, eğitiminizi zorlanmadan alabilirsiniz. İnternet donanımlı modern kampuslar çalışmalarınızı sağlıklı olarak yapmanız için düzenlenmektedir. Yurtdışından gelen öğrenciler, kesinlikle bir ayrıma tutulmaz ve her zaman eşit eğitim uygulanır.


Moldova’da Türkçe bilgisayar mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin inşaat mühendisliği fakülteleri var mı?

Türkçe destekli eğitimler ve özellikle bilgisayar mühendisliği alanında eğitim konusunda bilgi almak için rehberliğimizden yararlanabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1