Bahreyn Sigorta İşlemleri

Bahreyn, tam adıyla Bahreyn Krallığı, bir ada ülkesi olan Bayreyn Krallığı Asya'da, Basra Körfezi'nde yer alan çok küçük bir ülkedir. "Bahreyn" Arapça bir kelimedir ve "iki denizin arasında" anlamına gelmektedir.

Bahreyn'de Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Bahreyn, tam adıyla Bahreyn Krallığı, bir ada ülkesi olan Bayreyn Krallığı Asya’da, Basra Körfezi’nde yer alan çok küçük bir ülkedir.  Arapça bir kelime olan Bahreyn, “iki denizin arasında” anlamına gelmektedir.  Bahreyn Krallığı ile ilişkilerimiz öyle çok eskilere dayanmasa da özellikle 2000’li senelerin başıyla beraber çok ciddi manada Türk inşaat firmaları bu ülkede inşaat işlerine girmişlerdir. Haliyle de birçok Türk vatandaşı bu inşaat firmalarında çalışmak üzere Bahreyn’de bulunmaktadır. Tabi bu durum Bahreyn’e Türkiyeden gerçekleştirilen ziyaretlerin sayısının artmasına neden olmuştur. Ancak ne var ki Türkiye’nin bugün birçok ülke ile arasında imzalamış olduğu vize muafiyeti Bahreyn için söz konusu değildir. Ticaretin yanında eğitim bakımından da iki ülke arasında sıkı yükseköğretim görüşmeleri mevcuttur. Bu ülkeye giden öğrenciler Bahreyn öğrenci sigorta işlemleri konusunda araştırma yapmalıdırlar.

Bahreyn Krallığı’nı ziyaret edecek olan umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız vizeye tabi tutulmaktadır. Türk vatandaşlarının Bahreyn’i ziyaretlerinde vizeye tabidirler. Aynı şekilde Bahreyn vatandaşlarının Türkiye’yi ziyaretlerinde giriş vizeleri sınır kapılarında karşılıklı olarak ita edilmektedir. İki ülkenin resmi pasaport hamilleri ise 90 güne kadar olan seyahatlerinde karşılıklı olarak vizeden muaftırlar. Vize muafiyeti konusunda pasaportlar arasında farklılıklar bulunsada  Bahreyn Sigorta İşlemleri açısından bir farklılık bulunmamaktadır. Bahreyn sigorta işlemleri ülkeye girmek isteyen her yabancı uyruklu vatandaşın mutlaka yaptırması gereken zorunlu işlemlerdendir.

Bahreyne Seyahat

Bahreyn’e yani resmi ismiyle Bahreyn Krallığı’na bir gezi planlamadan önce Bahreyn ile ilgili birtakım özellikleri bilmek geziniz açısından size hayati öneme sahip faydalar sağlayacaktır. Bahreyn Krallığı’na bir gezi gerçekleştirmeden evvel eğer resmi pasaport hamili değilseniz seyahat vizesi başvurusu ve genel sağlık sigortası, genel seyahat sigortası gibi bazı şartları yerine getirmiş olma  zorunluluğu bulunmaktadır. Mesela uluslararası alanda geçerliliği bulunmakta olan bir genel seyahat sağlık sigortanız var. İşte bu genel seyahat sağlık sigortanızın Bahreyn Krallığı tarafından kabul görebilmesi için sigorta kartının üzerinde mutlaka Bahreyn Krallığını da kapsadığına dair bir bilginin bulunması gerekmektedir. Aksi takdir de bu sigortanızın Bahreyn’de herhangi bir geçerliliği bulunmayacaktır. Bu durumda Bahreyn Sigorta İşlemleri ile söz konusu uluslararası sigortanızı Bahreyn’de de geçerli yaptırmanız gerekecektir.

Bahreyn Öğrenci Sigorta Gerekli mi?

Bu ülke için vize başvurusunda bulunduğunuz andan itibaren sigorta işlemlerinize de başlamanız gerekir. Bahreyn Sigorta İşlemleri konusunda hizmet sunan irili ufaklı çok sayıda sigorta şirketi vardır. Bunlardan güvenilirliğine dair referansı olan firmayla seyahat ve sağlık sigortası işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn sigorta işlemleri alanında faaliyet gösteren sigorta şirketlerine sizin adınıza sigorta işlemlerini yapmaları için yetki vermenizle birlikte ne yazık ki her şey bitmemektedir. İşinizi yine de siz kontrol etmek zorundasınız. Çünkü nadir olarak bazen sigorta şirketleri size vadettiklerinden daha az kapsamada sigortalar yapabiliyorlar. Böyle bir durumda ise eğer sigorta poliçenizi kontrol etme ihtiyacı duymadan seyahate çıktıysanız mağdur olabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1