Brezilya Sigorta İşlemleri

Brezilya sigorta işlemleri bu ülkeye gitmek için önemlidir. Seyahat ve turistik olarak gezilecek yerler başında olan Brezilya renkli insan çeşitleri ile görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Brezilya'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Brezilya sigorta işlemleri bu ülkeye gitmek için önemlidir. Seyahat ve turistik olarak gezilecek yerler başında olan Brezilya renkli insan çeşitleri ile görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Brezilya ülkemize pasaport ve vize uygulaması yapmaktadır. Sadece Türkiye’ye özgü olarak yapmış olduğu bir anlaşma değil dünyada bulunan ülkelerin hemen hemen tamamına vize zorunluluğu getirmektedir. Bunun başlıca nedenleri arasında Brezilya’da her yıl düzenlenen Rio adı verilen karnavallar gelmektedir. Yüzölçümü büyük ve kalabalık bir ülkeye sahip olan Brezilya aynı zamanda bir sahil ülkesidir. Ekonomisi son dönemlerde biraz zor günler geçirsede Brezilya futbolu ve oyuncuları ile ün salmış dünyada dünya futbolunda bir çok kez birincilik almış bir futbol ülkesidir. Adeta futbol fabrikası haline gelen ülkede tüm çocuklar, gençler futbol oynama yeteneğine sahiptirler.

Gerek eğitim, için gerekse seyahat ve turistik amaçlı olsun Brezilya’ya gidildiğinde mutlaka bir sağlık güvencesi bulunması gerekmektedir. Öğrenciler için eğitim sigortası, yetişkinler ve seyahat amaçlı giden kişiler için seyahat ve hayat sigortası, sağlık sigortası bulunması bu gittikleri ülkede yaşayacakları herhangi bir aksaklık da en az zararla çıkacakları anlamına gelir. Genel olarak yurt dışına çıkacak vatandaşlarımız hangi ülkeye giderse gitsinler bu ülkenin sağlık sigortalarından yararlanmaları için bir sağlık sigortası yaptırmalıdırlar. Ülkemizde bulunan sağlık sigortasının geçerliliği ülkemiz sınırları içindedir. Bu nedenle sizler yurt dışına çıktığınızda sağlık sigortalarınız sizin giderlerinizi karşılanmayacaktır.

Brezilya sigorta işlemleri ülkemizden ayrılmadan yaptırabileceğiniz gibi Brezilya’ya gidince de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemlerinde sağlık sigortanızın bulunup bulunmadığı ile ilgili herhangi bir zorluk çıkartılmaktadır. Bunun nedeni ise Brezilya’da sağlık imkânlarından yararlanabilmeniz için ya ücretli olarak işlem yaptırmanız ya da sağlık güvencesi ile yaptırmanız gelmektedir. Yani Brezilya Devleti bu konuda kendi açısından hiç bir mağduriyet yaşamaktadır. Eğitim görecek ve seyahat edecek vatandaşlarımız yaptıracak oldukları sigorta sadece sağlıkla ilgilenmeyecektir. Bunun yanında seyahat esnasında oluşabilecek herhangi bir aksaklık da kaza, ölü, ölünün nakli, hasta nakli, ameliyat gibi giderler bunun yanında yolculuk esnasında kaybolan eşyaların kaybolması ve bulunması size teslim edilmesi işlemleri yapılmaktadır. Aynı zamanda kapkaç olaylarına karşı da belli tazminat da sigorta tarafından ödenmektedir. Bu işlemler için Brezilya’da yürütülen adli soruşturma evrakları ile sigortanız ile irtibata geçerek gerekli zararın karşılanması işlemi yapılmaktadır. Brezilya’da gideceğiniz bölgede size en gerekli olacak sigorta şartlarını öğrenmeniz için sitemiz yardımcı olacaktır. Yıllardır bu işi yapan ve bu sektörde profesyonel ekibimiz ile sizlere Brezilya’da en iyi, en güvenilir, en gerekli olan sigorta çeşitlerini yaparak sorunsuz bir şekilde hizmet vermekteyiz. Sizlerde müşteri hizmetlerimizle irtibata geçerek bu imkânlardan yararlanabilirsiniz. Gerekli yardımı sitemiz sizlere en iyi şekilde sunacaktır. İrtibat numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1