Arapça Üniversite Okumak

Bahreyn'de üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Bahreyn'de Eğitim

Bahreyn’de Üniversite Okumak

Bahreyn’deki üniversite, Amerikan üniversitelerinden farklı bir canavardır. Bahreyn’de üniversite kavramı tamamen farklıdır ve öğrencilerin yaşam tarzı ABD’deki akranlarından çok farklıdır. Bahreyn’de üniversite gençler için bir geçit törenidir. Öğrenmenin, büyümenin ve ömür boyu arkadaş edinmenin zamanı geldi.

Bahreyn’deki üniversite, sadece bir öğrenim yeri olmaktan çok bir yaşam tarzıdır. Öğrencilerin çok fazla boş zamanı vardır ve zamanlarını nasıl geçireceklerini seçebilirler. Tercihlerine ve akademik performanslarına göre kampüs içinde veya kampüs dışında yaşayabilirler. Çoğu üniversite binası, kafeteryalar, spor salonları, kütüphaneler ve bilgisayar laboratuvarları gibi birçok olanakla klimalıdır. Öğrencilerin üniversitedeki sosyal deneyimlerini geliştirmek için katılabilecekleri kulüpler ve topluluklar da vardır. Çoğu kulüp, öğrencilerin üniversitede okudukları akademik konularla ilişkilendirilir, böylece pratik becerilerini geliştirmek için sınıfta öğrendiklerini nasıl uygulayacaklarını öğrenirler.

Öğrencilerin üniversitede öğrendiklerini göstermelerinin bir yolu da hujra olarak bilinen mezuniyet törenlerinde sertifika veya özel diploma almaktır. Törenler genellikle kurumun akademik programına bağlı olarak 2. veya 3. yarıyılın sonunda yapılır. Öğrenciler aynı zamanda üniversitedeyken, gruplarındaki benzer düşünen bireylerle iletişim kurmalarına olanak tanıyan takhdeh adı verilen grup sohbetleri aracılığıyla sosyal bağlantılarını sürdürürler. Gruplar genellikle belirli üniversiteler, programlar veya fakültelerle ilişkilendirilir, böylece benzer düşünceye sahip bireyler üniversitede okurken etkileşim kurabilirler. Grup sohbetleri, öğrencilere sınavları nasıl planlayacaklarını ve etkili bir şekilde nasıl çalışacaklarını öğretir ve grup etkinlikleri ve etkinlikleri için haftalık katılım kotalarını zorunlu kılarak üyeler arasında sağlıklı sosyal yaşam tarzlarını teşvik eder.

Bahreyn’de üniversite okumak kolay değil; Bu ortamda başarılı olmak için çok çalışmak, motivasyon ve açık fikirli olmak gerekir! Öğrencilerin Bahreyn’de üniversiteye devam ederken hızlı bir şekilde adapte olmaları gerekiyor, çünkü burada okurken Amerikan kolej yaşam tarzlarına uymalarına dair bir beklenti yok! Bunun yerine, üniversiteden mezun olduklarında iş bulabilmeleri için aynı anda İngilizce öğrenirken tamamen farklı bir yaşam tarzına uyum sağlamaları gerekir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1