Bahreyn Öğrenci Konaklama

Eğitim için tercih ettiğiniz ülkelerin birçoğu konaklama ve daha bir çok problem ile karşı karşıya kalmanıza neden olur. Bahreyn öğrenci konaklama imkanını geniş seçenek ile öğrencilerimize sağlıyor. Eurostar yurtları da bu ülkede konaklayabileceğiniz olanaklar arasında yer almaktadır.

Bahreyn'de Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Bahreyn, 765,3 km² yüzölçümüne ve 1,493 milyon nüfusa sahip küçük bir ada ülkesidir. Resmi adı Bahreyn Krallığıdır. Batısında Suudi Arabistan bulunan Bahreyn’in güneydoğusunda ise Katar yer almaktadır. Bahreyn Arapça dilinde iki denizin arasında anlamına gelmektedir. Başkenti Manama olan ülkenin uluslararası telefon +973, para birimi ise Bahreyn Dinarı’dır.

Bahreyn’de eğitim görmek istiyorsanız öncelikle şunu ifade etmek gerekir ki YÖK (Yüksek Öğreti Kurumu) Bahreyn üniversitelerinden alınan diplomalara denklik vermektedir. Bu eğitiminizi Bahreyn’de gerçekleştirmeniz için en güçlü etken olacaktır. Bunun yanı sıra zengin bir ülke olan Bahreyn’de hayat şartları çok daha yüksek olduğundan Bahreyn’de öğrenciliğin tadına varabilirsiniz. Öğrenci dostu bir topluma sahip olan Bahreyn’e Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır. Bu uçuşlar yaklaşık olarak 4 saat sürmektedir. Direkt uçuşların bulunması da yine Bahreyn’in tercih edilmesi için çok önemli bir neden olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bahreyn, eğitime verdiği önem nedeniyle eğitimde sürekli yükselen bir trende sahip bulunmaktadır. Ülke olarak, Bahreyn öğrenci konaklama ve ulaşım, burs, mezuniyet sonrası çalışma izni gibi kolaylıklar sağlamaktadır. Yüzölçümü bakımından büyük olmayan Bahreyn’de toplu taşıma çok gelişmemiş olsa da ülkedeki tek toplu taşıma aracı olan otobüsler yeterli yoğunluktadır ve fiyatları oldukça ucuzdur.

Bahreyn her ne kadar resmi dili Arapça olsa da, bugün bir dünya dili haline gelmiş olan  İngilizcenin hemen herkes tarafından rahatlıkla konuşabildiği bir ülkedir. Dolayısıyla ülkede sosyalleşirken İngilizce konuşabilecek ve iletişim kurmakta problem yaşamayacaksınız.

Bahreyn öğrenci konaklama açısından tabiri yerindeyse bulunmaz fırsattır. Bahreyn’de eğitim görmek isteyen öğrenciler uygun fiyatlarla üniversite yurtlarında konaklama imkanına sahiptirler. Yurt haricinde de Bahreyn’de birkaç arkadaşla birlikte daire kiralamak mümkündür. Öğrenci yurdunda kalmayı tercih etmeyen öğrenciler bu şekilde maliyetlerini düşürerek kiralayacakları evlerde öğrencilik hayatlarına devam edebilmektedirler. Maddi durumu biraz daha iyi öğrenciler için ise tek başlarına daire kiralamak imkanı’da bulunmaktadır. Ancak Bahreyn’de eğitim gören öğrenciler fiyatlarının daha makul olması ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerle iletişimin daha fazla olması nedeniyle daha çok üniversite kampüslerinde bulunan öğrenci yurtlarında konaklamayı tercih etmektedirler.

Bahreyn öğrenci konaklama bakımından sağladığı bu avantajlar sayesinde her ihtiyaca cevap verebilecek bir yapıdadır. Dileyen daha hesaplı ve toplu yaşam olması nedeniyle yurtta kalmayı tercih ederken, dileyen de şehir de kiralayacağı bir evde daha özgürce yaşayabilmektedir.

Bahreyn her yıl kendi nüfusunun 5 katından fazla turist ağırladığından dolayı, turizm’ in çok gelişmiş olduğu bir ülkedir. Bu  nedenle de ülkede otelcilik çok gelişmiştir ve çok sayıda ve çeşitlilikte otel faaliyet göstermektedir. İstenirse Bahreyn’de eğitim görürken bu otellerde de konaklamak mümkün olacaktır. Ancak bu tarz bir konaklamanın diğer seçeneklere göre daha pahalı olacağı muhakkaktır. Bahreyn öğrenci konaklama ile ilgili Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımıza her zaman danışabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1