Çin Askerlik Tecili

Öğrenciler için askerlik erteleme şartları bulunmaktadır. Erteleme yapabilmeleri için milli eğitim bakanlığı tarafından denkliği kabul edilen yükseköğrenim, yüksekokul, lisans veya doktora yapılan kurumlardan birinde öğrenim görüyor olmaları gerekmektedir.

Çin'de Eğitim

Çin Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

Yurt dışında bulunan birçok vatandaşımızın askerlik çağı geldiğinde askerlik için ülkelerine dönmeleri gerekmektedir. Askerlik yükümlülüklerini yerine getirmeleri için gerekli başvuruları bağlı bulundukları bölgelerdeki Guanco Başkonsolosluğu guangzhou.bk.mfa.gov.tr/, Hong Kong Konsolosluğu hongkong.bk.mfa.gov.tr/, Pekin Büyükelçiliği pekin.be.mfa.gov.tr/, Şanhay Başkonsolosluğu sanghay.bk.mfa.gov.tr/ temsilciliklerimize başvurarak belirtebilirler. Askerlik çağına gelen her erkek vatandaşımız askerlik görevini yerine getirmek zorundadır. Çin askerlik tecili (erteleme) işini de bu ülkede bulunan resmi Guantemsilciliklerimiz vasıtasıyla gerçekleştirilebilir. Askerliğini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımız buradan başvuruda bulunarak yapabilirler. Aynı şekilde askerlik erteleme işlemi yapmak isteyen vatandaşlarımız da gerekli evrakları tamamlayarak temsilciliğimize bizzat kendileri gelmek zorundadırlar. Başvurular posta veya e-posta şeklinde yapılmayacaktır.

Öğrenciler için askerlik erteleme şartları bulunmaktadır. Erteleme yapabilmeleri için milli eğitim bakanlığı tarafından denkliği kabul edilen yükseköğrenim, yüksekokul, lisans veya doktora yapılan kurumlardan birinde öğrenim görüyor olmaları gerekmektedir. Bunların dışında kurumlarda eğitim öğretim gören öğrenciler askerlik erteleme işlemleri kabul edilmemektedir. Milli Savunma Bakanlığı eğitim ve öğretim gören vatandaşlarımız için uygulamış olduğu erteleme süreleri 2 yıllık üniversite için 4 yıl dört yıllık üniversite için 7 yıl 6 yıllık üniversite için 9 yıl olmak kaydıyla erteleme işlemleri kabul görmektedir. Bu sürelerin dolması durumunda askerlik yükümlülüklerini yerine getirmeleri için ülkelerine dönmeleri gerekmektedir.

Yurtdışında işveren, işçi ve sanat sahibi kişilerin de askerliklerini tecil etme hakları bulunmaktadır. Askerliklerini vatandaş olarak yapmak zorunluluğu olan bireyler oturum hakkı almak istedikleri ülkedeki haklarını kaybetmemeleri için 39 yaşına kadar erteleme hakkı verilmektedir. Çin askerlik tecili (erteleme) işlemi de aynı şekilde eğitim ve öğretim faaliyeti dışında kalan kişilerin bizzat kendileri bağlı oldukları temsilciliklerimize giderek bulundukları ülkede oturum ve çalışma izni belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopileri, belgelerin tamamı bağlı bulundukları resmi makamlar tarafından verilen belgeler olması gerekmektedir. İmzası ve kaşesi bulunmayan evraklar geçersiz sayılacaktır. İşlemlerinizi konsolosluğumuzdan yapabilmeniz için www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevu alarak belirtilen tarih ve saatte evraklarınızı tamamlayarak ilgili birime ve konsolosluğa teslim etmeniz gerekmektedir. 39 yaşına kadar erteleme alan bir vatandaşımız 39 yaşına gelmeden askere gitmek istemesi durumunda istediği gibi belirten bir dilekçe ile yine bulunduğu ülkedeki temsilcilerimize giderek askerlik erteleme işlemi sonlandırabilirsiniz.

Çin askerlik tecili (erteleme) işlemlerinde birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında öncelik olarak askerliğini erteleyecek olan kişinin Türk vatandaşı olması gerekmektedir. Bunun yanında öğrenim durumu üzerinden askerlik erteletmek isteyen bir kişi ülkemiz tarafından denkliği tanınmış bir eğitim ve öğretim kurumunda eğitim alıyor olması gerekmektedir.

Aynı şekilde işçi-işveren sanat sahibi ve gemi adamları gibi pozisyonlarda yurt dışında bulunan askerlik yükümlülüğünü tamamlamış kişilerin 39 yaşını üstüne çıkmamış olmaları gerekmektedir. Bu şartlara tabi olan tüm vatandaşlarımız askerlik erteleme işlemini yapabilirler. Sizler de yurtdışında askerlik erteleme işlemi yaptırmak istiyor ve bu işlemlerin nasıl yürütüldüğünü bilmiyorsanız gerekli profesyonel bir yardıma ihtiyacınız var ise sizler için oluşturulmuş olan internet adresimize giriş yaparak profesyonel ekibimizden gerekli yardımları en iyi şekilde sağlayabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1