Avusturya'da Üniversite Eğitimi

Avusturya'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Avusturya'da Eğitim

Avusturya’da Üniversite

Birçok ünlü klasik müzik sanatçısının yetiştiği, adeta bir kültür sanat ülkesi olan Avusturya’da üniversite öğrencisi olmak artık çok fazla kolay… Avusturya’da öğrencilik hayatına başladığınızda tıpkı zamanda çalışma imkanıda bulabilirsiniz aylık maaşınız 600€ ya denk gelmektedir. Eğitim dili ingilizce ve Almancadır. Lisans ve yüksek lisans programları bulunur. Yüksek lisans eğitiminin derhal ardından doktora eğitimine başlamış olursunuz.
Federal Avusturya Cumhuriyeti dokuz eyaletten oluşmaktadır. Başkenti Viyana yaklaşık şekilde , 1,7 milyon nüfusa sahiptir.

üniversite eğitim sistemi Anglo Sakson sistemine 2003 yılında geçiş yapmıştır. Akademik dönem Yaz ve Kış olmak üzere ikiye ayrılır. Avusturya’da eğitim almak istiyorsanız şayet Almanca yeterlilik sınavını geçmek zorundasınız. Yurtlarda barınma ücreti 190-225€ dur. eğer evde kalmayı seçerseniz kiralar 400€-600€ içinde değişiklik göstermektedir. 20-30€ karşılığında sıhhat hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. “Aufenthaltserlaubnis für Studierende” talebe vizesi yahut Shengen vizesiyle Avusturya’ya gidebilirsiniz. Ulaşım otobüs ve demiryoluyla sağlanmaktadır.

En adlandırılan popüler üniversitelerin başında;

Viyana üniversitesi, Viyana Teknik üniversitesi, Viyana ekonomi üniversitesi, Viyana Veterinerlik üniversitesi, Viyana Müzik ve Görsel Sanatlar üniversitesi , Viyana Tıp üniversitesi, Graz Teknik üniversitesi, Linz, Linz Johannese Kepler üniversitesi…

Sende içindeki potansiyeli kaliteli eğitimle birleştirmek istiyorsan bilim-kültür-sanat ülkesi Avusturya’da eğitime merhaba diyebilirsin…

Avusturyada üniversite Eğitimi Türkiyeden Gelicek öğrenciler için dikkat çekici şartları bulunmaktadır Bunları Size Kısaca şu şekilde özetleyebiliriz

1 Avusturyada Okumak arzuladığınız bölümü yurdumuzda Kazanmış Olmanız gerekmektedir

2. Vize için Bankada Yeterli Miktarda para Koymanız gerekmektedir

üç.Avusturya Vize Alabilmek için Herhangi bir Sabıkanız Olmamanız Gerekir

önce Bu şartları Yerine Getirmeniz Gerekiyor eğer bu şartları Yerine Getiriyorum Diyorsanız Devam Edelim

Avusturyada Eğitim için Viyana Başta Olmak üzere birden fazla şehirde üniversiteleri bulunmaktadır. Viyana üniversitesi Aralarında En Kaliteli ve 1.sırada yer alıyor.

Avusturya Bilgi Bankası


Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1