Çin Telefon Kodu

Kafanızda akrabalarınız, sevgiliniz, arkadaşlarınız ile ilgili tonlarca soru mu var. Çin’de oturduğu için numarasını nasıl tuşlayacağını bilmediğiniz kişilere Çin telefon kodu başta olarak numaralarını çevirerek ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

Çin'de Eğitim Telefon Kodu: +86

Yurtdışı Rehberi

Çin, günümüzde ekonomi bakımından ABD’ye kafa tutmaktadır. Önemli ticaret ve teknoloji merkezi olmaya başlayan Çin, Huawei, Xiaomi gibi uygun fiyatlı telefon sektörünün başını çekmektedir. Çinli markaların ülkemize gelerek akıllı telefon piyasalarını canlandırdığı görülmektedir.

Dünyamızdaki toplam nüfusu ve bu nüfusunda altıda birinin Çin de yaşadığını hepimiz biliyoruz. Böyle düşününce değil sadece bu ülkede yaşayanların, bütün insanların bu ülkenin telefon kodunu bilmesi gerekir. Günümüz teknolojisiyle artık bütün ülkeler birbirine o kadar yakınlaştı ki saatler içerisinde bir ülkeden başka bir ülkeye geçiş yapabiliyoruz.

Hal böyle olunca artık insanlar Çin’e sadece ticaret amaçlı değil gezi, eğitim sağlık gibi birçok sektör dalı gereği de gitmektedir. İnsanların günümüz teknolojisiyle her anını ister sosyal medya hesaplarından ister telefon bağlantısı üzerinden paylaştığını düşünürsek, gittiğimiz her ülkenin telefon kodunu bilmemiz şart. Bu ülkeye geldiğinizde geride bıraktığınız sevdiklerinizle telefon bağlantısı kurabilmek için bilmeniz gereken en önemli şey bu ülkeye ait telefon kodudur.

Yine aynı şekilde sizi aramak isteyen kişilerin yapmaları gereken tek şey, önce Çin’ in telefon kodunu ardından da sizin telefon numaranızı girmek olmalı. Böylece sizinle rahatlıkla iletişim kurabilirler.

Çin Telefon Kodu Nedir?

Türkiye’ den Çin’ deki biri ile nasıl iletişim kurabilirim diye düşünüyorsanız şöyle yapmalısınız. Sabit hatlı telefonunuzdan veya cep telefonunuzdan Çin’ i aramak için, bu ülkenin kodu olan +86’ yı önce yazmanız ardından da normal şekilde arayacağınız numarayı girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında da Çin’in hangi şehrindeyseniz ülke içi bulunduğunuz şehrin telini girmelisiniz.

(+86) Nerenin Kodu?

Çin’ in uluslararası telefon kodunu bilmiyorsanız +86 bu ülkenin uluslararası kodudur. Dünyanın diğer bütün ülkelerindeki kişilerin bu ülke ile iletişime geçebilmesi için bu kodu kullanması gerekir.

Çin Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle artık interneti olmayan ev veya telefon yok gibidir. Artık aradığımız birçok şeye kolayca ulaşabiliyoruz. Çin’ in telefon kodunu öğrenmek için çeşitli internet servislerinden faydalanabileceğimiz gibi yurtdışı danışmanlık hizmeti veren firmalardan da öğrenebiliriz.

#+86 #çintelefonkodu

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 2.5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1