Brezilya Öğrenci Konaklama

Brezilya öğrenci konaklama konusunda sorun yaşatmıyor. Birkaç öğrencinin bir araya gelerek ev kiralamasının mümkün olacağı bu ülkede öğrenci yurtları da sizlere cazip gelebilmektedir. Eurostar yurtları da bu ülkede konaklama yapabileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor.

Brezilya'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Brezilya öğrenci konaklama imkanlarından bahsetmeden önce Brezilya hakkında genel bilgi vermek daha yerinde olacaktır. Federal bir Cumhuriyet olan Brezilya Güney Amerika’da yer almakta olup, kıtanın kalabalık ve büyük ülkesidir. Başkenti ülkenin ismiyle aynı adı taşımaktadır. (Brasília), uluslararası telefon kodu +55 olan Brezilya’da kullanılan para birimi ise Brezilya Reali’dir. 2017 tarihli Dünya Bankası verilerine göre 209,3 milyon nüfusa sahiptir. Ülkenin resmi dili ise Portekizce’dir.

Brezilya çok çeşitli kültürlerin bir arada yaşamayı başardığı çok renkli bir ülkedir. Ülke adını dünya üzerinde duymamış herhangi birini bulmak neredeyse imkansızdır. Çünkü ülke bir çok alanda uluslararası düzeyde başarılar elde etmiştir. Her olimpiyatlarda birçok spor dalında favori ülkeler sıralamasında ilk sıralarda gösterilmektedir. Brezilya Futbol takımının dünya kupasında gösterdiği başarıları zaten hemen herkesin malumudur. Ayrıca ilginç karnavalları ile de meşhur olan ülkede her yıl irili ufaklı çok sayıda karnaval düzenlenmektedir. Bu karnavalların en bilineni Rio karnavalıdır. Öyle ki sadece Rio karnavalını izlemek için dünyanın her bir köşesinden yüzbinlerce ülkeye akın etmektedir.

Yukarıda anlatılardan Brezilya ilk etap da eğlence ve spordan ibaret bir ülke gibi algılanabilir. Fakat bu Güney Amerika ülkesi eğitime de çok önem veren bir ülkedir. Ülke de bulunan çok sayıda devlet ve özel üniversitelerde yerel ve uluslararası öğrenim görmektedirler. Brezilya öğrenci konaklama bakımından birçok avantajların bir arada bulunduğu bir ülkedir.

Brezilya’da bir programa yerleştiğiniz takdirde üniversite size  konaklamanız için birçok alternatifi önünüze koyacaktır. Bu alternatifleri bütçeniz, beklentileriniz ve yaşam tarzınız doğrultusunda detaylıca inceleyerek size en uygun olduğunu düşündüğünüz konaklama biçimini özgürce tercih edebilirsiniz.  Brezilya öğrenci konaklama şartları hakkında hiçbir fikre sahip değilsiniz burada size kısaca bahsetmeye çalışalım.  Hemen her ülkede bulunan üniversite yurtları Brezilya’da da bulunmaktadır.

Uluslararası öğrenciler için üniversite yurtları, eğitim süresi boyunca konaklamak için en makul ve avantajlı tercih olmaktadır. Çünkü üniversite yurtları özellikle fiyat bakımından diğer konaklama biçimlerine göre çok daha avantajlı bir konumdadır. Brezilya’da üniversitelerin öğrenci yurtlarında konaklamak istediğiniz de yeme, içme, ısınma, elektrik, internet, temizlik, temiz eşya ve çarşaf bunların tamamı ödeyeceğiniz yurt fiyatına dahildir. Ayrıca üniversitelerin eğitimi destekleme bütçeleri olduğundan bu tür ihtiyaçları çok daha az maliyetlerle karşılayabilmektedirler. Bu sayede de fiyatlar oldukça makul seviyelerde olmaktadır. Ayrıca üniversite yurtları çok sayıda ve farklı ülkeden uluslararası öğrencinin bir arada konaklamayı tercih ettikleri yerlerin başında olduğundan diğer ülke öğrencileriyle daha fazla etkileşim kurma imkanı da olmaktadır.

Brezilya öğrenci konaklama için üniversite yurtlarında kalmayı tercih etmek istemiyorsanız ya da konaklamak için yer bulamadıysanız, hemen üniversite çevresinde bulunan özel yurtları da tercih edebilirsiniz. Bu yurtlarda üniversite yurtlarında bulunan hemen her özellik bulunmaktadır. Fakat fiyat konusunda üniversite yurtları kadar cazip değillerdir. Ancak yine de yurt fiyatları kiralık daire fiyatlarına göre çok daha makul seviyelerdedir. Yurt bana göre değil diyenlerdenseniz Brezilya’da üniversite çevresinde öğrencilere kiralanmak üzere özel olarak düzenlenmiş stüdyo daireler de bulabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1