Portekizce Üniversite Okumak

Brezilya'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Brezilya'da Eğitim

Brezilya’da Üniversite Okumak

Birçok insan Brezilya’da üniversite okumanın zor olduğunu düşünüyor. Ancak, öğrenciler süreci nasıl kolaylaştıracaklarını anladıklarında aslında çok kolaydır. Çoğu öğrencinin yaşadığı en büyük mücadele, liseden üniversiteye, eğitimlerinde sıkılmadan ve ilgisiz kalmadan geçiş yapmaktır. Bu geçişi kolaylaştırmak için öğrencilerin üniversitedeyken karşılaştıkları zorlukları anlamaları, bu zorlukların üstesinden gelmek için çalışmaları ve çalışmalarına odaklanmaları gerekir.

Brezilya’daki üniversite öğrencileri kültürel farklılıklarla uğraşmak zorundadır. Brezilya’daki çoğu üniversite eyaletlere göre ayrılmıştır ve her eyalette birçok farklı okul türü vardır. Örneğin, yüksek öğrenim ücreti ödeyenler için devlet üniversiteleri veya geliri yüksek olanlar için burslu özel üniversiteler olabilir. Çoğu okulda, indirimli öğrenim ücretlerine katılan askeri personel için bir askeri kolej de vardır. Bu sistem, her üniversitenin geçmiş deneyimlerine dayanan benzersiz bir atmosfere ve öğretim şekline sahip olduğu anlamına gelir. Kendi üniversitelerinde işlerin nasıl yürüdüğünü bilmedikleri için bu yeni öğrenciler için çok zor olabilir. Uyum sağlamalarına yardımcı olmak için öğretmenler, öğrencilerin eğitimlerinin başlarında bunlara alışabilmeleri için okulda işlerin nasıl yürüdüğünü sınıfın erken saatlerinde açıklamalıdır.

Brezilya’daki üniversite öğrencileri fiziksel olarak formda kalmak için çalışmalıdır. Diğer ülkelerin çoğundan farklı olarak Brezilya, tüm üniversite öğrencilerine okurken tam zamanlı iş sağlamıyor. Bunun yerine, tüm üniversite öğrencilerinin her gün dersleri bitirdikten sonra yarı zamanlı iş bulmasını bekliyor. Bu, birçok üniversite öğrencisinin ödev ve araştırma projeleri yapmak için her gün saatlerce boş zamana ihtiyaç duydukları için çalışmaları sırasında odaklanmalarını zorlaştırıyor. Bazıları, bu, hafta boyunca uykuyu kaçırmak veya yetersiz yemek yemek anlamına gelse bile çalışmalarına odaklanmayı iyi başarır. Diğerleri, her gün ne kadar boş zamanları olursa olsun, çalışmalarına odaklanmayı çok zor buluyor. Öğretmenlerin, odaklanmış öğrenme ve işle ilgili fitness için mümkün olan en iyi ortamı sağlayabilmeleri için her bir öğrenci grubunu neyin motive ettiğini bilmeleri en iyisidir.

Brezilya’daki üniversite öğrencileri zihinsel olarak zinde kalmak için çalışmalıdır. Brezilya’daki çoğu üniversite 12 aylık programlardır, bu nedenle yeni üniversite öğrencileri grupları mevcut dönemin öğretim programının yarısında gelmeye başlar. Bu, bir sonraki dönemin ders programının başlangıcında yeni birinci sınıf öğrencileri geldiğinde mevcut üniversite öğrencilerinin finallerini henüz bitirmiş olacakları anlamına gelir. Bu nedenle, bazı öğretmenler her dönem mümkün olduğunca kısa bir süreye sıkıştırmaya çalışacak, diğer öğretmenler ise dersleri daha uzun sürelere yayacaklar. Üniversite düzeyindeki materyallerin ne kadar hızlı öğrenilebileceğine bağlı olarak sabahın erken saatleri veya öğleden sonraları en iyisi için zor olabilir.

Hem yeni hem de deneyimli üniversite seviyesindeki öğrencilerin ne gibi zorluklarla karşılaştığını anlayan biri, Brezilya’da üniversite okumak imkansız değildir. Öğrenciler üniversiteye başlamadan önce kendilerini fiziksel, zihinsel ve kültürel olarak hazırlamalı ki, eğitimleri sırasında yılgınlık ve bıkkınlık yaşamasınlar. Bundan sonrası, kişinin kendisi için belirlediği hedeflere ulaşmak için çalışmaktan başka bir şey değildir!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1