Bahreyn Ucuz Mu?

Eğitim ve kariyer konusunda bilgi ve destek almak istiyorsanız ve Bahreyn ucuz mu araştırması yapmak istiyorsanız Eurostar danışmanlarının sizlere bu konuda bilgi veriliyor. Bahreyn'de yaşamsal giderler ve eğitim giderleri konusunda rahatlıkla bilgi alabilmeniz mümkün.

Bahreyn'de Eğitim

Bahreyn Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Arap ülkelerinden biri olan Bahreyn Basra Körfezi’nde bir ada ülkesidir. Bahreyn iki deniz arasında anlamı taşımaktadır. Bu ülkede krallık sistemi ve monarşi idaresi bulunmaktadır. Asya’daki en küçük 3 ülke olan Bahreyn ticari kavşak noktalarından biri olması nedeniyle zenginliklerle dolu bir ülkedir Doğu ve batıyı birbirine bağlayan ticaret merkezi görevini alan bu ülkede yaşam standartları oldukça yüksektir. Bahreyn ucuz mu diye düşünüyorsanız bu ülkedeki para birimi Türkiye’ye göre daha değerlidir. Para birimi olarak Bahreyn dinarı kullanılmaktadır. Stratejik konum açısından önemli bir yere sahip olan Bahreyn ham petrol ihraç eden ülkelerden bir tanesidir. Ticaretin yüzde yetmişi ihracata bağlı ve petrol ürünleri bu ihracatın neredeyse tamamını oluşturmaktadır. Dünyanın en fazla alüminyum tesisinin olduğu ülkelerden biri olan bu ülkede petrokimya ve alüminyum rezervleri ve fabrikaları da ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bahreyn ucuz mu diyorsanız bu ülkedeki para birimi Türkiye’deki para birimine göre daha değerlidir. Bu nedenle de Bahreyn de Türkiye’den giden öğrenciler ve tatil için gidenler için tercih edilecek ülkeler arasında yer almaktadır. Bahreyn mimarisi çok farklı yapılardan oluşan bir ülkedir. Yaklaşık bir buçuk milyon nüfusa sahip olan bu ülke Suudi Arabistan’a yakınlığı ile bilinir. Çöl şartlarının yaşandığı yaz aylarında sığ denizi ile Mercan kayalıkları turistler için dikkat çekici olmaktadır.

Bahreyn gelişmiş ekonomisi ve gelişmiş bankacılık sistemi ile Kuveyt, Suudi Arabistan ve Katar gibi ülkelerin de büyük finans merkezidir diyebilmek mümkün. America ile serbest ticaret anlaşması yaparak ilk Körfez ülkesi konumuna ulaşan bu ülkede yıllık kişi başına düşen milli gelir 30 bin dolar olarak belirlenmiştir. İletişim, ulaşım ve ileri teknolojiler kullanılarak bu ülkede çok sayıda şirket yatırım yapmaktadır. Körfez ülkeleri arasında Bahreyn petrolü ilk işleten ve ilk bulan ülke konumundadır. Petrolden sonra alüminyum üretiminde de çok iyi olan bu ülke Ortadoğu ülkeleri arasında en büyük bankacılık merkezine sahiptir.

Bahreyn ucuz mu sorusuna gelince Türkiye’deki yaşam ve sağlık eğitim giderlerinin kıyasladığımızda Bahreyn’in çok daha yüksek standartlarda fırsatlar sunduğu görülmektedir. Türkiye’den birçok kişi bu ülkede çeşitli pozisyonlarda çalışmak için gitmektedir. Bahreyn Türk müteahhitler tarafından rağbetin yüksek olduğu ülkeler arasında yer alıyor. Hem altyapı hem de otoyol projeleri, sosyal tesisler, konut projeleri gibi projelerde birçok Türk yatırımcıyı görmek mümkündür. İnşaat mühendisleri, teknisyenler, mimarlar, ustabaşı, finansçı, mobilyacı, aşçı ve elektrikçi gibi pozisyonlarda Türkiye’den işçi almakta ya da Türk öğrencilere eğitim fırsatları sağlayarak bu ülkede kendi alanlarında yetişmelerini ve iş bulmalarını sağlamaktadır. Başarısı kanıtlanmış üniversitelerde eğitim konusunda yüksek ortalamalara sahip olan öğrenciler için Bahreyn üniversiteleri büyük fırsatlar oluşturuyor. Bahreyn ucuz mu diye düşünmeden eğitim giderlerinin dert etmeden Bahreyn de burslu eğitim fırsatları da sağlanıyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1