Bahreyn Sigorta İşlemleri

Bahreyn, tam adıyla Bahreyn Krallığı, bir ada ülkesi olan Bayreyn Krallığı Asya'da, Basra Körfezi'nde yer alan çok küçük bir ülkedir. "Bahreyn" Arapça bir kelimedir ve "iki denizin arasında" anlamına gelmektedir.

Bahreyn'de Eğitim

Bahreyn Öğrenci Sigorta İşlemleri

Bahreyn, tam adıyla Bahreyn Krallığı, bir ada ülkesi olan Bayreyn Krallığı Asya’da, Basra Körfezi’nde yer alan çok küçük bir ülkedir. “Bahreyn” Arapça bir kelimedir ve “iki denizin arasında” anlamına gelmektedir.  Bahreyn Krallığı ile ilişkilerimiz öyle çok eskilere dayanmasa da özellikle 2000’li senelerin başıyla beraber çok ciddi manada Türk inşaat firmaları bu ülkede inşaat işlerine girmişlerdir. Haliyle de birçok Türk vatandaşı bu inşaat firmalarında çalışmak üzere Bahreyn’de bulunmaktadır. Tabi bu durum Bahreyn’e Türkiyeden gerçekleştirilen ziyaretlerin sayısının artmasına neden olmuştur. Ancak ne var ki Türkiye’nin bugün birçok ülke ile arasında imzalamış olduğu vize muafiyeti Bahreyn için söz konusu değildir. Bayreynle Türkiye arasında vize muafiyeti sadece belirli pasaport hamillerine uygulanmaktadır. Bahreyn Krallığı’nı ziyaret edecek olan umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız vizeye tabi tutulmaktadır. Türk vatandaşlarının Bahreyn’i ziyaretlerinde tabi tutuldukları vizeler ile Bahreyn vatandaşlarının Türkiye’yi ziyaretlerinde tabi tutulmakta oldukları giriş vizeleri sınır kapılarında karşılıklı olarak ita edilmektedir. İki ülkenin resmi pasaport hamilleri ise 90 güne kadar olan seyahatlerinde karşılıklı olarak vizeden muaftırlar. Vize muafiyeti konusunda pasaportlar arasında farklılıklar bulunsada  Bahreyn Sigorta İşlemleri açısından bir farklılık bulunmamaktadır. Bahreyn sigorta işlemleri ülkeye girmek isteyen her yabancı uyruklu vatandaşın mutlaka yaptırması gereken zorunlu işlemlerdendir.

Bahreyn’e yani resmi ismiyle Bahreyn Krallığı’na bir gezi planlamadan önce Bahreyn ile ilgili birtakım özellikleri bilmek geziniz açısından size hayati öneme sahip faydalar sağlayacaktır. Bahreyn Krallığı’na bir gezi gerçekleştirmeden evvel eğer resmi pasaport hamili değilseniz seyahat vizesi başvurusu ve genel sağlık sigortası, genel seyahat sigortası gibi bazı şartları yerine getirmiş olma  zorunluluğu bulunmaktadır. Mesela uluslararası alanda geçerliliği bulunmakta olan bir genel seyahat sağlık sigortanız var. İşte bu genel seyahat sağlık sigortanızın Bahreyn Krallığı tarafından kabul görebilmesi için sigorta kartının üzerinde mutlaka Bahreyn Krallığını da kapsadığına dair bir bilginin bulunması gerekmektedir. Aksi takdir de bu sigortanızın Bahreyn’de herhangi bir geçerliliği bulunmayacaktır. Bu durumda Bahreyn Sigorta İşlemleri ile söz konusu uluslararası sigortanızı Bahreyn’de de geçerli yaptırmanız gerekecektir.

Bahreyn Krallığı’na  vize başvurusunda bulunduğunuz andan itibaren sigorta işlemlerinizede başlamanız gerekir. Bahreyn Sigorta İşlemleri konusunda hizmet sunan irili ufaklı çok sayıda sigorta şirketi vardır. Bunlardan güvenilir olduğuna dair referanslara sahip olan bir tanesi ile seyahat ve sağlık sigortası işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn sigorta işlemleri alanında faaliyet gösteren sigorta şirketlerine sizin adınıza sigorta işlemlerini yapmaları için yetki vermenizle birlikte ne yazık ki herşey bitmemektedir. İşinizi yinede siz control etmek zorundasınız. Çünkü nadir de olsa bazen sigorta şirketleri size en başta anlattıkşlarından daha az kapsama sahip sigortalar yapabiliyorlar. Böyle bir durumda ise eğer sigorta poliçenizi kontrol etme ihtiyacı duymadan seyahate çıktıysanız ve başınıza sigortalık bir durum geldiğinde mağdur olan yine siz oluyorsunuz.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1